Yazlık Verimli Arpa

Arkadaşlar mrb bizim bölge karlı ve soğuk olur ortalama aralık ayı oldu mu kar yağar nisan başları gibi kar kalkar 2000 metre rakıma sahip. Kışları sabit yağışlı olur Ama bahar ayları çok sıcak ve kurak olur böyle bir bölgeye uygun arpa hangisi olur yazlık veya kışlık farketmez fikriniz benim için değerlidir en verimli arpalar hangisidir. Bizim burda ektiğimiz arpa var ismini bilmiyorum fena değil ama bu işten kazanmak adına daha verimlisi hangisi herkese teşekkürler.

Arkadaşlar mrb bizim bölge karlı ve soğuk olur ortalama aralık ayı oldu mu kar yağar nisan başları gibi kar kalkar 2000 metre rakıma sahip. Kışları sabit yağışlı olur Ama bahar ayları çok sıcak ve kurak olur böyle bir bölgeye uygun arpa hangisi olur yazlık veya kışlık farketmez fikriniz benim için değerlidir en verimli arpalar hangisidir. Bizim burda ektiğimiz arpa var ismini bilmiyorum fena değil ama bu işten kazanmak adına daha verimlisi hangisi herkese teşekkürler.
Tarm 92 iyidir dayanıklı sizin bölgenize iyi bakım gübreyle dekardan 400 gecer ..

Baharın ekilince daha verimli oluyor 1900 rakım bizim bura.
Bizim burda güzlük arpa olmaz ama yazlık ekilen arpalar kuraklıktan nasibini alabiliyor bazı yıllar çok yağmurlu olunca iyi verim veriyor sadece dane değil saman da iyi para ediyor. Kurak olan senelerde saman iyi para ediyor kg minimum 1 tl den gidiyor. Onun için çeşit iyi oldu mu büyük fark yapıyor parasal olarak.