YASAKLANAN GÜBRE'LERİN YERİNE ?

çksy kaydım yok 33 lük nitrat yasak 26'lık ve 21'lik kalsiyum amonyum nitrat gübreleride çksy yada tukas kaydı istiyor tam 1 aydan fazladır yalvarıyorum üre gübresi için daha yeni gelecek sipariş geçmişler 6-7 dönüm deneme amaçlı karışık yem bezelyesi ekmiştim çok güzel çıkış oldu 3-4 cm boy 5-6 yaprak oldular
ramata 6 sıralı arpa ektik gübre beklerler ne yapcaz yapraktan sıvı gübre yapma imkanık yok eş değer ve muadil ne kullana biliriz konuya ilgisi birikimi alakası olan arkadaşlardan fikir ve öneri bekliyorum (memleket KARABÜK yemin gübrenin otun bo.. herşeyin pahalı olduğu yer)

sa bilal ben de karabükteyım sen ılce olarak neredesın bılmıyorum ama ben merkezdeyım 450 donum e yakın bugday ve arpa ektım bızım buralar ıcın daha gubre ye erken sen 26 lık yada 33 luk demıssın ama bıze kalsıuyumlu yanı 26lık can ıcın gerek yok zaten topraklarımız kıraclı senın atman gereken ure gubresı o da var bır kac bayı de sana ne kadar lazım ıse ben yardımcı olayım ben de daha almadım bu hafta ıcı gubrelerı alacagım ayın 20 sınden sonra duruma gore ure gubresı 12kg atacagım dekar a nısan da ot ılacı mayıs gıbı yada nısan sonu gıbı 21 amonyum sulfat atmayı dusunuyorum donume20 kg kadar yardımcı olmamı ıstedıgın bırsey olursa ozelden yaz gorusebılırız forumda karabuklu olup gubre bulmada yada fıyat konusunda sıkıntı yanı yuksek fıyatta almamak adına yardımcı olabılırım.

evet karabukte hersey pahalı ama arastırırsan yada forumda benım gıbı karabuklulere sorarsan sana nereden alabılecegın konusunda yardımcı olurlar memleketı de karalamasak dıyorum bırlıkte hareket edersek konya fıyatına hersey bulabılrız sen ne ıstedıgını ne lazım oldugunu soyle geresını ben hallederım ınsallah)))