Yağmur,çamur demedik slajı bitirdik!!!

https://youtu.be/tT4PvzyDalY
Hafta sonu cumartesi günü yazdan kalma varken tam slaj yapacagimiz gün baslayan yağmur perişan etti bizi.kırağı ve donun etkiledigi mısır zaten yaridan bükülmüş.islanan yapraklari slaj makinasi uflemedi en arkaya mecbur 750 devirde yaptik.motor kendini mi ceksin arabayimi ceksin 750 devirde makineyimi cevirsin oda şaşırdı

Kolay gelsin, makinenin üflemesinde sorun var gibi, 2000 model makine Peze , Tosun Tarım makine arkaya 10 metre rahat atar.

Uflemesinde sikinti yok.mısır hem çok yaş su cikiyor icinden hemde yagmurun altinda yaptik.o sekilde ufleyemiyor.540 devirde arkaya hic varmiyor.750 devirde arkaya ulastirabildim.kuru olsa duman eder.makine 2017 model

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
a16abaa1f8feaf972cd6e5a6e60dbb98.jpg

Bende de 2011 modeli var makinenin 3 -4 gün önce biçtim hemen hemen aynı şekildeydi ama hiç sorun olmadı atmada bacanın ek yerinden şıpır şıpır su aktı hep makineniz 540 devirde parçalama boyutu nasıl bilgi verebilirmisiniz

• Beğen
Tepkiler: arapörenli
a16abaa1f8feaf972cd6e5a6e60dbb98.jpg

Bende de 2011 modeli var makinenin 3 -4 gün önce biçtim hemen hemen aynı şekildeydi ama hiç sorun olmadı atmada bacanın ek yerinden şıpır şıpır su aktı hep makineniz 540 devirde parçalama boyutu nasıl bilgi verebilirmisiniz

Atamamasinin en buyuk nedeni yagmur.videoda gormussunuzdur sari olan yerler yagmuru gorunce icerden zor ufleniyor.yoksa bigun once yastik baslarini actim 4 arabada yaptım ne arkaya atmamazlik yapti nede motoru yordu.yagmur isi bozdu.makinenin parcalamasi nasil diyim cok ince pirasa gibi dogradi