VALTRA TRAKTÖRLERİ HAKKINDA ŞİKAYETLERİMİZ

Ynt: VALTRA TRAKTÖRLERİ HAKKINDA ŞİKAYETLERİMİZ

ilk ben paylaşayım...

ilk olarak vites problemi.. takviye vitezinde problem var zor geçiyor kolu çok zorlamak gerekiyor zorlayıncada pim kesiyor..

ikinci olarak hidroliklerde sık sık problem yaşanıyor...

_çiftçi_ link=topic=24806.msg202849#msg202849 date=1249716677' Alıntı:
ilk ben paylaşayım...

ilk olarak vites problemi.. takviye vitezinde problem var zor geçiyor kolu çok zorlamak gerekiyor zorlayıncada pim kesiyor..

takviye vitesi geçişinde tam durursan bu problem ortadan kalkar ve rahat bir vites geçişi sağlarsın

Valtra ve bircok traktörün yetkili servisi ve Valtra A85 kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirimki, Diğer traktörlere göre valtra en az arıza cıkartan traktördür. Şu ana kadar kendi traktörümle ilgili hiç bir arızaya rastlamadım aksine cok memnunum..
Çoğu kişi valtranın yakıtından şikayetci olmuş ben buna katılmıyorum, sen Valtra gibi bir traktör aldıktan sonra ekipmanlarını büyükmezsen tabiki yakıtı cok yakar. Erkunt gibi 3 silindirli bir traktör kadar az yakmasada valtranın yakıtı normaldir diyebilirim..

ilk ben paylaşayım...

Arkadaşım takviye vitesinin zor gecişinin tek sebebi var oda yağlamamandan kaynaklanıyor.. traktörün altında vites kolunun bittiğiyerde gres pompasının ucunun gireceği kadar bir boşluk vardır, en azından 2-3 aydı bir traktörün altına yatıp o boşluklara gres basarsan vitesle ilgili hiçbir problemin kalmayacağına emin olabilirsin..

arkadaşlar bence tutar yedek parça problemi yok.. servis problemi yok.. fiyatlar uçuk değil, zaten massey de artık türkiye ' de bitti. Bence valtra firması Türkiye ' deki bu boşluğu çok iyi değerlendirmeli diye düşünüyorum. tek rakibi fendt .. onu da zaten şu durumda kimse almıyor almaz da, tabi fiyatlar aşağıya çekilmedikçe....... :)

bende valtra a85 kullanıcısıyım çok memnunum arıza falanda açmıyor. çok sağlam traktör.
ileri giderken geriye dahi geçiyor vitesi çok süper traktör. tarla sürerken hiç gaz versem bile stop etmiyor.

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85

ben özellikle yakıtından çok memnunum kim demiş çok yakar diye hikaye bunlar nh. mf. yerli üretimlerinden çok üstün ve hesaplı iyiki valtra almışım

ilk ben paylaşayım...

mahruti dişliside dayanmıyor, kalıbına göre biraz arkası zayıf gibi geldi bana

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85

arkadaşlar bende 98 80-66 var bende valtra a85 almayı düşünüyom yalnız ikinci ellere baktığımda 2008 model kabinli klimalılar45 bin tl 2005 model kabinli klimalı italleri (avrupa)aşağı yukarı aynı fiyata geliyor bu konuda kararsızım yerlileri mi iyi ital olanlar mı? model farkı olmasına rağmen fiyatları aynı bu konudaki düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

TAŞTAN link=topic=24806.msg243055#msg243055 date=1263936838' Alıntı:
arkadaşlar bende 98 80-66 var bende valtra a85 almayı düşünüyom yalnız ikinci ellere baktığımda 2008 model kabinli klimalılar45 bin tl 2005 model kabinli klimalı italleri (avrupa)aşağı yukarı aynı fiyata geliyor bu konuda kararsızım yerlileri mi iyi ital olanlar mı? model farkı olmasına rağmen fiyatları aynı bu konudaki düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.
http://www.trakkulup.net/index.php/topic,28976.msg243140.html#msg243140 burdaki valtra satlık 85 ithal 2005 model almayı düşünürsen tlf nosu vereyim sana

http://www.trakkulup.net/index.php/topic,28976.msg243140.html#msg243140

MUSTAFA361 link=topic=24806.msg263090#msg263090 date=1269164487' Alıntı:
valtra 6400 ön cam yok 4 aydan beri bekletiyo hema kız-*sw resmen dalga geçiyolar

konya tarım fuarında HATTAT tarım standında resmen dört tane işeyaramaz , ukala çocuk vardı .... bir iki soru sormak istedim ve sonra tartıştık .... bence HATTAT türkiyedeki en dandik distribütör firma ... VALTRA adınıda lekelediler ....

firmanın fuara yolladığı görevliler resmen fiyaskoydu ...

Hemanın yaptığı hiç birşey alınmaz, yedek parça müdürünü dahi aradım tamam siparişi veriyom dedi yine cam yok ortada serviste kızıyo onlara kimse memnun değil hizmetten

Peki bunu nasıl çözücez yok mu bi bildiğiniz nereden bulucaz camı?

hattat bidefa adını batırmış bidaha zor düzelir.. guven vermiyor üniversallerle bu guveni kaybettiler.. ama anladıgım kadarıyla hala aynı devam ediyorlar.. jd ilede bi kaç yıl evvel problem yaşadılar jd yi baya zarara ugratmışlardı.. pek guven veren firma degil.. kriz anında tum çalışanlarını işten çıkaran bi şirket.. yani kar odaklı bi şirket guven olmuyor.. keske valtrayı başka bi şirket üretseydi ve getirseydi.. hattat traktörlerde guzel bakmıştım ama güvenilmez diye ilgilenmedik.. fiyatları da cok ucuz olmasına ragmen..