Valtra T120 yangın hasarı

Geçmiş olsun akrabanıza Bilal.Üzücü bir durum keşke kasko olsaymış gerçi bu durumlarda karşılıyorlar mı bilmiyorum.Motor avrupa Valtra bence parça bulma sıkıntısı olur.Yeni motor parasına çıkar yaptırmaya kalksanız.Epey yanmış nasıl yandı peki?Bu kremitlerin ne işi var ön kaput içinde çatı felan mı çöktü üzerine.

Hepinizin geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler.
Abi bulunduğu garajda elektrik kabloları yanmış ordan da çatı yanmış. Çatıdaki odunlar bunun üstüne düştüğü için öyle yandı. Yoksa motor kendi kendine alev almadı. Çatıdaki yanan kiremitlerde çöktü üstüne.

Hepinizin geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler.
Abi bulunduğu garajda elektrik kabloları yanmış ordan da çatı yanmış. Çatıdaki odunlar bunun üstüne düştüğü için öyle yandı. Yoksa motor kendi kendine alev almadı. Çatıdaki yanan kiremitlerde çöktü üstüne.

Maalesef köylerde elektrik tesisatları çok eski ve zayıf, birde buna yazlık kullanım eklenince herşey Allah'a emanet, ben geçen yıl bi elektrikci çağırıp ahır samanlık anbar tesisatının büyük bir kısmını komple yenilettim, hala değişmesi gereken yerler var ara sıra bu durmları görünce tedirgin oluyorum.

• Beğen
Tepkiler: bilal tıraşçı
Geçmiş olsun çok çok üzüldüm Allah daha iyilerini en kısa zamanda nasip etsin inşallah.Bence bunu yaptırmak çok fazlaya mal olur hiç bulaşmayın.zira yedek parça hep euro olarak gelecek ve eminim ki astarı bezini geçecektir.zarar çok büyük nutkum tutuldu.

• Beğen
Cok gecmiş olsun kötü bir durum traktör epey yanmış metalin şekli deyismiştir motor ve pompa konrol edilmeli en çok zarar gören yerlerdir sanırsam şanzumanın fazla zarar görecegini sanmam metal parça
olarak fakat bütün keçe kısımlarının elden gecmesi lazım hidrolik beyin takımınında parcalarını kotrol etmeli ve maliyet hesaplanmalı olmaz diye bir şey yok tamir olur fakat maliyet fazla olabilir eski randımanında deyisiklik olabilir iyice araştırmak lazım tekrar gecmiş olsun

• Beğen
Çok geçmiş olsun, Bahçeciklisin sanırım.

Çok geçmiş olsun bilal valla kendi malım gibi üzüldüm nasıl olmuş acaba garaj falanmi yandı kiremit parçası var üzerinde

Geçmiş olsun Bilal can kaybı yoktur inşallah. Bu traktör toplanmaz artık yani olsa bile pek hayır gelmez.

Maalesef köylerde elektrik tesisatları çok eski ve zayıf, birde buna yazlık kullanım eklenince herşey Allah'a emanet, ben geçen yıl bi elektrikci çağırıp ahır samanlık anbar tesisatının büyük bir kısmını komple yenilettim, hala değişmesi gereken yerler var ara sıra bu durmları görünce tedirgin oluyorum.

Büyük geçmiş olsun yazık dev gibi motor kabin içine yangın tüpü koymak şart oldu.

Geçmiş olsun. Nakliye şansınız varsa ve yaptırmak istiyorsanız Çorluda bu traktörü yapacak servis var. Tigemin Valtralarıda oraya tamire geliyor. Özelden mesaj atın yardımcı olmaya çalışırım.

Çok geçmiş olsun allah kimsenin başına vermesin ama bence bu traktör toplanmaz

İcim cız etti vallahi cok üzüldüm .
Geçmiş olsun Bilal bey.

Geçmiş olsun çok çok üzüldüm Allah daha iyilerini en kısa zamanda nasip etsin inşallah.Bence bunu yaptırmak çok fazlaya mal olur hiç bulaşmayın.zira yedek parça hep euro olarak gelecek ve eminim ki astarı bezini geçecektir.zarar çok büyük nutkum tutuldu.

Cok gecmiş olsun kötü bir durum traktör epey yanmış metalin şekli deyismiştir motor ve pompa konrol edilmeli en çok zarar gören yerlerdir sanırsam şanzumanın fazla zarar görecegini sanmam metal parça
olarak fakat bütün keçe kısımlarının elden gecmesi lazım hidrolik beyin takımınında parcalarını kotrol etmeli ve maliyet hesaplanmalı olmaz diye bir şey yok tamir olur fakat maliyet fazla olabilir eski randımanında deyisiklik olabilir iyice araştırmak lazım tekrar gecmiş olsun

Çok geçmiş olsun. Çok üzücü bir durum. Allah kimseye gostermesin.

Çok geçmiş olsun bilal.
Yüksek ısı illa zarar verir bi bakılması lazım kısmen yansa belki kurtulur ama böyle pek zannetmiyorum, yine de bi takip etmek sormak lazım.

Geçmiş olsun parçası var ise Adana ceyhanda traktör kaportacisi arkadaş var yanan kabinli td yi toplamışti

Tekrardan hepinizin geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler Allah kimsenin başına vermesin. [MENTION=74357]kuraner[/MENTION] evet abi bahçecikliyim

Motor için bir kaç ustayla görüştük daha kesin birşey yok. Yaptırılmazsa satılır en kötü.
Bu arada motor da yangın tüpü lazım fakat motor kendiliğinden yanmadı garaj yanınca ona sıçradı. Yani pek sokulamadık söndürmeye.

d737057caee69269bdb403c31920a7e2.jpg
369788d65c915a4f5dc8461336573d8d.jpg

Yanan kablolarin fotosu

• Beğen