Üreticiden devlet büyüklerine acil kodlu çağrı!

23.04.2009
13,966
23,923
35
Bilecik
Üreticinin çığlığı! Adana'daki tavuk firması konkordato ilan edince, bu firmaya sözleşmeli üretim yapan tavuk çiftliklerindeki 1 milyon civciv yem verilmediği için açlıktan ölecek. Adana Seyhan'da 150 bin başlık kümesindeki civcivlerin bir haftadır yem gelmediği için aç olduğunu belirten üretici Sami Özler, devlet büyüklerinden acil kodlu yardım istedi. Yardım edilmemesi durumunda birkaç gün içinde 150 bin civcivin telef olacağını bildiren Özler, “Ömrüm boyunca ben bu vicdan azabıyla yaşayacağım. Lütfen vicdanı olan herkese sesleniyorum. İki günde yem gelmezse 150 bin civciv telef olacak" şeklinde yardım istedi.

GARİP TAVUKÇULUK BİZİ PERİŞAN ETTİ!

Tarımdan Haber'e konuşan Adana Seyhan'da tavukçuluk yapan Sami Özler, Garip Tavukçuluk'a 5 yıldır sözleşmeli üretim yaptıklarını, sözleşmelerine göre yem ve ilaç masrafının firma tarafından karşılandığını belirtti. Garip Tavukçuluk'un konkordato ilan etmesinden dolayı bir haftadır yem gelmediğini, hayvanların talaş yediğini ifade eden Özler, yaşadığı krizi şu sözlerle anlattı: “Bir haftadır yemim yok. Kimse kılını kıpırdatmıyor. Bir iki gün içinde yem gelmezse kümesteki 150 bin civciv telef olacak"

ZARARIMI UNUTTUM CİVCİVLERİ KURTARIN!

Kümesin aylık kömür ve elektrik giderinin işçilik masrafları da dahil 50 bin lira olduğunu kaydeden Özler, “Benim zararım bir tarafa devlet büyüklerine sesleniyorum. Bu civcivler ölürse ben ömrüm boyunca bu kara lekeyle, vicdan azabıyla yaşayacağım. Devlet büyüklerimiz inşallah sesimizi duyar el atarlar da bu civcivler ölmez" diye konuştu.

Sıkıntının sadece kendi kümesinde yaşanmadığının da altını çizen üretici Özler, Adana bölgesinde Garip Tavukçuluk'a sözleşmeli üretim yapan bütün çiftliklerde toplam 1 milyon civcivin ölüme terk edildiğini kaydetti.

Bu konuda konuşulacak çok şey var lakin site tehlikeye girsin istemiyorum. Allah yardımcıları olsun gerçekten de üzücü bir haldeyiz sadece Adana değil Ülkece geldiğimiz durum ortadadır. Tarım gıda ve hayvancılıkla uğraşan her sektör her geçen sene yeni bir yara almakta ve her geçen gün kan ağlamaktadır.

• Beğen
Tepkiler: Laser master