Tümosan motor arızası

Bizim köyde 80-95 Tümosan var daha 300 saatte dün traktörün sahibi kum getirirken motor aniden stop etmiş bir dahada çalışmamış servisi aramış götürmüşler traktör motoru yemiş krank falan hepsi sizlere ömür sağlam tek parçası kalmamış turboyada yağ vermiş yarın fabrikadan bakmaya geleceklermiş sizce bu garantiye kapsamına girer mi bizdede var 2013 Tümosan 80-75 Allaha şükür arıza vermedi sadece 1 defa dinamo değişti garanti karşıladı onun dışında sorun yaşamadık birinde daha var 80-95 2016 model oda 400 saatte baskı yedi arkayı dağıttı acaba yeni Tümosanları daha da mı bozdular eskilerden de şikayetçi olan gördüm de şimdikiler sanki tenekeden yapılmış

• Beğen
Tepkiler: ertac sahın
Yazan olmamış buralar ölmüş artık

Estağfurullah. İnanın artık Tümosan'ın ne yaptığını bizlerde anlamış değiliz. Marka kendi imajını yerle yeksan etmek için mi uğraşıyor yoksa başka bir neden mi var bilemiyoruz. Çiftçimizin artık 1995 ila 2005 yılları arasında üretilen traktörlerin yanına bile varamayacağını söylüyorlar. Artık arada fabrikasyon hatası olmuş şanşa size denk gelmiş diyemeyiz çünkü üretilen malların hemen hemen hepsinde bir arıza mutlaka oluyor. Tümosan'ın kafasına bir gün dank edecek ama iş işten geçmiş olmaz umarım..

Bizim köyde 80-95 Tümosan var daha 300 saatte dün traktörün sahibi kum getirirken motor aniden stop etmiş bir dahada çalışmamış servisi aramış götürmüşler traktör motoru yemiş krank falan hepsi sizlere ömür sağlam tek parçası kalmamış turboyada yağ vermiş yarın fabrikadan bakmaya geleceklermiş sizce bu garantiye kapsamına girer mi bizdede var 2013 Tümosan 80-75 Allaha şükür arıza vermedi sadece 1 defa dinamo değişti garanti karşıladı onun dışında sorun yaşamadık birinde daha var 80-95 2016 model oda 400 saatte baskı yedi arkayı dağıttı acaba yeni Tümosanları daha da mı bozdular eskilerden de şikayetçi olan gördüm de şimdikiler sanki tenekeden yapılmış
Yağ pompası mil kesiyor, yağlama yapmıyor. Motor yatak sarıyor. Bizim Aydın'da çok oldu. Klasik, ortadan vites düşük modellerde bu sorun yoktu. Yandan vites yeni modeller sırf sıkıntı. Debriyaj, şanzıman sıkıntılı. 2015 yılında piyasaya çok motor sattılar tümosancılar. Alanların çoğu değiştirip 100 lük new holland yada case aldı. Şu anda tümosan motor satamıyor. Maksima denen ucubeden bahsetmiyorum bile.

Yazan olmamış buralar ölmüş artık
Ne yazsın insanlar bisürü tümosan arıza konusu açıldı hepsinde uzun ızun konuşuldu herhalde bıktı artık. Ne diyelim sahibine geçmiş olsun sorun yaşamamak için sıfır traktör alıyorsun daha 300 saatte böyle oluyor Allah sabır versin. Amcamda var 7075 klasik kasa. Büyük bir arızası olmadı ama ufak tefek birsürü sorun oldu. Traktör bir iş yapmıyor yılda çok olsa 30 dekar çift sürer birde hergün süt taşıyor. 2 defa debriyaj teli koptu mazot kaçırıyor yağ borusu patladı vs vs .. debriyaj ve fren o kadar sert ki zor basılıyor. Vitesi kırıldı ... say say bitmez:)

• Beğen
Tepkiler: mekanik10
Turbo kesme ,yağ pompsı bozulması sonucu krank kesme,şanzıman dişli kırma sıyırma ,debriyaj balata bitmesi,fren tutmama,şanzımanın yağlama durması sonucu şanzımanın yanması,hilal kırma, hidrolik arızaları ,aks kesme,motor bloğundan bölünme.........bitmiyor.en basit debriyajdan başlıyor

• Beğen
Tepkiler: Laser master

Neyseki bizim buradaki abimizi mağdur etmediler garanti kapsamına girmiş traktör fabrikadan gelen yetkililer bu seride sıkıntı var toplattık bir çoğunu demiş yeni traktör verdiler
Yeni verdiklerini Traktörün yarın öbür gün arıza vermeyeceğinin garantisini verdilermi? Nerden belli belki buda ortadan ikiye bölünecek? Tümosanın ayıbını örtme taktiği. Adamda nerden bilsin yenisini verince mutlu olmuştur. Ben olsam hiç kamyondan indirmeden direk takasa götürürüm. Yerli olacaksa case olur ithal olacaksa landini mf

• Beğen
Tepkiler: Laser master
Ben geçen sene 6055 aldım sıfır formda paylaşmıştım abi bi traktör de hiç mi fren olmaz 135 liğin frenleri daha iyi tutuyor iki servis değiştirdik en son ki servis dedi sizin traktörün garantisi yok sonra genel müdürlüğü aradı adam garanti iki hafta önce oldu birde genel müdürlük diyor ki siz ucuz olsun diye klasik seri almışsınız onlarda olur böyle şeyler diyor