tümosan 74 80 arka yağ değişimi

Selamın aleyküm arkadaşlar fiat 640 verip 1997 model 74.80n aldık arka şanzıman yağını degistirecem altta 2 adet tapa var biri ön tarafta diyeri diferansiyel de ikisidemi açılacak birde kaç litre yağ alıyor
9ibVic.jpg

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Selamın aleyküm arkadaşlar fiat 640 verip 1997 model 74.80n aldık arka şanzıman yağını degistirecem altta 2 adet tapa var biri ön tarafta diyeri diferansiyel de ikisidemi açılacak birde kaç litre yağ alıyor
9ibVic.jpg
A.s.

40 litre yağ alır. Arkadaki 2 vida şanzımanın ve kuyruk milinin ,ortadaki tapa balatanın , öndeki vida motorun olması lazım.

Baltanınki açık olsun. Yağ doluyor debriyaj , balata bitmiş gibi kavrıyor...

Peki usta arka yağ çubuğunu çıkartıp döküyoruz ya ordan üçüne de dağılıyor mu yoksa sadece arka hidrolik kollarına mı gidiyor
yağ çubuğu olan yer diferansiyel ve hidrolik yağı ordan dokecen Max çizgisine kadar
şanızman ise kabinin altına gir şanzımanın yan tarafında ortada bulunan tapa var onu aç oraya yağ eklemek için honiye girecek hortum lazım disardan yağı dökecen tapanin seviyesine geldimi tamamdır yağ

yağ çubuğu olan yer diferansiyel ve hidrolik yağı ordan dokecen Max çizgisine kadar
şanızman ise kabinin altına gir şanzımanın yan tarafında ortada bulunan tapa var onu aç oraya yağ eklemek için honiye girecek hortum lazım disardan yağı dökecen tapanin seviyesine geldimi tamamdır yağ

Oranın eski yağını nasıl boşelteca3om peki yani hidrolik ve diferansiyel yağını

Usta gördüm altta tapayı ama filtre dediğin traktörün sağ tarafındaki normal yağ filtresi değil mi onu değiştitcem zaten tıpanın resmini atamadım sitede sıkıntı mı vvrEkli dosyayı görüntüle 32282 benli beceremedim
tapa o
filtre ise nasıl tarif etsem 2 çeşit var biri normal filtre diyeri ise kutu içinde süzgeç olan filtre
size foto atayım