Tümosan 6080N Şanzıman Arızası

Arkadaşlar,
Dün tarlaya giderken kötü bir ses geldi traktörün arkasından daha sonra yürümedi zaten bu gün usta açtı arkayı istavroz dişlisini kırmış..
Usta, traktörü aşırı zorlatmadan dolayı olabileceğini söyledi..
IMG_20180501_103259.jpgIMG_20180501_103358.jpgIMG_20180501_122652.jpg

Geçmiş olsun abi seninki hatalı senelerdeki üretim mi ? Şahsen bende bizimkinden korkmaya başladım. Geçen sene açtığımızda difransiyel dişlilerinde çizik bile yoktu. Hayırlısı...
Akif
Hatalı olup olmadığını bilmiyorum da ama ben iki üç defa diferansiyel kilidini kullandım bu yüzden azda olsa hatayı kendimde arıyorum.
İnşallah sizinkinde olmaz böyle bi durum kokma.. [emoji4] [emoji106]

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Dişlilerde gözüken tahribatlar kırılan dişlinin parçalarının onların arasına girmesinden dolayı kaynaklanmış,
O da yine bizim hatamız traktör yürümüyorken başka bir traktörle garajın önüne kadar çekerek getirmemizden kaynaklanmış..

• Beğen
Akif
Hatalı olup olmadığını bilmiyorum da ama ben iki üç defa diferansiyel kilidini kullandım bu yüzden azda olsa hatayı kendimde arıyorum.
İnşallah sizinkinde olmaz böyle bi durum kokma.. [emoji4] [emoji106]
Kaç modeldi abi sizinki?
2004 1 temmuzdan sonraki çıkanlar Albayrak Tümosan. Motor bloğunun mazot pompası tarafında tarihi yazar. Mesela bizimkinde şöyle yazar:

ERKUNT TÜMOSAN 14.07.1997

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaç modeldi abi sizinki?
2004 1 temmuzdan sonraki çıkanlar Albayrak Tümosan. Motor bloğunun mazot pompası tarafında tarihi yazar. Mesela bizimkinde şöyle yazar:

ERKUNT TÜMOSAN 14.07.1997

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bizim ki 2005 model dediğin yere bi bakayım Dadaş..

• Beğen
Arkadaşlar,
Dün tarlaya giderken kötü bir ses geldi traktörün arkasından daha sonra yürümedi zaten bu gün usta açtı arkayı istavroz dişlisini kırmış..
Usta, traktörü aşırı zorlatmadan dolayı olabileceğini söyledi..
Ekli dosyayı görüntüle 26858Ekli dosyayı görüntüle 26859Ekli dosyayı görüntüle 26860
Geçmiş olsun, istavroz dişlisi zorlatmadan değilde difransiyel kilidi basılı kalıp sağa - sola manevra yapınca kırılıyor.

• Beğen
Tepkiler: üsame