TT55B HAKKINDA YORUM ?

TT55B Kullaniyorum ama son zamanlarda yakıtı biraz arttı gibi bakımi yeni yaptırdım zaten temiz kullanıyorum ama yakıt artışının nedenini merak etmiyor degilim.

Petrol ofisinde ayni sorunu bende yasadim hem traktorde hemde arabamda koyum istanbulun kucuk bir kasabasina bagli 3 saatte yarim depo mazot yaktim sonra istanbula gelmek icin aracima yakit ilave ettim. Koye gidis gelis 60 tl ben 30 tl mazot aldim istanbula goturmedi 20 lira daha ilave yaptim 50 tlye istanbula geldik.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: kerem.donmez
Petrol ofisinde ayni sorunu bende yasadim hem traktorde hemde arabamda koyum istanbulun kucuk bir kasabasina bagli 3 saatte yarim depo mazot yaktim sonra istanbula gelmek icin aracima yakit ilave ettim. Koye gidis gelis 60 tl ben 30 tl mazot aldim istanbula goturmedi 20 lira daha ilave yaptim 50 tlye istanbula geldik.

PO nun mazotunda 2 3 sinif var bu prodizel dedikleri traktorlere biraz ince geliyormus ben yakin zamanda ufak bir test yaptim po dan aldim mazotu herzamanki gibi eoru dizel veya prodizel almadim normal aldim guzel mazot ama ne kalin nede ince cok kalin diyemem yani 250 tl mazot ile 45 50 lt mazotla 9 sera alanı 3.5 donum alan 3 kere patlatma yaptim 3 kerede capa 50 lt mazot yakti biraz yakit farkim oldu yaklasik yari yariya fark ettirdim

PO nun mazotunda 2 3 sinif var bu prodizel dedikleri traktorlere biraz ince geliyormus ben yakin zamanda ufak bir test yaptim po dan aldim mazotu herzamanki gibi eoru dizel veya prodizel almadim normal aldim guzel mazot ama ne kalin nede ince cok kalin diyemem yani 250 tl mazot ile 45 50 lt mazotla 9 sera alanı 3.5 donum alan 3 kere patlatma yaptim 3 kerede capa 50 lt mazot yakti biraz yakit farkim oldu yaklasik yari yariya fark ettirdim

Euro 3 motorda normal mazot kullanabiliyor muyuz? Tam euro 3 nh gibi yarim degil yanl8z

• Beğen
Mazotlar firmalara göre değişiyor, biraz daha ince mazotlar var piyasada CRD araçlar çoğaldığı için.Traktörlere fazla uyum sağlamıyor.CRD motorda kullanıyoruz, bazısında uyarı ışığı yakıyor, kimisinde yakmıyor.Bizde uyumlu olanı koyuyoruz.Mekanik enjeksiyon motorlara hangisinde az yakıyorsa onu kullanmaya çalışıyoruz.
Deneme - yanılma yöntemi. :D

• Beğen
Mazotlar firmalara göre değişiyor, biraz daha ince mazotlar var piyasada CRD araçlar çoğaldığı için.Traktörlere fazla uyum sağlamıyor.CRD motorda kullanıyoruz, bazısında uyarı ışığı yakıyor, kimisinde yakmıyor.Bizde uyumlu olanı koyuyoruz.Mekanik enjeksiyon motorlara hangisinde az yakıyorsa onu kullanmaya çalışıyoruz.
Aynen katiliyorum Abi bizde otobus tarzi arac oldugundan bide bizim burasi kuck yer o uzden nerde ne oluyo tanidik oluncada bilgimiz oluyor az cok artik arabalarin salinim faktorleri degistigu icin yakitlardaki motorin ve benzin oranida degisyor katki/dolgu malzemesi cok oluyor bende az cok bu konuda merak ilgi olunca biliyorum gecen prodizel disinda mazot aldim farki gordum zaten po dan baska mazot alacak yerde yok yakinimda 4 5 km po da eskiden bp idi opet var ama ordan araca da traktorede mazot alsak duman atiyor mecbur kalmadikca pek mazot almiyorum ordan sende 5 i gecmez iyi mazot kalin mazot satan yerler var katkisiz ama ne kadar iyidir bilinmez bide tek motor olunca biyerde almak en mantiklisi bas agirmasi yapmaz. 😆

senin en çok tavsiye ettiğin bi akaryakıt firması varmı hocam gerek performans olsun gerek yakıt çekiş olsun :)

• Beğen
Bp shell po ama boyle adi bilinmedik veya az mazot alinan yer varsa ordan almak lazim dinlenmis mazot olur orlarda kardes

babam gitmiş powerwaxdan almış pek bilindik petrol değil:D 4.20 den almış zam gelmeden önce 30 kuruş fark var diğer firmalarla pompayı kucaklamasaydık bari ilerde :D

• Beğen
Crd için Opet kullanıyoruz şimdilik, diğerlerinde Shell. İlaç servisi çeken arkadaşlar var, yani durmaz arabalar, bizim yerimize km yi takip ediyorlar, sağolsunlar.Her bölgeninki farklı olabilir, yinede denemekte fayda var, derim.

• Beğen
Crd için Opet kullanıyoruz şimdilik, diğerlerinde Shell. İlaç servisi çeken arkadaşlar var, yani durmaz arabalar, bizim yerimize km yi takip ediyorlar, sağolsunlar.Her bölgeninki farklı olabilir, yinede denemekte fayda var, derim.
Biz esnaf oldugunuzdan biraz takip ediyoruz ustam bizim burdaki opetlerde biraz ibnelik yapiyolar oda pek saglikli olmuyor pek almam merkezdeki opetlerden mazot 👍

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca