Traktör tavsiye

Selamun aleyküm iyi forumlar baslıkta belirttiğim gibi traktör almayı planlıyorum öğretmenim sadece kısın hafta sonları gidebiliyorum yazın sıkıntı yok ama ayrica bel fıtığı ve omurga kırığım var yılda 200 dekar tarla işliyoruz şu an 2016 model new holland td 90 var biraz daha rahat konforlu bi traktör almayı planlıyorum case maxum MF 5430 ve new holland Tr6 120 arasından hangisini secmeliyim acaba

Tr 6 nın koltukları çok rahat duruyo baş mesafesine kadar var heralde ücünde de yarı otomatik transmisyon var beni cezbeden o case farmall da heralde öyle bi ozellik yok rahatlık suan icin on planda cekiste zaten hepsi td90 dan iyidir diye dusunuyorum

• Beğen
Tepkiler: Husam1919
Selamun aleyküm iyi forumlar baslıkta belirttiğim gibi traktör almayı planlıyorum öğretmenim sadece kısın hafta sonları gidebiliyorum yazın sıkıntı yok ama ayrica bel fıtığı ve omurga kırığım var yılda 200 dekar tarla işliyoruz şu an 2016 model new holland td 90 var biraz daha rahat konforlu bi traktör almayı planlıyorum case maxum MF 5430 ve new holland Tr6 120 arasından hangisini secmeliyim acaba
Hocam öncelikle saygilar iki işi bir arada gördüğünuz içinde ayrıca tebrik ederim bizde de 250 dönüm arazi var bizde hafta sonu çiftçisiyiz diyebilirim rahmetliden sonra bize kaldı çiftçilik işleri bizde 89 model 80-66 vardı bu sene yeniledik hayallerimizin traktörü ile size nacizane tavsiyem mf 5440 tır hocam Screenshot_20170927-161532.png

Hocam öncelikle saygilar iki işi bir arada gördüğünuz içinde ayrıca tebrik ederim bizde de 250 dönüm arazi var bizde hafta sonu çiftçisiyiz diyebilirim rahmetliden sonra bize kaldı çiftçilik işleri bizde 89 model 80-66 vardı bu sene yeniledik hayallerimizin traktörü ile size nacizane tavsiyem mf 5440 tır hocam Ekli dosyayı görüntüle 21305
Saolasın hocam sizede allah kolaylık versin çift surerken yakıt nasıl acaba bide konforlumu 4 lü pulluk var yeni aldım onunla kullanabilirmiyim kasarmı acaba cevabınız icin tesekkurler

Değerli hocam bende size bir öneride bulunacağım. Hangi markayı istiyorsanız onu alın farketmez ama 100 beygir üstü traktör düşünüyorsanız muhakkak ön aks süspansiyonu olsun,15 fazla olsun.
Bende sizin gibi belden rahatsızım,200 küsür yer işliyorum. Mekanik traktörler beni çok yoruyor. 100 beygir üstü alsam tercihim ön süspansiyonlu olacak.

Değerli hocam bende size bir öneride bulunacağım. Hangi markayı istiyorsanız onu alın farketmez ama 100 beygir üstü traktör düşünüyorsanız muhakkak ön aks süspansiyonu olsun,15 fazla olsun.
Bende sizin gibi belden rahatsızım,200 küsür yer işliyorum. Mekanik traktörler beni çok yoruyor. 100 beygir üstü alsam tercihim ön süspansiyonlu olacak.
Yardımın icin saol hocam bunlarda suspansiyon olan varmı bilmiyorum ama masseyde kabin suspansiyonu var heralde zaten rd 90d cok vuruyo onden zıplamadan cok perisanım

Yardımın icin saol hocam bunlarda suspansiyon olan varmı bilmiyorum ama masseyde kabin suspansiyonu var heralde zaten rd 90d cok vuruyo onden zıplamadan cok perisanım

Traktörlerde zıplama,çekişi etkilediği gibi konforuda ciddi derecede etkiliyor. New holland'ın TR-6 serisinde yok. Maxsumun bir serisinde olması lazım. Yalnız John Deere'in 6 serilerinin tamamında var. Tabi burda marka tercihi sizin insiyitafinize kalmış.

5430 tr6.120 ikiside güzel traktör hangisi biraz daha ucuzsa onu alın bütçenizi fazla zorlamaya değmez bence sadece yazın ve haftasonları kullanacağınız için. Mf 5430 90 hp tr6.120 110 hp

İkiside ayni paraysa tbiki tr 6-120 alirim bikere ikiside piyasa mali 5400 serisi bu yil sonundan sonra uretilmiycek zaten tr buyuk bir traktorken massey olsun diye 90 hplik traktore 200 bin verilmez

• Beğen

Size önerim ne alırsanız alın (ithal traktörlerin zaten kötüsü yok fiyatları donanıma göre değişiklik gösteriyor) alacağınız traktörün servis, yedek parça durumunu araştırarak alın. Çok akıllıca bi iş yapmış olursun hocam..

Ve aleyküm selam. Bana sorarsan hocam madem hafta sonu boşsun, yazın ancak ilgileniyorsun bence sen bir işçi tut daha iyi. Boşuna paranı o söylenen yüksek meblağlı olan traktörlere verme yazıktır. Bak senin bel fıtığı ve omurga kırığında varmış. Ya devred ya kiraya ver yada işçi tut. Bazen boş vermeği bilmek gerek. Sen öğretmeninliğini yap bence. Yanlış anlamada ne işin var çiftçilikle. Eziyet etme kendine. Saygılar.

Ve aleyküm selam. Bana sorarsan hocam madem hafta sonu boşsun, yazın ancak ilgileniyorsun bence sen bir işçi tut daha iyi. Boşuna paranı o söylenen yüksek meblağlı olan traktörlere verme yazıktır. Bak senin bel fıtığı ve omurga kırığında varmış. Ya devred ya kiraya ver yada işçi tut. Bazen boş vermeği bilmek gerek. Sen öğretmeninliğini yap bence. Yanlış anlamada ne işin var çiftçilikle. Eziyet etme kendine. Saygılar.
Valla hocam iyi gecen sezonlarda cekirdek ekiyoz ögretmenlikten aldıgımın 3 4 katını alıyoz işçide bulunmuyo valla benim dusuncemde oydu ama yapacak bisey yok bide bu tarlalar babamdan hatta dedemden kalma islemezsek olmaz

• Beğen

Valla hocam iyi gecen sezonlarda cekirdek ekiyoz ögretmenlikten aldıgımın 3 4 katını alıyoz işçide bulunmuyo valla benim dusuncemde oydu ama yapacak bisey yok bide bu tarlalar babamdan hatta dedemden kalma islemezsek olmaz
Mucadeleye devam hocam. Bahsettiginiz rahatsizliklar ile tarlada rahat edebilmek icin süspansiyonlu bir traktör alabilirseniz daha rahat edersiniz diger arkadaslarda yazmislar lakin özellik cok olunca ithal traktör deyince fatura bir anda yükseliyor.