Traktör seçimi için yardım

Cevizlik yapıyorum 20 dönüm git gel, sürme, çapalama vs işler için kullanıcam. Şu an faizler düşük olduğu için kar ederim diye düşünüyorum. Aslen ihtiyacım yok ama başkasını beklemektense kendim yaparım diye alıcam. Beygirleri farklı ama biri ithal diğeri yerli, ileride pirim yapması açısından, kullanım kolaylığı vb durumlar açısından kıyaslama istiyorum. Beygirleri farklı ama fiyatları aynı. Kubotanın beygir gücünde diğer ithal traktörler 20 bin daha pahalı, başağın beygir gücünde ise söylemeye gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
Cevizlik yapıyorum 20 dönüm git gel, sürme, çapalama vs işler için kullanıcam. Şu an faizler düşük olduğu için kar ederim diye düşünüyorum. Aslen ihtiyacım yok ama başkasını beklemektense kendim yaparım diye alıcam. Beygirleri farklı ama biri ithal diğeri yerli, ileride pirim yapması açısından, kullanım kolaylığı vb durumlar açısından kıyaslama istiyorum. Beygirleri farklı ama fiyatları aynı. Kubotanın beygir gücünde diğer ithal traktörler 20 bin daha pahalı, başağın beygir gücünde ise söylemeye gerek yok.

Ben kubotayı tercih ederdim. Kubota üstelik 4 silindir. Başak 3 silindir. Yakıt açısından da kubota çok uygun olur.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Arkadaşlar Başak 2080bb ile kubota mk5000 arasında kaldım fiyatları yaklaşık aynı beygir gücü ve marka farklılığı var hangisini tavsiye edersiniz, neden?
Mk5000 bizde var geçen yıl aldık 4wd ara işler için ideal bir traktör çekiş yönünde 4lu 11 numara Aydın pulluk kullandım seri 1 ile çok rahat sürüm yapti