Traktör Seçeneği

Merhaba değerli trakkulup üyeleri, Kullandığımız 398 yerine düşündüğüm bir traktör var Tümosan 8095 4*4 modeli ve aynı zamanda 398 4*4 olani, bu iki seçenek arasında kaldım. Biri kullandığım makina diğeri sadece birkaç kez üstüne binip birkaç kez iş yapmış ligim var. Daha tecrübeli kişilerden fikir alabilirmiyim. Fotolardaki traktörü kullanmaktayim tek çeker IMG_20180411_170432.jpgIMG_20180411_170540.jpgIMG_20180411_170419.jpgIMG_20180411_170407.jpg

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Söyle söyleyeyim; Elinizdeki 398 göründüğü kadarıyla gayet toplu. Eğer 2. el bir 8095 tümo bakıyorsanız kafa kafaya hatta üste para bile alınabilir.

Tümosan çekişi çok güzel bir makine, fiyatı da uygun olunca büyük tarla sahibleri tarafından ucuz canavar olarak görüldü ve belki birkaç farklı şoför ile birkaç sezon ekmeği yendi. Ardından da galeri yolunu tuttu. Evet galerilerin elinde sayısız Tümosan var böyle, modeli yüksek saati fazla.

Hatta büyük tarla sahibi bir arkadaşım sıfır alıp birkaç sezon ağır işte kullanıp sattı, balya yaparken arka tarafından sesler geliyormuş. Sattığında 3 yaşında 1200 saatte idi.

Kısaca önceki sahibi nasıl kullanmış bilinmediği için 2. el Tümosan da bazı riskler var, hatta tüm markalarda var.

Tek çeker 398 satıp çift çeker 398 almak hepten mantıksız değil ama fiyatları yüksek olduğu için insanını aklı daha modelli ve özellikli seçeneklere kayıyor.

Söyle söyleyeyim; Elinizdeki 398 göründüğü kadarıyla gayet toplu. Eğer 2. el bir 8095 tümo bakıyorsanız kafa kafaya hatta üste para bile alınabilir.

Tümosan çekişi çok güzel bir makine, fiyatı da uygun olunca büyük tarla sahibleri tarafından ucuz canavar olarak görüldü ve belki birkaç farklı şoför ile birkaç sezon ekmeği yendi. Ardından da galeri yolunu tuttu. Evet galerilerin elinde sayısız Tümosan var böyle, modeli yüksek saati fazla.

Hatta büyük tarla sahibi bir arkadaşım sıfır alıp birkaç sezon ağır işte kullanıp sattı, balya yaparken arka tarafından sesler geliyormuş. Sattığında 3 yaşında 1200 saatte idi.

Kısaca önceki sahibi nasıl kullanmış bilinmediği için 2. el Tümosan da bazı riskler var, hatta tüm markalarda var.

Tek çeker 398 satıp çift çeker 398 almak hepten mantıksız değil ama fiyatları yüksek olduğu için insanını aklı daha modelli ve özellikli seçeneklere kayıyor.
Doğru söylüyorsun benide tumosana iten birazda bu söylediğin , hayırlısı artık niyet ciddi islh gelen gideni aratmaz. Başka marka olursa. 2012 model var bitane 3000 saatte toplu duruyor uzunkoprude 57 bin yazmışlar ortadan vitesli, Tümosan tecrübesi fazla yasamadigimdan hep şüpheli duruyorum , çeltik ve balya işi yapmadigimdan uzun süre gidebilecek bir traktor gibimidir

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR
Doğru söylüyorsun benide tumosana iten birazda bu söylediğin , hayırlısı artık niyet ciddi islh gelen gideni aratmaz. Başka marka olursa. 2012 model var bitane 3000 saatte toplu duruyor uzunkoprude 57 bin yazmışlar ortadan vitesli, Tümosan tecrübesi fazla yasamadigimdan hep şüpheli duruyorum , çeltik ve balya işi yapmadigimdan uzun süre gidebilecek bir traktor gibimidir
Ortadan vitesli Tümosanlar iyidir, fakat umarım sizden önceki sahibi balya vs. ağır işe yapmamıştır. O modelde ve saatte bir traktör yılda 500 saat civarında çalışmıştır. İnşallah bir sıkıntı yoktur ve zamanla çıkmaz. Bunu kimse garanti edemez.

Bir de ben genelde kendi traktör bakımlarımı Tümosan servisinde yaptırıyorum. Orada bahsedilen model ve çeşitli modellerde Tümosan traktör eksik olmaz, ikiye bölünüp tamir gerektiren Tümosan bile gördüğüm çok olmuştur.

Tümosan sıfır alıp büyük bir arıza çıkmadan aktif kullanılan da var halen, biraz korudun mu gider her türlü. Diğer markalardan biraz daha nazik kullanmak gerekiyor desem yalan olmaz.

Tümosanın en büyük numarası acı kuvvetidir.

Bir tümosancı olarak 398 alın derim. En azından 398 kalitesini ispatlamış. 8000 seriside sanayiden çıkmıyor. Ama 2005 öncesi tümocanları tavsiye ederim kalite açışından. Mâlum 2004 temmuz ayında devlet malı Tümosan Albayraklara satıldı, kalite azaldı.

• Beğen
Tepkiler: Edirneli24
https://www.sahibinden.com/ilan/is-...model-massey-ferguson-398-4wd-525039557/detay

Yakın çevremde bulduğum 398 de var yiprakligini normal karşılıyorum haliyle iş yapan makina yipranir senelerin verdiği yorgunlukta var, inceleme fırsatım oldu geçenlerde balyaya kosuldugu anlaşıldı etken nekadardir onu bilemiyorum, haricinde ufak tefek masrafları var hidrolik direksiyon pompasinda yağ kaçağı var , hidrolik çıkışlarında arıza gözüktü ve ayrıca motor bölümünde blok kısmında bir renk değişimi goze çarptı blok çatlamış olabilirmi

Merhaba değerli trakkulup üyeleri, Kullandığımız 398 yerine düşündüğüm bir traktör var Tümosan 8095 4*4 modeli ve aynı zamanda 398 4*4 olani, bu iki seçenek arasında kaldım. Biri kullandığım makina diğeri sadece birkaç kez üstüne binip birkaç kez iş yapmış ligim var. Daha tecrübeli kişilerden fikir alabilirmiyim. Fotolardaki traktörü kullanmaktayim tek çekerEkli dosyayı görüntüle 25952Ekli dosyayı görüntüle 25953Ekli dosyayı görüntüle 25954Ekli dosyayı görüntüle 25955
Bence ya 398 çift çekerini alın yada 3105 3095 bunlarda güzel traktör tumosana hiç bulaşmayın

• Beğen
Tepkiler: Edirneli24