Traktör almak istiyorum

Arkadaşlar traktör almak istiyorum aklmda bikaç tane var yardımcı olursanz sevinirim valtra a95 erkunt 110 case jx110 massey 5430 hangisini almalym sizce bide valtra a95 ve erkntun çekiş farkı çok olurmu değerlendirirseniz sevinirim

Arkadaşlar traktör almak istiyorum aklmda bikaç tane var yardımcı olursanz sevinirim valtra a95 erkunt 110 case jx110 massey 5430 hangisini almalym sizce bide valtra a95 ve erkntun çekiş farkı çok olurmu değerlendirirseniz sevinirim
Paran varsa mf al.
Standart olsun diyorsan case al.
Farklılık olsun diyorsan valtra al.
Yok ben yerliye binecem diyorsan erkunt al.
Ama sen en iyisi case al ne kötü ne çok iyi.. [emoji6]

Butcen yetiyosa mf al. Benim case jx110 var cektigi malzemeye yaptigi ise gore cok yakiyor.. Erkunt 80.4 lux daha iyi cekip caseye gore daha az yakiyor. Yakıtı onemsiyosan caseden uzak dur. tümosan maxima 115 ide dusunebilirsin maximum guc minimum yakıt.

Daha önce 2006 model yeşil Avrupa valtra a85 kullandım.çok dayanıklı, en küçük arıza bile vermedi çekişi de iyiydi ama yakıt fazlaydı.şimdi Erkunt 100 lüks ve mf 285s var... Erkunt yakıtı idealdir.. konforu ve gücü mükemmel fakat abuk subuk basit arıza veriyor...5430 u bilmem fakat geçen sene teyze oğlu 5420 aldı.. bomboş traktör.. intercool yok.. kompresör Yok. Klima manuel.yan kol ayarlı piston yok.orta kol bile pistonlu gelmedi..gücünü bilmem ama Afyon sandıklıda case jx 75 makspro ile 5410 u taktılar, case aldı gitti

Chn al kardeşim biz yıllardır Fiat kullanıyoruz ve en son 2008 yılında New Holland TT 55b 4x4 aldık 41bin TL bu yıl bi değiştirmeyi düşündük daha galeriye gitmeden iki günde köyden beş kişi istedi 45 bin TL verdiler 2012 medel Tümosan 8095 kabinli traktör galeri bizim TT55 kafa kafaya verelim dediler sen düşün bizim burada Erkunt bayileri yalvarıyor Erkunt satalım diye NEW HOLLAND CASE gerisi boş CHN

• Beğen
Tepkiler: Cemcan
Bak kardeşim bu satırlar veriyor cevabı [emoji4]
Biz Massey gibi içimiz boş olduğu için çok gürültü çıkarmadık, her çıkan ses dolu doluydu. Çok iyi olduğumuzu anlayıp koltuklarımız kabardığında Sidewinder II ' nin kolçağına koyduk kolumuzu. Çok mutlu olup ayaklarımız yerden kesildiğinde yere basmak için Erkunt gibi fazlaca ağırlığa ihtiyacımız olmadı hiç. Tümosan gibi sesi çıkmasa da turbolarımız hep çalıştı içten içe. Kubota gibi dar alanlardan dönemesek de geniş alanlara yayıldık, meydanlar bizim oldu hep... Case gibi ek subaplarımız olmadı belki ama yokuş yukarı tokatladık rakiplerimizi göstere göstere, kaybolup gittiler dikiz aynalarında... Tasarruf edemesek de zarar etmedik hiç, yeteri kadar yaktı traktörlerimiz. ' Çekmezse ta burada bırakır giderim ' dedik hiç düşünmeden. Ya çeker ya koparır dedik anlamayanlara ama bizimkiler çekmez demedik. her çıkmazda bir yol bulduk hep. Hayatın en karanlık anlarında New Holland ' ın farları tek yol gösterici oldu bize. Mavi gözlü bir sevgilimiz olmadı belki ama masmavi bir sevda bulduk kendimize... Şimdi bırak bu işleri diyenlere tek cevabımız var. Bu markaya gönül verdik biz, bitmez bu sevda...

2. El düşünüyorsan uygun bir alet ihtiyacım olsaydı hemen alırdım bu aleti
Sıfır alıcam diyosan KUBOTA derim
Senin kafanı fazla karıştırmak istemem
Herkes farklı marka söylüyor
Aslında teknolojide gelinen son noktada
Bence bütün markalar birbiri ile yarışıyor
Bütün traktörler güzel hepsinin muhakkak bi sorunu çıkıyor
Şuana kadar sanayiye girmemiş traktör yoktur
Senin yerinde olsam
1 yakınında servisi var mı
Varsa da ilgilenecek kişi mi
Seni hasatta yarıyolda bırakmıyacak kişi mi bunları göz önüne almalısın
Traktör alma işi 10 senede 1 yapılan iş
İyi karar vermelisin verdiğin karar inşallah senin için iyi olur.

Son düzenleme:
NEDEN ÇİFTÇİ TRAKTÖRÜNÜN 2, EL DEĞERİNİ BU KADAR DÜŞÜNÜYOR? 2, EL CİLER İLE BİR KONUŞUN NAKİT BU SAYDIKLARINIZI KAÇA ALACAKLAR? BAYİYE 65,000 TL LİK TRAKTÖRÜ 90,000 SAYDIRMAK MAKİNANIN DEĞERİNİ BELİRLEMEZ.
SERVİSLERİN ÖNÜ ARIZALI TRAKTÖR İLE DOLU BU TRAKTÖRLER SERVİSE GİDİP GELİRKEN ORADAKİ USTA MASRAFI İŞİNDEN KALMA BUNLAR PARA İLE DEĞİL Mİ? GARANTİ BİTİNCE NE OLUCAK (FREN KAYIŞLAR DEMİR AKSAM DEBRİYAJ YAKIT POMPASI 2017 GARANTİDE DEĞİL )
TRAKTÖRÜN ÇOK YAKMASI. 5 YILDA ÇOK YAKAN BİR TRAKTÖR AZ YAKANA GÖRE TRAKTÖRÜN PARASI KADAR MALİYET BİNDİRMEZ Mİ? NEDEN KİMSE PARÇA SATANA SERVİSE USTAYA SORMUYOR YERLİ TRAKTÖRDE KIRILAN ŞANZUMAN PARÇASININ YERİNE TAKILAN DİŞLİ DAHAMI KALİTELİ?
YERLİ TRAKTÖRDE KANSER VAR HANİ TARLANIZDA ÇIKAN ÇAYIR OTU KAMIŞ GİBİ YÜRÜMEYEN KANSERLİ ARIZALI BİR SİSTEMİ TÜRK ÇİFTÇİSİ YILLARDIR SATIN ALIYOR ERKUNT - CASE - NEW HOLLAND - TÜMOSAN VE HİNDİSTAN VE ÇİNDEN GELEN MASSEY VE JOHN DEREE BU ADAMLAR SİZE DİYORKİ BENİM ÜRETTİĞİM 100 TRAKTÖRÜN 10 TANESİ ÇOK BÜYÜK ARIZA VERECEK 20 TANESİNİN FRENİ TUTMAYACAK 5 TANESİNİN HİDROLİĞİ 7 TANESİNİN SEKROMEÇ DİŞLİSİ VE SİZ HALA BUNA RAZI GELİP BU SATIN ALMAYI YAPIYORSUNUZ NE İÇİN BU İSTATİSTİĞİN İÇİNDEN ARIZASIZ DENK GELSİN DİYE Mİ ? SİZE BOL ŞANS.
NACİZANE TAVSİYEM AVRUPA DA AVRUPA STANDARTLARINDA ÜRETİLMİŞ SADECE KEPÇE BALYA YEM KARMA İÇİN DEĞİL TOPRAK ALTI TARIM İŞLERİNDE DE KULANILACAK TRAKTÖRLER ALIN.

trakkulup.net

Kardeşim yakıtlarını fazla duydum bluemaster olanı daha mı az yakıyo acaba

Ben de bunu anlamadım gitti kardeş, nh çok yakıyor diye bi izlenim var, şimdi td110 kullanıyoruz bundan önce mf5445 kullandık 3 sene kadar, 5445 in Kabini otomatik şanzımanı tartılmaz ama 5445 in 2.5 lt yakıt tükettiği tarla sürümünde td 110 1.8 lt tüketiyor, çekiş olarak da td 110 daha iyi kesinlikle. Yine yoldaki tüketimde de td 110 çok daha iyi.

Diğer olayda bluemaster yakıt olayı değil kardeşim delta modellerine göre daha kaliteli, piston destek kolları, sutlle falan gibi.

NEDEN ÇİFTÇİ TRAKTÖRÜNÜN 2, EL DEĞERİNİ BU KADAR DÜŞÜNÜYOR? 2, EL CİLER İLE BİR KONUŞUN NAKİT BU SAYDIKLARINIZI KAÇA ALACAKLAR? BAYİYE 65,000 TL LİK TRAKTÖRÜ 90,000 SAYDIRMAK MAKİNANIN DEĞERİNİ BELİRLEMEZ.
SERVİSLERİN ÖNÜ ARIZALI TRAKTÖR İLE DOLU BU TRAKTÖRLER SERVİSE GİDİP GELİRKEN ORADAKİ USTA MASRAFI İŞİNDEN KALMA BUNLAR PARA İLE DEĞİL Mİ? GARANTİ BİTİNCE NE OLUCAK (FREN KAYIŞLAR DEMİR AKSAM DEBRİYAJ YAKIT POMPASI 2017 GARANTİDE DEĞİL )
TRAKTÖRÜN ÇOK YAKMASI. 5 YILDA ÇOK YAKAN BİR TRAKTÖR AZ YAKANA GÖRE TRAKTÖRÜN PARASI KADAR MALİYET BİNDİRMEZ Mİ? NEDEN KİMSE PARÇA SATANA SERVİSE USTAYA SORMUYOR YERLİ TRAKTÖRDE KIRILAN ŞANZUMAN PARÇASININ YERİNE TAKILAN DİŞLİ DAHAMI KALİTELİ?
YERLİ TRAKTÖRDE KANSER VAR HANİ TARLANIZDA ÇIKAN ÇAYIR OTU KAMIŞ GİBİ YÜRÜMEYEN KANSERLİ ARIZALI BİR SİSTEMİ TÜRK ÇİFTÇİSİ YILLARDIR SATIN ALIYOR ERKUNT - CASE - NEW HOLLAND - TÜMOSAN VE HİNDİSTAN VE ÇİNDEN GELEN MASSEY VE JOHN DEREE BU ADAMLAR SİZE DİYORKİ BENİM ÜRETTİĞİM 100 TRAKTÖRÜN 10 TANESİ ÇOK BÜYÜK ARIZA VERECEK 20 TANESİNİN FRENİ TUTMAYACAK 5 TANESİNİN HİDROLİĞİ 7 TANESİNİN SEKROMEÇ DİŞLİSİ VE SİZ HALA BUNA RAZI GELİP BU SATIN ALMAYI YAPIYORSUNUZ NE İÇİN BU İSTATİSTİĞİN İÇİNDEN ARIZASIZ DENK GELSİN DİYE Mİ ? SİZE BOL ŞANS.
NACİZANE TAVSİYEM AVRUPA DA AVRUPA STANDARTLARINDA ÜRETİLMİŞ SADECE KEPÇE BALYA YEM KARMA İÇİN DEĞİL TOPRAK ALTI TARIM İŞLERİNDE DE KULANILACAK TRAKTÖRLER ALIN.

trakkulup.net
Değerli görüşleriniz için teşekkürler. Üyeliğiniz hayırlı olsun. Malum sitede alım satım traktör tavsiye muhabbeti sık olarak yapılıyor. Bu konularda hem tecrübeniz hem de galerici görüşünüz ile bilgilendirme yapmanız iyi olacaktır..

Biz de yıllardır Fiat kullanıcısı olarak kaliteden memnun olduğumuz için İtalyan traktörlerini tercih ediyoruz. Şu anda aktif kullandığımız iki traktör de farklı marka İtalyan montaj. An itibariyle benim de İtalyan montaj olarak favorim Landini Mc Cormick ile Same Deutz Fahr grubu.

Bir soru yöneltmek istiyorum; Landini ve MC cormick aynı traktör mü sayılır, farkları varmı.

Bir de mesaj yazarken idrak etmek daha kolay olan küçük harf ile yazarsanız şahsi fikrim daha uygun olacaktır.

Sitemize aktif katılımınızın devamlı olmasını diliyorum..

CASE NEW HOLLAND DAN AĞZI YANANLARI SIĞINDIĞI BİR LİMANDIR AYNISININ KIRMIZISINI BİR ÜMİTLE SATIN ALMAKTIR NEW HOLLAND İLE CASE ARASINDAKİ UZUN VADADE TEK FARK KIRMIZININ RENGİNİN ÇABUK SOLMASI BAŞKA FARK YOK. ESKİ FİYATIN 80,-66 NIN ŞANZIMANI BIRAKMADIKTAN SONRA YANİ BUÇUK OLMADIKTAN SONRA 80 BEYGİR ÜSTÜ TRAKTÖR DE MEMNUNİYET MÜMKÜN DEĞİL O TRAKTÖRLERİN HEPSİNİN ARKASINDA SADECE TD75 İÇİN YAPILMIŞ VİTES GURUBU VARDIR GÜÇ TÜMOSANDA DA ERKUNT NEWHOLLAND VE CASE DE FELAKETE GÖTÜRÜR