Trakkulüp Üyeleri Çiftçilik Dışında Ne İşlerle Meşgul ?

Ynt: Trakkulüp Üyeleri Çiftçilik Dışında Ne İşlerle Meşgul ?

Öğretmen çoğunlukta galiba. Bende öğretmenim, babam memur 260 dekar tarlası var ama uğraşmıyor. Tarlaların bir kısmını kiraya veriyor kalanlarıda kim ekerse eksin hesabı hiç ilgilenmiyor. Bende yaz tatili bayram tatili yapmaya gittiğimde boş duramıyorum. Yani benim tatil anlayışım bu. Kuru tarım olduğu için çoğu zaman emeğini geçtim masrafını bile kurtarmıyor ama toprağı bir tutan bir daha bırakamaz derler, bizimkide öyle. Hobi amaçlı diyebiliriz yani.
Bu şartlarda kuru tarım yapan küçük çiftçilerin sadece çiftçilikle geçinmeleri zor, garantisi olan bir yan geliri olması şart olmuş. Allah yardımcımız olsun

öğrenciyim. geçen yaz bi tanıdığımızın oto yıkamasında çalıştım bu sene hafta sonlarıda boş oldukça gidiyodum ama kapandı yaza seçeceğim bölüm üzerine iş bakmayı planlıyorum bulamazsamda köye giderim büyük ihtimal

İstanbul da ikitelli organizede işyerım var. Ofis koltuğu ve benzeri demir ürünleri yapıyoruz. Şimdi arpa çimlendirme makinası yapıp koyun beslemeye baslaycam Kırklareli uskupte.

Şu anlık sadece çiftçilik de yakında çek-senet tahsilatı, değnekçilik, torbacılık vs başlıyıcaz galiba..

Dürüstçe çalışmak yetmemeye başladı bu memlekette.

sebazios link=topic=61722.msg964965#msg964965 date=1422737068' Alıntı:
Şu anlık sadece çiftçilik de yakında çek-senet tahsilatı, değnekçilik, torbacılık vs başlıyıcaz galiba..

Dürüstçe çalışmak yetmemeye başladı bu memlekette.
ben cıddı olarak dusunuyorum torbacılıgı ıyı para var ekıcem artık tarlaya **rari satıcam.... nasıl olsa bulundugum mevkıde alan cok :D

Mesleğim çiftçilik ama yazın daha rahatım.

Çiftçilik harici iki arada bir deredeyim. Arada emekli muamelesi görmüyor değilim. Emeklilik zor zanaat.

Elektrik Mühendisiyim.

Üniversiteden arkadaşlarla bir şirket kurduk, baya büyük şirketlere iş yapıyoruz ama bıktım artık bu cuma ödeyeceğiz muhabbetlerinden...
Bir ayağımı köye kaydırdım yakında toptan geçeceğim, bakalım nasıl olacak...