Telefonlarınız dinleniyor mu?

Değerli trakkulüp üyeleri abilerim Hepimizin bildiği ve bedelinide ödediğimiz bi ücretlendirme var Telefon dinleme ücreti. 2 lira civarı faturalı yada faturasiz hattan her ay kesiyorlar. Peki Telefon görüşmesi yaparken telefonlarınızın dinlendiğini anlıyor musunuz?
Edıt: Benim başıma en çok çayır zamanı geliyor. Adam arayıp otum var bağlayalım çayırım var bugün cevirdim kaldıralım falan diyor tabi haklı olarak o sıra benim sesim bana tekrar gerigeliyor ama cok kısık bir şekilde bide bi cızıltı oluyor. Ucretlendirmesi ise 2.5 lira bi kaç bayiye sordum sürekli dinleniyorsa olur dediler.
Şimdi telefonlarimızin nasıl dinlendiğini anlamanın bi kaç yolundan bahsedelim.
En alternatif yöntem:Cep telefonunuza önce*#31#3111*yazıp bu numaranın arkasına kendi cep telefon numaranızı ekleyin. Sonra ‘ara’ tuşuna basıp telefonunuzu kulağınıza götürün. Eğer karşıdan hiçbir ses gelmiyorsa sizi kimse dinlemiyor demektir. Ama eğer karşıdaki telefon çalıyor, birisi telefonu açıp ‘Alo‘ diyorsa işte o zaman dinleniyorsunuz demektir.
Eğer telefonu sıkça kullanmadığınız halde şarjı çabuk bitiyorsa*telefonun dinlenme olasılığını ciddiye almanız gerekiyor.

Telefonla konuşurken bazı cızırtılı sesler ve yankılar işitiyorsanız dinlenme ihtimaliniz yüksek. Böyle bir durumda telefonu kapatın ve bataryayı çıkartıp birkaç dakika bekleyin.

Telefonla konuşurken sesler derinden geliyormuş gibi oluyorsa ve aynı şeyi günde birkaç defa yaşıyorsanız, bu durum telefonun dinlendiğine işarettir.

Eğer telefonunuzun dinlendiğine dair önemli şüpheleriniz varsa, her sabah kalktığınızda telefonu fabrika ayarlarına döndürerek yani format atarak o gün için casus yazılımı kesin olarak engelleyebilirsiniz.

Telefonun dinlendiğini anlamanın bir başka yolu da sıcaklık testidir. Bunun için telefonu masanın üzerine koyun ve yaklaşık bir saat sonra elinize alın. Telefon sıcaksa, telefonunuz muhtemelen dinleniyordur. Aynı şeyi birkaç defa daha tekrarlayıp sonuçtan emin olun.

images%20(5).jpg