TD65D 4wd 2014 motor gaz yemiyor

Selam arkadaşlar.Motorda dünden beri devir 20yi geçince durduğu yerde gaza basıyorum bi pepeleme oluyor ve yolda giderken gaza yukleniyoruz silkeliyor yani gaz yemiyor mazotla alakalı diye şase filtresini baya kötüydü yenisini taktik yine aynı mazot otomatik.giris çıkışında pislikte yok gaza yuklendigimizde duman atmada
yok pepeleme durumunda ara ara atiyo dumani bu sorun neden kaynaklanir?
Cevaplar için şimdiden teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Depoyu temizle komple boşalt enjektorlere kadar hic mazot kalmasın yeni mazot koy enzektorlerden hqvasıni al filtreyide bi temizle aynisi benim başimada geldi benim dedigin gibi oldu sonra istop ettti bidaha calismadi bendede td65 var

Depoyu temizle komple boşalt enjektorlere kadar hic mazot kalmasın yeni mazot koy enzektorlerden hqvasıni al filtreyide bi temizle aynisi benim başimada geldi benim dedigin gibi oldu sonra istop ettti bidaha calismadi bendede td65 var

Depodan geliş hortumu hava kabarcıklı geliyo
Ya hortumda hava aliyo ya pislikten tam gelmiyo depoyu yarin dediğin gibi bir temizleyeyim usta saolasin

Mazotta sıkıntı olabilir fakat mazota güveniyorsan depodan pompaya gelen plastik şeffaf hortum var onu kontrol et delinmiş olabilir bizdede problem olmuştu hortum kabin ile depo arasında ezilmiş ve delinmişti gaz yemiyordu

Mazot otomatiğinin kapağını açıp içindeki filtreyi temizlediniz mi? Motora yeterli mazot gelmiyor. Depodan çıkışa pislik gelmiş olabilir, mazot hortumu delik olabilir. TD 65 te aynısı bizim başımıza geldi. Mazot otomatiğine bağlanan giriş rekorunun içinden bizim sicim dediğimiz pamuk balya ipi çıktı. Hortumun içinden rekorun ağzına kadar gelmiş 20 cm kadar ip. Rölanti, yarı gazda sorun yoktu, tam gaz yapınca tekliyordu. Mazot ip yüzünden yeterli gelmiyormuş.

• Beğen
Tepkiler: alperbicer03

Arkadaşlar çok sagolun cevaplar için sırasıyla
Şase mazot filtresini değiştirdim.mazot geliş gidiş hortumunu yeniledim.duzelmeyince depoyu soktum şamandırayi sokup geliş rekorunu iki tane arpa tanesi içine girip tikamis yeterli mazotu gondermiyormus şuan sorunumuz çözüldü cok teşekkürler
TRAKKULUP AİLESİ
Sevindik sorunun düzeldiğine[emoji4] hayırlı işler olsun

Arkadaşlar çok sagolun cevaplar için sırasıyla
Şase mazot filtresini değiştirdim.mazot geliş gidiş hortumunu yeniledim.duzelmeyince depoyu soktum şamandırayi sokup geliş rekorunu iki tane arpa tanesi içine girip tikamis yeterli mazotu gondermiyormus şuan sorunumuz çözüldü cok teşekkürler
TRAKKULUP AİLESİ
Bizimde 240 ta olmuştu süzek tıkanmış mozot dolu tarlaya gidiyorduk aksama kadar çok az yakıyordu gaz yemiyordu süzeği temizledik mazotu içmeye başladı keşke temizlemeseydin mazot 6 lira [emoji2] [emoji2] [emoji2]