TD100D arıza

Merhaba
2016 model 4x4 TD100D bluemaster sahibiyim. Dün traktörü park ederken ileri doğru giderken zorlandığını farkettim. Shuttle kolunu boşa alıp debriyajdan ayağımı çektiğimde traktörün kendiliğinden geriye doğru hareket ettiğini gördüm. Bulunduğu zemin düz bir zemindi ancak shuttle geri konumdaymış gibi traktör geri gidiyordu. Shuttle ileri ya da geri hareket sağlıyor geçişte de sıkıntı yok ancak vitesler traktörü stop etmeden geçmiyor. Vitese takıp Çalıştırınca da geri doğru hareket ediyor. Shuttle ileri pozisyondaysa debriyajı bırakınca el freni çekilmiş gibi zorlanarak ileri doğru gidiyor.
Daha önce böyle bir arıza ile karşılaşan oldu mu acaba?

Eski makinalarda kullanılan malzeme şimdilerde yok malesef. Eski makinalar
Şimdikilere kullanılan malzemeye göre altın gibi. O zaman makina arıza yapmasın her koşula uyum sağlasın mantığı ,şimdilerde kâr öne çıktı. Hesap makinası dönemi. Arıza yapsınki servis,yedek parça, yağ değişimi para kazanılsın. Yani adam aslında bir çeşit kendisi için para kazanma makinası satıyor aslında. Asıl kâr bundan sağlıyor. Şimdi ; sıkıntısız arıza yapmayan, her türlü şartlar düşünülerek uyum sağlayan makina üretilirmi bu düşünce ile? Olurmuu canım (iplikçi nedim)

MERHABALAR,
NEW HOLLANDIN SUNDUĞU GARANTİ UZATIMI FIRSATI MEVCUT.
NH'LARINIZIN LERİNİZİ GARANTİSİNİ UZATMAYI MUHAKKAK DÜŞÜNÜN ARKADAŞLAR.
AYRINTILI BİLGİ İÇİN 532 79 142 45

Merhaba,

Garanti uzatım şartları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç yıl daha garanti uzatılabilir? Maliyeti ne olur?
Örneğin biz 2017 Aralık sonu traktörü almıştık, en son ne zaman garanti uzatmak için başvuruda bulunabiliriz?

Merhaba
2016 model 4x4 TD100D bluemaster sahibiyim. Dün traktörü park ederken ileri doğru giderken zorlandığını farkettim. Shuttle kolunu boşa alıp debriyajdan ayağımı çektiğimde traktörün kendiliğinden geriye doğru hareket ettiğini gördüm. Bulunduğu zemin düz bir zemindi ancak shuttle geri konumdaymış gibi traktör geri gidiyordu. Shuttle ileri ya da geri hareket sağlıyor geçişte de sıkıntı yok ancak vitesler traktörü stop etmeden geçmiyor. Vitese takıp Çalıştırınca da geri doğru hareket ediyor. Shuttle ileri pozisyondaysa debriyajı bırakınca el freni çekilmiş gibi zorlanarak ileri doğru gidiyor.
Daha önce böyle bir arıza ile karşılaşan oldu mu acaba?
Shuttle debriyaj valfleri basıncıni ölçtürun orda ordan anlaşılır valfle alakalı bi sorun kecesi de bozuk olabilir valf de

• Beğen
Tepkiler: sacit_efe