Tarım Vlog #15 || 5li Otomatikle Nadas Yapıyoruz, Cüzdanı Düşürdüm..

Berkay kolay gelsin yine güzel video hazırlamışsın. Bu pulluk otomatik olduğu için mi traktör rahat gidemiyor tam olarak acaba? Birde 5 li yerine 4 lü pulluk tavsiye ederim 4/16 inç varsa birgün dene tam ideal olur td ye.. birde tarlayı dönerek sürüyorsunuz böyle sürmenizdeki amaç nedir merak ettim kardeşim

Bu tarlayı bu şekil sürenler her zaman aynı şekilde mi sürüyor
Tarlanın tesviyesi bozulmuyor mu veya bir dahaki pullukla işlem yaptığın da toprağı nereye çeviriyor bu şekil işleyenler bir dahaki seferki pullukla işlem yaparken video atabilirler mi

Kolay Gelsin Berkay Video Baştan Sona izledim Eline Sağlık Güzel Olmuş Buzağılarınız Hayırlı Olsun.Yukarda Arkadaşlarda Dile Getirmiş Tarlayı Dönerek Sürmek Bana Görede Doğru Değil.En Azından Köşeleri Sürerken Sürülmüş Yerden Başlayarak Değilde Ortadan Şişirerek Sürseydin Çukur Oluşumunu Bir Nebze Engellerdin....

Maalesef bizim buradaki tarlalarda 50 sene dönerek sürülmüş biz dikkat ediyoruz ara alıp sürüyoruz ama tarlalar neredeyse tesviye edilemeyecek duruma gelmiş, bazı tarlaların köşelerinden traktör salsak çalışır

Güzel paylaşım Berkay. Kolay gelsin. Ayrıca geçmiş olsun cüzdan da gitmiş. Bende bir sefer ciguli çekerken telefonu düşürmüştüm. Bereket tarla biterkendi. O yüzden son birkaç sırada gidip buldum. Gerçi telefonda o zaman takoz modellerdendi. Ciguli denk gelmiş az bir iz yapmıştı. Kırılmadan kurtarmıştık. Tarlada bizim çayır dediğimiz koyun otlayan yerler gibi. Sürülmediğine otlakiye gibi durmuş. Değişikte bir toprak.