Tarım Ürünlerinde Dekara Maliyet Hesaplama Tablosu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Herkese iyi akşamlar,
Aşağıda paylaşmış olduğum excel tablosu kullanılarak, tarımsal ürünlerin 1 dekardaki maliyetleri kaba taslak hesaplanabilir. Forumda belki daha önce buna benzer bir şey paylaşılmış olabilir, eğer daha önceden paylaşıldıysa kusuruma bakmayın.
En sol taraftaki gider kalemlerini kendi giderleriniz ile değiştirip, tabloya da alt alta giderlerinizi 1 dekara düşen TL maliyeti olarak yazarsanız, sarı alanlar otomatik olarak hesaplanacaktır.
Şu an tablonun üzerindeki fiyatlar güncel olmayabilir, değiştirebilirsiniz.
Tablonun üzerinde biraz oynadım, Trakkulup logosunu da ekledim :)
Hepinize bol hasatlı, hayırlı işler dilerim.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1G7YW_fPeaO3UpKGuKOEHqF-PKG_XSj06V_NN7Rx1xVo/pubhtml

• Beğen
Tepkiler: bakize
Hem tebrikler, hem teşekkürler.

Şu an mobil platformdan giriş yaptığım için inceleme şansım olmadı ama genel olarak maliyet hesaplama programları açısından eksiğimiz vardı. Ne kadar çeşitlerde o kadar iyi.

Ynt: Tarım Ürünlerinde Dekara Maliyet Hesaplama Tablosu

ydincbayram link=topic=80051.msg948775#msg948775 date=1419278370' Alıntı:
Sinan gayet iyi bir çalışma bölgelere ve yıllara göre güncellendiğinde gayet iyi sonuçlar elde edilebilir.

Teşekkür ederim abi, kendi çapımda bi faydam olsun istedim size, sıkı takipçinizim, tarımla-çiftçilikle alakam yok ne yazık ki, ama seviyorum işte :)

Şimdi farkettim, dosya sizlerin bilgisayarında excel olarak açılmıyor sanırım, dosyayı excel olarak isteyenlere mail atabilirim, herkese iyi akşamlar.

sinan35 link=topic=80051.msg948780#msg948780 date=1419278773' Alıntı:
Teşekkür ederim abi, kendi çapımda bi faydam olsun istedim size, sıkı takipçinizim, tarımla-çiftçilikle alakam yok ne yazık ki, ama seviyorum işte :)

3 5 ağaç yetiştirecek kadar bir yerinde olsa bizlerden sayılırsın. Kısmet olur sana da inşallah böyle bir yer.

biz sebze üretiçisiyiz
kavun karpuz domates
karpuzun 2014 masrafı 1000 m2 için
tarla hazırlaması

1. sürüm 2lt mazot 8 tl
2.sürüm 2 lt mazot 8tl
tırmık ve malçlama serme 2lt mazot 8tl
damlama 300 mt 40 tl
malçlama 300 mt 20 tl
daban gübresi dönüme 1 çuval 50 kg 55 tl
damlama gübresi 150 tl
ilaç 150 tl
fide 250 adet 300 tl
sulama en az 20 kez 3 er saat 60 saat=60 lt mazot=250 tl
ara çapası 2lt mazot 8 tl
işçilik saymıyorum 900 tlyi geçti ortalama

Özelden mesaj atarak tabloyu excel formatında isteyen arkadaşlar, mesaj kutularınız dolu olduğu için size mesaj atamıyorum, bana mail adresinizi gönderirseniz, excel olarak mail atarım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...