SÜT KOYUNCULUĞU

Aynen işte koyunu sağmak çok problem yani 100 koyunu bile 2 kişi 2 saat sürer sabah akşam 4 saat çok yani baya çok
Usta bi koyunu sogultamadim valla tutmaya uğraşırken damı sayayi yiktim yer geniş hayvan az.
Sağım facilari birinci gün kapıyı kafasıyla söktü.
İkinci gün samandrali suluk yerinden kırıldı geldi.
Üçüncü gün üzerimden bi toklu atladi kafama ayağını taktı.
Koyun sagmak benim için ölüm yav.

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06
Usta bi koyunu sogultamadim valla tutmaya uğraşırken damı sayayi yiktim yer geniş hayvan az.
Ya usta rahmetli babannem koyun sagardı arkadan yapistimi memelere hayvan yerinden kipirdayanazdi.
Sağım sistemi yok mu koyunlar için kafa kilitli olanlardan neden dusunmediniz o tarz bişey maliyetli mi oluyor?

• Beğen

[emoji28][emoji28] ya bizimkiler allahtan meraya filan çıkmıyo bende hep içindeyim de insancıllar yani öyle direkt tutup sağarım ben ama o bile sıkıntı yani tek tek eğil altına azıcık bi süt ...

• Beğen
Benim halamgil köyde inatla sadece onlar keçi besliyordu sürü halinde. Inanirmisjn koyun en zengini oldular. 2 erkek çocuk evlendi arabalarını aldılar baya yüksek standdsrt yakaladılar. Ama evinde illa erkek olmak zorunda tek başına yapılacak iş değil

Benim halamgil köyde inatla sadece onlar keçi besliyordu sürü halinde. Inanirmisjn koyun en zengini oldular. 2 erkek çocuk evlendi arabalarını aldılar baya yüksek standdsrt yakaladılar. Ama evinde illa erkek olmak zorunda tek başına yapılacak iş değil
Maşallah ne güzel çalışkan insanları çok severim
Küçükbaş ta sağım makinası yokmu ?
Var abi niye olmasın