Steyr 8053 Boğuluyor.???

Önceden 91 model şteyrt kullanıyorduk sorun yoktu boğulma vb gibi sorunlar şimdi ise 2002 model başak var onda da sorun yok iyi bir usta bulman lazım traktör rektefiye isteyebilir
Kaç senelik ustamiza gosterdik zaten motoru uzaktan görmüş dükkana yaklaşırken.Bunda steyr sesi yok dedi sebebi ise orjinal pompası yok zamaninda ona özel yapilan yağlı pompa var üstünde.Ama motoru zaten yeni yapılmış rektefiye isteseydi ustamiz derdi zaten kendisi motor ustası.Motor tahliye hortumunda tek damla yağ fıhtısı bile yok kara duman zaten yok sabah soğukta kolay çalışıyor kızdırmadan

Uatamiz Filtreler yağlar sular değiştirdi.Pompada bi yanlış yapılan işlem vardi.Pompanin geri dönüşüne valfsiz vida takmışlar.Pompa fazla mazotu geri depoya gonderemiyordu.Kendi kendine dururken stop etcek gibi oluyor sonra stop etmeden kendini topluyordu bu sebepten Delikli valf takildi.Ama pompaci enjektorden gelen fazla mazot hortumunu iptal etti.tipaladi yani artik enjektorden mazot geri gelemiyordu.Motor sanayiden gelirken tıpa yı basınç tan atmis.Bende pet şişe taktim o boruya.Ordan damla damla da olsa motor yakmadigi mazotu atiyor.
İşte bu kolay boğulması pompadan şüpheleniyorum birde sibop ayarindan.
Yakında sanayiye gidicem bunlari halletmem lazım

Geridönüşü tıkamak yanlış geri dönüş olmalı
Bence orjinal boş pompasını bul ondan tak arkadaşım sanırım üzerindeki pompanın verebileceği verim anca okadar
Hiç pompa ayarıyla falan uğraşma biraz masraflı olur ama kullanacak satmayacaksan bosch pompa tak
Hem kafan rahat olur hem traktörün
Yoksa perişan olursun sanayilerde

Geridönüşü tıkamak yanlış geri dönüş olmalı
Bence orjinal boş pompasını bul ondan tak arkadaşım sanırım üzerindeki pompanın verebileceği verim anca okadar
Hiç pompa ayarıyla falan uğraşma biraz masraflı olur ama kullanacak satmayacaksan bosch pompa tak
Hem kafan rahat olur hem traktörün
Yoksa perişan olursun sanayilerde
Orjinal pompasini buldum sıfırını 2 bin çekti adam.2 el temizine 1.5 çekti.Halbuki bu pompa hakkinda ustamiz kötü bişey söylemedi.Aksine bu Pompa ölü motoru çalıştırır dedi.
Şimdi pompayi ayar icin makinaya soksak ne kadar isterler acaba deger mi ona karar veremedim

Orjinal pompasini buldum sıfırını 2 bin çekti adam.2 el temizine 1.5 çekti.Halbuki bu pompa hakkinda ustamiz kötü bişey söylemedi.Aksine bu Pompa ölü motoru çalıştırır dedi.
Şimdi pompayi ayar icin makinaya soksak ne kadar isterler acaba deger mi ona karar veremedim
En az 300 500 masrafın olucak ve
Sonuç alamicaksın masrafın boşa gider diye düşünüyorum

İyi forumlar.Bende 8053 makina var yeni aldim sayilir.
Traktörde orjinal pompa yok.8053 ler icin zamaninda çıkan yağlı pompa var.
Sibop ayari iyi mi bilmiyorum fakat motor tahliye borusundan bi tel yağ bile atmıyor.Motoru falan komple revizyondan geçmiş bir motor.
Simdi sorum şu aranizda 53 kullananlar daha iyi yardimci olur bana.
Traktör 4. viteste bir bayira geldiği zaman yüksüz olsa bile boğuluyor.Zaten 3. viteste hız yok bu yüzden 4 vitese takıyorum yavas yavaş bayırlarda boğulmaya başlıyor.
Aynı bayırda enter 444 kullandim onda bogulma yok aksine gaz versem gaz bile yiyor.
Acaba motor ağır olduğundan mi?
Motor durumunun kötü olduğunu hiç sanmıyorum ötme kokma zor çalışma yok duman yok.
Pompa ayarinda mı sıkıntı var?
Sibop ayari mi yok ?
Anliyamadim gitti. İşin ehli bi aydınlatabilir mi beni ?
94caf8fe0e5db91c7f78f7ed159e3ce2.jpg
90 modelin altında ise 86.87.88 model ise pompayı değiştir 90 eya 91 model yandan gazlı pompa taktır 90 model altı alttan gazlı çekiş çok yoktur 4 s ile boş rompada bayılır .ya turba taktır yada yandan gazlı pompa taktır şanzuman 73 şanzumanı ile aynı arka büyük motor küçük ama çekmem demez hız istersen pompadan biraz aç 40 km geçer bende 87 var 1 defa rektefe oldu ön takım fabrika orjinalı çok hoyrat kullandım ormanda çok yükte çalştı 5 ton yükte çekmem demez 55 56 lar 55 46 lar 3.5ton yükle 1 km fark açtı rampada tavsiyem kullan rezil etmez seni yandan gazlı pompa konyada çok 91 model getirt taktır çekiş değişir

• Beğen
Tepkiler: Mltyusuf