Steyr 8053 Boğuluyor.???

İyi forumlar.Bende 8053 makina var yeni aldim sayilir.
Traktörde orjinal pompa yok.8053 ler icin zamaninda çıkan yağlı pompa var.
Sibop ayari iyi mi bilmiyorum fakat motor tahliye borusundan bi tel yağ bile atmıyor.Motoru falan komple revizyondan geçmiş bir motor.
Simdi sorum şu aranizda 53 kullananlar daha iyi yardimci olur bana.
Traktör 4. viteste bir bayira geldiği zaman yüksüz olsa bile boğuluyor.Zaten 3. viteste hız yok bu yüzden 4 vitese takıyorum yavas yavaş bayırlarda boğulmaya başlıyor.
Aynı bayırda enter 444 kullandim onda bogulma yok aksine gaz versem gaz bile yiyor.
Acaba motor ağır olduğundan mi?
Motor durumunun kötü olduğunu hiç sanmıyorum ötme kokma zor çalışma yok duman yok.
Pompa ayarinda mı sıkıntı var?
Sibop ayari mi yok ?
Anliyamadim gitti. İşin ehli bi aydınlatabilir mi beni ?
94caf8fe0e5db91c7f78f7ed159e3ce2.jpg

Motor yapısından kaynaklanıyor.Çap/Silindir boyu:100/100 mm yumuşak çalışmalı motor.
1600 devir max tork 2300 devir max güç.Tarlada pullukta 2000 devir gibi çalışır.Devirli kullanmak ister.Vites boyları uzundur,gazladıkça hızlanır.1500 devir altında pek çekiş göremezsin.
Tork değeri 200 220 gibi olması lazım.Yol yakıtı oldukça iyidir,az yakar.

sıkıntı şanzuman uyumu, şanzuman tasarımı, 3. vites çok yavaş 4. vites yani yol vitesi dedikleri çok seri, dağ bayır yerlerde bu tip şanzumanı olan( Erkunt ZF şanumanlı modeller, MF 240-255, sürat dişlisi takılmış 165-168-178-185-188 gibi modeller, Fıat 66 serisi ve TDD serisi) tüm markalarda aynı sıkıntı vardır, Bizim ki bayılmıyor, boğulmuyor diyen yalan söyle, aya adam akıllı rampa yoktur, yada çok küçük rampa ve yokuşları bayır sanıyodur.

• Beğen
Tepkiler: MF_5450
İyi forumlar.Bende 8053 makina var yeni aldim sayilir.
Traktörde orjinal pompa yok.8053 ler icin zamaninda çıkan yağlı pompa var.
Sibop ayari iyi mi bilmiyorum fakat motor tahliye borusundan bi tel yağ bile atmıyor.Motoru falan komple revizyondan geçmiş bir motor.
Simdi sorum şu aranizda 53 kullananlar daha iyi yardimci olur bana.
Traktör 4. viteste bir bayira geldiği zaman yüksüz olsa bile boğuluyor.Zaten 3. viteste hız yok bu yüzden 4 vitese takıyorum yavas yavaş bayırlarda boğulmaya başlıyor.
Aynı bayırda enter 444 kullandim onda bogulma yok aksine gaz versem gaz bile yiyor.
Acaba motor ağır olduğundan mi?
Motor durumunun kötü olduğunu hiç sanmıyorum ötme kokma zor çalışma yok duman yok.
Pompa ayarinda mı sıkıntı var?
Sibop ayari mi yok ?
Anliyamadim gitti. İşin ehli bi aydınlatabilir mi beni ?
94caf8fe0e5db91c7f78f7ed159e3ce2.jpg

bayırı 3 viteste cıktıgına sukret . styr yavas olur yavas yavas cıkadacaksın 2 yada 3.

sıkıntı şanzuman uyumu, şanzuman tasarımı, 3. vites çok yavaş 4. vites yani yol vitesi dedikleri çok seri, dağ bayır yerlerde bu tip şanzumanı olan( Erkunt ZF şanumanlı modeller, MF 240-255, sürat dişlisi takılmış 165-168-178-185-188 gibi modeller, Fıat 66 serisi ve TDD serisi) tüm markalarda aynı sıkıntı vardır, Bizim ki bayılmıyor, boğulmuyor diyen yalan söyle, aya adam akıllı rampa yoktur, yada çok küçük rampa ve yokuşları bayır sanıyodur.
Usta hızlı olsa bisey demicem öyle pek hızda yok 35 km/h civarinda ondan hızlı değildir.Hizki gitse gene bişey demicem dişliler büyük diyecem ama hız da yok