sonunda tatlıcak 97 ile tanıştık

keskin 39 kardeşim bana 5 yıldır aradığım sıfır tohumu temin etti
kendisine teşekkür ederim
ben de istanbuldan kalkıp kırklareliye tohumu aldık eneze gittik 580 km yaptık gittiğimize deydi
22 ekimde toprak la buluturduk ekimde tabana 18 46 ve üre attık mutlu olarak geriye dönüş yaptık
çifçi arkadaşlarıma bol bereket dilerim
not tırtı kalenin çıkışını size foroğraflayacağım ekeli 10 uncu gün oldu

Bereketli olsun Rıfkı abi
Umarim istediğiniz verimi alirsiniz
Havalarda sıcak gidiyor .

amin İsmail. bu sene işlerimizde kolaylık oldu şükür allah.
ekimden bir gün sonra 2 gün kuvvetli yağmur yağdı.
dün akşamda 29 ekimde güzel bir sağnak bir daha aldık.
2 gün sonra tarlalara baktıracağım iyi mi, kötümü çıktığını anlayacağız.
selamlar..

ben de istanbuldan kalkıp kırklareliye tohumu aldık eneze gittik 580 km yaptık gittiğimize deydi
22 ekimde toprak la buluturduk ekimde tabana 18 46 ve üre attık mutlu olarak geriye dönüş yaptık

Ben de ekmeyi düşünüyorum Tatlıcak 97 büyürken fotolarini cekersen biz de görürüz abi

• Beğen
Tepkiler: rifkiseker
tatlıcak 97den bı kare :)

Resimler ve ekler

• 13323626_1352934628055839_4457079240467398347_o.jpg
    13323626_1352934628055839_4457079240467398347_o.jpg
    437.9 KB · Görüntüleme: 367
Ben 2 yıl tirtikale ektim 450 500 kg arasinda bicim yaptim bu yil yine ama pazar konusunda sıkıntı yasadim bizim burada ensonunda tarim kredi kooperatif ine verdim verimi güzel cok ta guzel boyu oluyor bu yil 200 dekar tarladan 4000 balya cikti bizim pazar sıkıntısı yoksa iyi bir çeşit

Rıfkı abi yardımcı olabıldıysek ne mutlu maksat cıfcımız kazansın

Sezon gelmeden ve ya gelince Tritikale taleplerimizi Tarim Kredi Kooperatiflerinden,talep ederseniz ilgilenirler ve getirttebilirsiniz.Tatlicak zor bulunuyor ama Kayseri'de Bahri Dağdaş Tigem işletmesi ve diğer Tigem işletmeleri bu tohumu üretiyor,bitmeden erken telep edilmeli.
Hayvancılık için buğdayla yada arpa ile yada fiğ ile karışım halinde ekmek de iyi oluyor.

rıfkı abi selamlar ..bereketli olsun..
banada biraz tiritkale tohumu lazım yem bezelyesinin içine koymak için yardımcı olursan sevinirim..