Sertifikalı tohum üretmek için neler yapılmalı

Sertifikalı tohumu kendi ekim ihtiyacınız kadar mı üretmek istiyorsunuz yoksa geniş bir üretim yaparak,tohumluk olarak satmak mı istiyorsunuz?

Eğer "tohum olarak üretip satmak" gibi bir düşünceniz varsa..? Bunun için gerekli yetki ve izinlerin alınması gerekir. Çünkü bu iş sanıldığı gibi basit olmadığı gibi bu işi yetkisiz yapanlar hakkında ciddi yaptırımlar uygulanır! Yasaktır!

alp tarım EKİZ ve dıger cesıtler
tasako ESPERIA ve dıger cesıtler olmak uzere
uretım yaptırıyoruz sartlar sulu tarla sartı ekım onu yesıl bıtkının olması yabancı bıtkı secımı hasat naklıye temızlıgı
sagladıgı avantajlar tohumu verıyor
alp tarım 1 kg tohuma 1.kg alıyor arazı kontrollerı yapıyor <yapıyorum ) yabancı bıtkı secımı ııcın amele yolluyor ucret uretıcıden kesılıyor yabancı ot ılacı sıvı gubre gıbı urunlerı yada bunyesınde satıs yaptıgı urunlerı hasat vadelı bayı satıs fıyatından verıyor
fıyat pıyasadan /10 ffazla verıyor bırde naklıye destegı ıle ıyı urune pırım destegı kı bu sene bayagı ıyı verdı pırımı
tasako da tohumu bayı satıs fıyatından hasat vadelı hesaba gecıyor arazı kontrollerı benım bolgemde benım tarafımdan yapılacak (bu yıl yenıyım tasakoda)
bahar azotlu gubre verıyor bu sene 40kg ure verdı bır urunlerı var cınko kardesleme donemı onerılıyor talep e gore verıyor yabancı bıtkı kontrollerı ve bakım kontrollerı ıle aynı hasat naklıye temızlıgı odeme de aynı pıyasa sartlarından /10 yuksek naklye ve pırım yalnız tasako ortalama 1 ay ıcınde oduyor parayı
EKIZ ı 7 yıldır ekerım bu sene harıc super verımler aldım esperıa ıle gelır olarak aynı hesaba gelır aradakı fıyat farkından