Sancak Arpa Çeşidinden Güncel Görüntüler

Cenap bu ilaçların karışımında attıktan sonra yapraklarda sararma yada gelişimi durdurma yönünden bir sorun oluyormu.Ben bu sene bir iki parça tarlada yabani yulaftan bıktım.Dar yaprak olrak balan super kullandım ama,dozajıda biraz az attım gerçi yulafları öldürmedi.İlaca direnç var galiba.İlaç değiştireceM.karışımda bir sıkıntı olurmu.Birde bu karışımda yaprak gübresi kullanmıyosun demi.Gerçi bende bu saatten sonra yaprak gübresi kulannam herbisit karışımında bir faydası yok gibi..Birde cutteng dozaj çok az kullanmışssın en aşşa 60 gr iş yapar diyoarlar...Bu ilaç mustang müdaili bir ilaç galiba?Öyleyse axial ile karışımı öenermiyor axial üreticileri...

Msutang etken madde:

Ürün Grubu

Formulasyon

Etken Madde

Amlabaj Çeşitleri: Herbisit

: SE (Suspo emülsiyon)

: Litrede 452.42 g 2,4-D EHE
+ 6.25 g Florasulam

: 1.0 - 5.0 Lt

cutteng:

SC (Süspansiyon Konsantre)
6,25+452,42 g/L Florasulam+2,4 D Ethylhexylester içerir.

Axial karışımda ise hormon içerikli herbistlerle karışıtırılmaması gerekir düyor.Bu cutteng horrmon içerikli olmuyormu?

Cenap bu ilaçların karışımında attıktan sonra yapraklarda sararma yada gelişimi durdurma yönünden bir sorun oluyormu.Ben bu sene bir iki parça tarlada yabani yulaftan bıktım.Dar yaprak olrak balan super kullandım ama,dozajıda biraz az attım gerçi yulafları öldürmedi.İlaca direnç var galiba.İlaç değiştireceM.karışımda bir sıkıntı olurmu.Birde bu karışımda yaprak gübresi kullanmıyosun demi.Gerçi bende bu saatten sonra yaprak gübresi kulannam herbisit karışımında bir faydası yok gibi..Birde cutteng dozaj çok az kullanmışssın en aşşa 60 gr iş yapar diyoarlar...Bu ilaç mustang müdaili bir ilaç galiba?Öyleyse axial ile karışımı öenermiyor axial üreticileri...

Msutang etken madde:

Ürün Grubu

Formulasyon

Etken Madde

Amlabaj Çeşitleri: Herbisit

: SE (Suspo emülsiyon)

: Litrede 452.42 g 2,4-D EHE
+ 6.25 g Florasulam

: 1.0 - 5.0 Lt

cutteng:

SC (Süspansiyon Konsantre)
6,25+452,42 g/L Florasulam+2,4 D Ethylhexylester içerir.

Axial karışımda ise hormon içerikli herbistlerle karışıtırılmaması gerekir düyor.Bu cutteng horrmon içerikli olmuyormu?

Ben şimdiye kadar ilaçların karışımından bir zarar görmedim. Yabani yulaf için 60 ml axial fazlasıyla yetiyor. Daha önceleri axial ile korflorayı karıştırıp atıyordum. Bu yıl korflora olmadığı için cuttengi kattım, sorun görmedim. Ayrıca hedeflediğim otlara karşı başarı sağladı.