SAMAN ELEVATÖRÜ(ASPİRATÖRÜ)

Ynt: SAMAN ELEVATÖRÜ(ASPİRATÖRÜ)

rocky link=topic=43910.msg407132#msg407132 date=1306355689' Alıntı:
yani tarlalar yamada düz değil ova gibi. eğimli yani ok-*-s :)

Anladım Fatihim sağolasın. :)

Kardeşim bahsini ettiğin yerlerde de saman aspiratörü kullanılabilir yani bilmiyorum bir mahsuru olacağını sanmıyorum dağ köyü olmasının. :) Biz her yıl kullanıyoruz ve gayet memnunuz, eskiye nazaran çok rahat hale geldi saman atma işi.

rocky link=topic=43910.msg407141#msg407141 date=1306356014' Alıntı:
önemli değil abi. bizim buralarda balya yaparlar. aspratör nası oluyo ki? hava ile çekip romoğamı dökülüyo :S

Büyük bir davlumbazın içindeki pervane ile samanı çekip samanlık veya saman silosuna veya depoya basıyor Fatih. Büyük hortumlarla istenilen yöne atabiliyor samanı. :)

Şu makine kardeşim. :)
Arkasındaki borudan samanı çekip üstteki dirsekli borudan üflüyor. Kendinden motorlu veya kuyruk mili tahrikli olabiliyor.

Holland link=topic=43910.msg407171#msg407171 date=1306357834' Alıntı:
Büyük bir davlumbazın içindeki pervane ile samanı çekip samanlık veya saman silosuna veya depoya basıyor Fatih. Büyük hortumlarla istenilen yöne atabiliyor samanı. :)

Şu makine kardeşim. :)
Arkasındaki borudan samanı çekip üstteki dirsekli borudan üflüyor. Kendinden motorlu veya kuyruk mili tahrikli olabiliyor.

Evet bu makina bizde sılaj makinası gibi kocaman vardı köyde eski evin altında duruyor hala resimler çekip yollayacağım bir ara ama korkudan eski eve giremiyorum içerde yılan vardır diye bizim eski makinanın markası CEVHER idi :)

Alet bu dimi arkadaşlar bunu satarız kullanmıyoruz ama nakliye falan makina fiyatını geçer bide bu şanjımanlı kayışlılarda yüklenince sıyırır bunda öle sorun yok
Saman aspiratörü
67dbb14a558827e55a75de06b729c45f.jpg

• Beğen
Tepkiler: MehmetGngr