Pulverizatör (tarla) kanat tavsiyesi

Eski holsan (1tonluk) ilaçlama tankerimizin kanatlarını değiştirmek istiyoruz bunun için marka tavsiyesinde bulunabilecek arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum

Eski kanatların neyi var acaba ince profil olduğundan yamulma gibi problem mi var kanatlar kısa mı geliyor? Kısa geliyor ise uzatınca pompanız gücü yetmeyebilir.
Yamulma var ise kendiniz bile yapabilirsiniz... kesme kaynak işinden anlıyorsanız biraz. Ne istediğinizi daha açık yazarsanız hatta kanatlarını değiştireceğiniz makinenin fotoğraflarını çekerseniz daha net cevap alabilir siniz.

• Beğen
Tepkiler: hllevcn
Ben öntar aldım kanat genişliği 16 metre 33 adet püskürtücü,pompası 4 mebranlı ve kanatları ağır şase, çok beğendim tek eksiği manuel kanat olması. Acaba bu manuel kanat sistemini hidrolik yapamaz mıyız?

• Beğen
Tepkiler: ORION
Ben öntar aldım kanat genişliği 16 metre 33 adet püskürtücü,pompası 4 mebranlı ve kanatları ağır şase, çok beğendim tek eksiği manuel kanat olması. Acaba bu manuel kanat sistemini hidrolik yapamaz mıyız?

Abi yapılabilir ama hesaplarının iyi yapılması gerek. kanatlar birbirinin üstüne mi kapanıyor yoksa bir birlerine temas etmiyorlar mı? Eğer bir birlerine temasları yoksa sıralama valfi ile 2 tane hidrolik güç çıkışı ile çalışacak şekilde kolayca yapılabilir gibi geliyor bana

Abi yapılabilir ama hesaplarının iyi yapılması gerek. kanatlar birbirinin üstüne mi kapanıyor yoksa bir birlerine temas etmiyorlar mı? Eğer bir birlerine temasları yoksa sıralama valfi ile 2 tane hidrolik güç çıkışı ile çalışacak şekilde kolayca yapılabilir gibi geliyor bana

İşte mesele orda başlıyor. Kanatlar içe doğru katlanıyor,dışa doğru katlanmış olsaydı çok iyi olurdu.

• Beğen
Tepkiler: ORION
5dc825d07218ee21370ef31c774909d7.jpg
74b1a11825552bb657f89d0dbbd25ac3.jpg
9b073bdcd7d49b5d695dcc9bd3772c21.jpg
df96fc1bfc80cd68030b7db6d878195f.jpg
81efafe5d1dcd9469b4c7593afffe3d7.jpg

Hocam resimleri yükledim yorumlarsan sevinirim.

Pompanız sanırım biraz eski ne kadar basınç yapacağını bilmediğim için bir şey diyemiyorum KESİNLİKLE tavsiyem daha profesyonel bir makine edinmeniz olacak uygun fiyattan makineler var piyasada.

Bu makinenin kollarını restore uğraşacaksanız eğer ilaçlama makinelerinin bomları sağlamlık için demir alüminyum alaşım oluyor diye biliyorum bu biraz daha profesyonel bir alan. Önallar ile iletişime geçebilirsiniz hazır kanat gurubu uygun fiyattan gelebilir. (kanat bomları baya sağlam malzemeden) Ama öncelikle pompanızın ne kadar iş genişliğini taşıyabilecek bunu öğrenmeniz gerekecek...

Her koşulda 15 metre iş genişliği kaldırabilecek bir pompaya sahipseniz... Bir kanat gurubu satın almanızı tavsiye ederim kendiniz yaptırmaya kalkarsanız da aşağı yukarı aynı masraf çıkar... (demirler satın alınacak ustalık parası çıkacak birde istediğiniz gibi olmazsa geri dönüşü olmaz)

• Beğen
Tepkiler: saban22 ve gedikli