patates ekilirmi

25 ilde 25 yıl yasaklanmış patates Ankara bu listede yok 20 dönüm boşta yerim kaldı sulu ufakdan giriyimmi patates işine hem 20 dönümde acemiligimi atmış olurum dekara verimi nedir kaçtan satılır toptan

• Beğen
Tepkiler: Stronger
Bu sene patates sogan para etti diye hiç macera aramayın bence. Türkiyede Patates üretimi az değil gayet yeterli ,kimi zaman fazla bu sene suriyeye fazla gitti o yuzden fiyatlar iyidi ,halen depolarda patates mevcut. Tohum parası bu yıl uctu gitti. 1kg tohuma 3-4tl istiyolar suanda. 1 dekara 400kg gittiğini hesaplayın ilac gubre vs fazla fazla ister patates. Maliyetler tavan. Seneye ne olacağı belirsiz. Patates istikrarlı bir fiyata sahip değil.
Patates oyle 25 ilde yasaklıda değil. Hastalık tespit edilen tarlalar yasaklı her yer değil. Tarlalar zaten parcalı dama taşı gibi yani ekim alanı azaldı ama abartılacak bi azalma değil. Saygılar.

Bu seneki gibi uçuk fiyatlar yakalanamaz belki ama karlılık ve para kazanma konuşunda kimseyi pişman etmicegini düşünüyorum zira en önemli hastalıklarla mücadele konusunda ilaçlar 2 katı durumda diğer girdileri anlatmak bile söz konusu degil sermaye isteyen bir iş konumuna gelmesi ekim talebini düşürdü bu senede bunun sonucunu gördük emek verebilirim ve girdikeri karşılarım diyosanaz yetiştirilebilecek ve kazanılıcak bir ürün ekin derin

25 ilde 25 yıl yasaklanmış patates Ankara bu listede yok 20 dönüm boşta yerim kaldı sulu ufakdan giriyimmi patates işine hem 20 dönümde acemiligimi atmış olurum dekara verimi nedir kaçtan satılır toptan

Ekiceginiz çeşite ve bakıma göre degişmekle birlikte 2 ila 7 ton arası bir verim yakalarsınız. Fiyat olarak son 3 sene zarfında 70 kuruş ila 1.6tl bandında satışlar yaşadık Bu sene için cipslik anlaşmalı 98 kuruştan anlaşıldığınıda göz önünde bulundurursak 1 tl sen aşagı düşücegini sanmıyorum

Patates ekilir mi değilde soru ekilebilrmi olmalıydı tam olarak nasıl yapılıyor çiftçi tohumluk bırakır mı kendine sertifikalı dışarıdan mi alır bilmiyorum ama şu an markalı sertifikalı tohumluk fiyatlari 6 tl civarı dekara 400 kilo tohumluk gitse 2400 tl dekara tohuma verilecek diğer masrafları da ekle dekara 1000 m2 neredeyse 4000 tl masraf insanlar bu durumda ne kadar göze alır yüklü ekim yapmayı siz düşünün bence yaz sezonu yine para eder sırf bu maliyetler yüzünden sonuçta sogan gibi kara tohumdan olmuyor patates ben ev icin bu gun pazardan gözlü hafif tomurcuklanmış 10 kg aldim bahçenin bi tarafına ekecem kismet artik belki yazlık patatesim cikar