Patates bu sene kazandırıcakmı

50 dekar ektik alıcı bulamıyorum allah şart olsun alan olsa gözünün yaşına bakmayacağım görüntüsü kaybolsun yeter diyorum ama kusura bakmayın tüccar arıyorum umursamıyor dahi demem oki şehirdekiler tanzim kuyruğuna gireceğine köylü tezek kemirsin deniliyor bir daha ne Bu hükümete inanırım nede oy veririm gençler gibi diyorum oy moy yok bundan sonra

50 dekar ektik alıcı bulamıyorum allah şart olsun alan olsa gözünün yaşına bakmayacağım görüntüsü kaybolsun yeter diyorum ama kusura bakmayın tüccar arıyorum umursamıyor dahi demem oki şehirdekiler tanzim kuyruğuna gireceğine köylü tezek kemirsin deniliyor bir daha ne Bu hükümete inanırım nede oy veririm gençler gibi diyorum oy moy yok bundan sonra
Patates bu ver kızı al papazı çek ası valeyi gibidir çokta patatese şey yapmamak gerekir.

Eğer eskiden inanıp da oy verdiyseniz inanmaya devam edin oy vermektende vazgeçmeyin.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Belki patates para etmez ama girdiler düşebilir Yusuf abi bir de bu yönden bakın
Para etmesi önemli değil bu mahsulün tarladan kalkması önemli dış ticaret önemli Mısır’a kaptırılan pazarlar önemli
Ben parasın da değilim batsam da Kader derim ama bu mahsulün heba olmasına yanarım gerisi olsun varsın
Küçük çiftçiyi bitirmeye şirketleride zengin etmeyi bırakırlarsa piyasalar böyle olmaz. şirket gidip 5bin ekemex dağ taş patates olmaz.
bize gün yüzü yok.

hasat zamanı,çiftçinin elinden toplamak için tezgahlar kurulur,
çiftçinin elinden malı alınır,
sonra bizim ürünler başkasının elinde değer kazanır.
bizim yıllık ettiğiniz geliri,esnaf,tüccar bir günde kazanır.
gelde isyan etme,
sistem baştan aşağı yenilenmeli beyler.

Para etmesi önemli değil bu mahsulün tarladan kalkması önemli dış ticaret önemli Mısır’a kaptırılan pazarlar önemli
Ben parasın da değilim batsam da Kader derim ama bu mahsulün heba olmasına yanarım gerisi olsun varsın

Mısıra kendi pazarımızı bile kaptırdık diğer ülkeleri geçtim adana söküm yapacağı zaman mısırdan 2 sene ithal patates geldi çiftçinin malını ayak altı yaptılar bence bilinçli yapılan birşey ben hata olduğunu düşünmüyorum. Küçük üreticiyi bitirip şirketleri kalkındırmaya çalışıyorlar.