New holland T4040 Trimble cfx 750

Merhaba forum ailesi

Yeni oyuncağım trimble cfx 750 gps. Sistemi tanıtayım sizlere, bu Sistemde direksiyon kontrolü manuel ve hata payı 10-15 cm. Bu sistem ilaç,gübre ve hasat için diye geçiyor bende aynen öyle yapacağım ilaç ve gübrelemede kullanacağım.

Ilk ilaç atımında gopro ile video çekeceğim merak etmeyin:)

Bu arada yardımları için [MENTION=76580]EkremBAYRAM[/MENTION] a teşekkür ederim..

Resimler ve ekler

• DSC_1729.JPG
    8.6 MB · Görüntüleme: 504
  • IMG-20180303-WA0027.jpg
    IMG-20180303-WA0027.jpg
    232.2 KB · Görüntüleme: 511
  • IMG-20180303-WA0023.jpg
    IMG-20180303-WA0023.jpg
    231 KB · Görüntüleme: 511
  • IMG-20180303-WA0022.jpg
    IMG-20180303-WA0022.jpg
    233.6 KB · Görüntüleme: 520
  • IMG-20180303-WA0013.jpg
    IMG-20180303-WA0013.jpg
    179.9 KB · Görüntüleme: 525
  • IMG-20180303-WA0019.jpg
    IMG-20180303-WA0019.jpg
    165.4 KB · Görüntüleme: 547
  • IMG-20180303-WA0016.jpg
    IMG-20180303-WA0016.jpg
    326.1 KB · Görüntüleme: 525
  • IMG-20180303-WA0015.jpg
    IMG-20180303-WA0015.jpg
    301.4 KB · Görüntüleme: 516
  • IMG-20180303-WA0014.jpg
    IMG-20180303-WA0014.jpg
    202.8 KB · Görüntüleme: 527
  • IMG-20180303-WA0012.jpg
    IMG-20180303-WA0012.jpg
    207.4 KB · Görüntüleme: 522
Hayirli olsun bugra kurulumu kendileri mi yapti sen mi yaptin? Bugun mu geldi

Birde iki tane mi kontrol kumandasi var parlayanin onde var bir arkada birde :)

Valla mutlu oldum ha benimde aklimdaydi ama durumu biliyosun :D

Sağol mustafa:) dün akşam üstü geldi.

Şöyle bi durum oldu ellerinde cihaz kalmamış ve işleride yoğunmuş ben acil istedim o yüzden bana demo olarak kullandıklarını gönderdiler ben kendim kurdum telefonda tarif ettiler hallettim. Yenisi gelince onu göndercekler bende bunu geri göndercem.

Yeşilli olan kumanda kanat açıp kapama diğeri püskürtme açıp kapama.

Ya iyi güzel olduda motorun heryeri kablo oldu :) daha pancar sökme makinasının kablolarıda duruyor onlarıda sökememiştim buraktım sökmüyom kalsın:))

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın çok güzel bir sistem maliyet ne kadar oldu ? 3-5 bin dolar arası mı ?

Teşekkür ederim fiyat 11 bin

Iyi günlerde kullanin. Çok güzel bir malzeme olmuş, cok faydasını göreceksiniz.
Izlenimlerini merak ve heyecanla bekliyoruz. Bu arada mahsuru yoksa maliyeti nedir?

Teşekkür ederim bende faydasını göreceğime inanıyorum. Geçen sene ilaç atarken açık gitmişim ot basmıştı şimdi onlar ortadan kalkcak.

Kullanımı gayet kolay kullanışlı. Tek yapmam gereken tarlaları ve makinaları kaydetmek sonra 2-3 tuşla hazır olur.

Deneme amaçlı bahçeye girdim 5 metreye ayarladım gidip geldim sonra metreyle ölçtüm tam 5 metreydi

Fiyat 11 bin

hayırlı olsun Buğra Abi çok faydalı sistem :) benimde düşündüğüm sistem bu, kullanım kolaylığı olarak nasıl? ben sorduğumda yıllık kullanım aidatı yok demişlerdi sana ne söylediler bu konu hakkında?

Sağol görkem ilk ilaç atarken goproyla çekcem.

Kullanım gayet kolay basit sistem sadece ekrana bakıp ona göre direksiyonu çeviriyorum.

Bunun ilk yıl ücreti yok sonraki yıllarda 200 euro. Ben yıllık aidatı olmayan duymadım. O 70 binlik oto pilotlu olanın yıllık aidatı 600-650 euroymuş.

Yani benim sistem en makulu:))

Oynama şunu, çiftçileri tembelliğe alıştırıyorsun :)

:) napim izzet abim sıkılıyom yoksa :)

traktör olmuş uzay mekiği gibi.
türk çiftçisinde teknolojik donanım görmek çok güzel [emoji4]

Teşekkürler ilhan abi. Motorun heryeri kablo oldu ama idare etcez artık :)

Şöyle bi durum oldu ellerinde cihaz kalmamış ve işleride yoğunmuş ben acil istedim o yüzden bana demo olarak kullandıklarını gönderdiler ben kendim kurdum telefonda tarif ettiler hallettim. Yenisi gelince onu göndercekler bende bunu geri göndercem.

Ya iyi güzel olduda motorun heryeri kablo oldu :) daha pancar sökme makinasının kablolarıda duruyor onlarıda sökememiştim buraktım sökmüyom kalsın:))

Teşekkür ederim bende faydasını göreceğime inanıyorum. Geçen sene ilaç atarken açık gitmişim ot basmıştı şimdi onlar ortadan kalkcak.

Kullanımı gayet kolay kullanışlı. Tek yapmam gereken tarlaları ve makinaları kaydetmek sonra 2-3 tuşla hazır olur.

Deneme amaçlı bahçeye girdim 5 metreye ayarladım gidip geldim sonra metreyle ölçtüm tam 5 metreydi

Fiyat 11 bin

Kullanım gayet kolay basit sistem sadece ekrana bakıp ona göre direksiyonu çeviriyorum.

Bunun ilk yıl ücreti yok sonraki yıllarda 200 euro. Ben yıllık aidatı olmayan duymadım. O 70 binlik oto pilotlu olanın yıllık aidatı 600-650 euroymuş.

Aynen bende iyi cabuk geldi dedim... ilaclamayi sokmeyerek iyi yapmissin da pancar sokme kablolarini bende sokmemistim sase yapti sorun oldu dikkat et reis :) calisan cocuklarin hatasindan oldu aslinda

Bu arada senin fotolari trimble in face sayfasinda gordum :)

Aynen bende iyi cabuk geldi dedim... ilaclamayi sokmeyerek iyi yapmissin da pancar sokme kablolarini bende sokmemistim sase yapti sorun oldu dikkat et reis :) calisan cocuklarin hatasindan oldu aslinda

Bu arada senin fotolari trimble in face sayfasinda gordum :)

Bende başkası zaten kullan(a)mıyor sıkıntı olmaz yani:) şimdi heleki gps taktım kimseyi oturtmam koltuğa:)

Kurulumu yapınca resim istedi sonra facebooka koyayımmı dedi koy dedim :)

• Beğen
Tepkiler: ORION
Ta ben heyecanlandim valla video cek en kisa surede :D tirmik gibi genis ekipmanlarda da calisir :) sira atlayarak falan cekilir heralde

Halletcez mustafa :) bu ara hava muhalefetinden doğru düzgün iş yapamıyom ama ilaç, gübre, tırmık hepsini çekcem sırayla :)

Bu arada 2 soru daha sormak istiyorum mahsuru yoksa :)

1- Bu model Trimble' ın en düşük modeli mi yoksa, en düşük modelin bir üstü mü?

2- Neden Topcon ya da başka bir marka değil de Trimble tercih ettiniz, diğerlerine göre ne gibi avantajları var?

Ne mahsuru abim ya

1- en düşüğün bir üstü bu sistem

2- benim bildiğim gps yapan 3 firma var zaten

1. John deere ondaki daha basit sistem sadece led ışıklar(sağa-sola yönlendirme için) ve a b c düğmeleri var a ve b düz hat c ise iş genişliği bu sistemde harita kaydedemiyorsun makina (iş genişliği) kaydedemiyorsun bunlardan dolayı eledim

2. Topcon ise baz modeli benimki gibi basit sistem manuel kullanım olan x14 dü araştırdım youtubede bir tane video bulamadım desem yeridir yani kullanıcısı olsa amatör bi video olurdu en kötü. tercih edilmiyor diye düşündüm bende

3. Ise trimble araştırdım bilgiye çok rahat ulaştım hem türkçe hem yabancı kaynaklardan youtube da bisürü videosu var amatör, profesyönel, kurulum vs hepsi var dedim demekki cihaz iyiki bu kadar kullanıcısı var ve video atıyor sonra firmayı aradım ordanda bilgi aldım ve benim için çok önemli bir bilgi verdi benim cihazım geliştirilebilir yani sonradan direksiyon takılıp uydu sinyalleri değiştirildiğinde 70 binlik sistemin aynısı olduğunu söyledi yani aradaki farkı ödeyince otopilot ve 2 cm hata payına düşürebiliyorum ben bana göre mantıklı bişey bu. Ayrıca bu cihaz bu haliyle biçere takılabiliyor ve bir aparatla verim ölçümü yapabiliyor yani tarlanın verim haritasını çıkarabiliyor. Yani harita kaydetmesi makina kaydetmesi vs vs özellikleri bana mantıklı geldi ve tercihimi bu firmanın bu cihazında kullandım.

Benim cihazın otopilotlusu youtube da mevcut. Almadan önce epey bi video izledimde :)

Biraz uzun oldu ama umarım kendimi anlatabilmiş faydalı olabilmişimdir..

Fiyat 11 bin

çok fazla enyaf kablo varsa ve bir araya toplamak istiyorsan yarıklı sprial oluyor.
birde kablo çorabı diye bir ürün var.
images%20(7).jpegimages%20(8).jpeg

• Beğen
Tepkiler: ORION
Hayırlı olsun. Güle güle kullan. Trakkulup git gide teknolojik olmaya başladı. Bundan 10 sene öncesini düşündüm de. Üyelere sitelerde fotoğraf yüklemeyi anlatırken dilim de tüy biterdi. Şimdi ne durumlara geldik. İmkanlar el verse daha da ilerleyecek çiftçimiz...;)

• Beğen
Tepkiler: Emrah Aktaş
Halletcez mustafa :) bu ara hava muhalefetinden doğru düzgün iş yapamıyom ama ilaç, gübre, tırmık hepsini çekcem sırayla :)

Ne mahsuru abim ya

1- en düşüğün bir üstü bu sistem

2- benim bildiğim gps yapan 3 firma var zaten

1. John deere ondaki daha basit sistem sadece led ışıklar(sağa-sola yönlendirme için) ve a b c düğmeleri var a ve b düz hat c ise iş genişliği bu sistemde harita kaydedemiyorsun makina (iş genişliği) kaydedemiyorsun bunlardan dolayı eledim

2. Topcon ise baz modeli benimki gibi basit sistem manuel kullanım olan x14 dü araştırdım youtubede bir tane video bulamadım desem yeridir yani kullanıcısı olsa amatör bi video olurdu en kötü. tercih edilmiyor diye düşündüm bende

3. Ise trimble araştırdım bilgiye çok rahat ulaştım hem türkçe hem yabancı kaynaklardan youtube da bisürü videosu var amatör, profesyönel, kurulum vs hepsi var dedim demekki cihaz iyiki bu kadar kullanıcısı var ve video atıyor sonra firmayı aradım ordanda bilgi aldım ve benim için çok önemli bir bilgi verdi benim cihazım geliştirilebilir yani sonradan direksiyon takılıp uydu sinyalleri değiştirildiğinde 70 binlik sistemin aynısı olduğunu söyledi yani aradaki farkı ödeyince otopilot ve 2 cm hata payına düşürebiliyorum ben bana göre mantıklı bişey bu. Ayrıca bu cihaz bu haliyle biçere takılabiliyor ve bir aparatla verim ölçümü yapabiliyor yani tarlanın verim haritasını çıkarabiliyor. Yani harita kaydetmesi makina kaydetmesi vs vs özellikleri bana mantıklı geldi ve tercihimi bu firmanın bu cihazında kullandım.

Benim cihazın otopilotlusu youtube da mevcut. Almadan önce epey bi video izledimde :)

Biraz uzun oldu ama umarım kendimi anlatabilmiş faydalı olabilmişimdir..

Çok teşekkür ederim kardeşim, biz de böyle bir sistem almayi dusunmustuk, hatta topcon x14 için 3 yıl önce 4 bin TL fiyat almıştık ama sonra vazgeçtik. Ancak yine de bütçe ayırıp almak gerek. Bu arada tam olarak nereden aldınız, ödeme koşulları nasıl, peşin veya taksit?

Hayırlı olsun. Güle güle kullan. Trakkulup git gide teknolojik olmaya başladı. Bundan 10 sene öncesini düşündüm de. Üyelere sitelerde fotoğraf yüklemeyi anlatırken dilim de tüy biterdi. Şimdi ne durumlara geldik. İmkanlar el verse daha da ilerleyecek çiftçimiz...;)

Sağol erkan abi. Dediğin gibi imkanlar el verse daha neler neler yaparız..

bunlar atla deve malzemeler değil.
en yakın krc gibi elektrik malzemesi satan ne var bakmak lazım.
çok dağınıklık varsa bulamazsan kargo ile yollarım.

Bi bakayımda ilhan abi bulamazsam haber veririm sana şimdiden teşekkürler

Çok teşekkür ederim kardeşim, biz de böyle bir sistem almayi dusunmustuk, hatta topcon x14 için 3 yıl önce 4 bin TL fiyat almıştık ama sonra vazgeçtik. Ancak yine de bütçe ayırıp almak gerek. Bu arada tam olarak nereden aldınız, ödeme koşulları nasıl, peşin veya taksit?

Internetten numaralarına bakıp aradım ordan yönlendirdiler. Ellerinde cihaz kalmamış 3-4 hafta sürer sana ne zaman lazım dedi bende yarın dedim:) bana demo gönderdiler ellerinde olmadığı için. Firma merkezi istanbul gözüküyor sitesinde ama bana gelen demo olduğu için adanadan geldi.
Normalde kendileri gelip kurmaları gerekiyor ben kredi kartıyla alcaktım gelmedikleri için kart sıkıntı oldu nakitim 15 gün sonra olur dedim tamam sorun yok beklerim dedi o şekilde aldım. Cihazın sıfırı gelince göndercekler bende bu demo olanı onlara geri göndercem.