Ne olacak bu elmacının hali

Selamün aleyküm değerli forum sakinleri bugün elmaları toplamaya başladık başlamasınada alan yok satan yok 30 35 kuruş fiyat onuda 40 nazla veriyolar elmanın yarısıda hasarlı meyve suyu fabrikasına gidecek ama meyve suyu fabrikasıda kilosunu 10 kuruşa alıyo çiftci bundan ne kazanacak hesaplıyorum hesaplıyorum işin içinden çıkamıyorum elmalarım resimde görüldügü gibidir pazarda 1 lira benden alırken 30 kuruş ben sadece hakkımızın yeterince verilmesini istiyorum

Ynt: Ne olacak bu elmacının hali

Bütün ürünlerde fiyat yok. 1.Mısırlar bitti.Bizim bulunduğumuz Sarıçam civarında en az 10 bin dönüm civarı 2. mısır mevcut
Adana genelinde ne kadar mısır olduğunu siz düşünün. + Daha başka şehirlerde var.Buna rağmen dışardan mal getiriyor insafsızlar.. kız-*sw

Benim komşular var burada meyvacılk yapıyorlar geçtiğimiz kış 100 dönüm yere bir işçilik yaptılar şaşkına döndüm kendileri Ispartalı herhalde yerin bir metre altından başladılar işçiliğe ağaçları diktıler komple beton direk diktiler yere tel gerdiler ağaçlarım arasına ben anlamam meyvacılktan da diyorum nerden çıkacak bu para.

nailyetek link=topic=68183.msg775668#msg775668 date=1379440758' Alıntı:
Allah hepimizin sonunu hayır etsin. Tüketim toplumu olmaya zorluyorlar bizi, bakalım sonu ne olacak.
Amin nail abi balık tutmasını degil yemesini ögretiyorlar üreticiye destek azalıyor
Emin Ünal link=topic=68183.msg775670#msg775670 date=1379441085' Alıntı:
Bütün ürünlerde fiyat yok. 1.Mısırlar bitti.Bizim bulunduğumuz Sarıçam civarında en az 10 bin dönüm civarı 2. mısır mevcut
Adana genelinde ne kadar mısır olduğunu siz düşünün. + Daha başka şehirlerde var.Buna rağmen dışardan mal getiriyor insafsızlar.. kız-*sw
Haklısın emin üreticeye destek lazım hazıra dag bile dayanmaz kendin üretmezsen öncelik kendi üreticin olmalı
ismail_17 link=topic=68183.msg775671#msg775671 date=1379441448' Alıntı:
Benim komşular var burada meyvacılk yapıyorlar geçtiğimiz kış 100 dönüm yere bir işçilik yaptılar şaşkına döndüm kendileri Ispartalı herhalde yerin bir metre altından başladılar işçiliğe ağaçları diktıler komple beton direk diktiler yere tel gerdiler ağaçlarım arasına ben anlamam meyvacılktan da diyorum nerden çıkacak bu para.
elmacılık masraflı iş ismail abi tuttugu sene iyi ama riski çok bu sene parada etmiyor ne olacak bilmem bu gidişle elmayı bırakırız
Cll_ford link=topic=68183.msg775676#msg775676 date=1379441623' Alıntı:
bu elma kadar masraflı bişey yoktur bizim vardı sattık tarlayı alan adam elmaları söktürüp şeftali dikti benimde tavsiyem sende sök elmaları
bu gidişle bizde bırakırız

en iyisi tarımı bıraklım akp bildiği gib kendi başı yapsın bizde elimizde benzin bidonları polisle uğraşalım kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw

ibrahim5959 link=topic=68183.msg775744#msg775744 date=1379450496' Alıntı:
Ne olacak bu çifçinin hali bu maliyetlerle bu fiyatlarla nereya kadar. mazot 5 lira gübre 1-1,5 lira
üreticinin ürettigini düşük fiyata alıyor çiftciye pahalıya satıyor
ufukk link=topic=68183.msg775746#msg775746 date=1379451272' Alıntı:
ne yetiştirsek para etmiyor bu sene , ayçiçekler öyle , mısır öyle , elma öyle
evet abi bu sene hepsinin fiyatı düşük çogunda zararına çalışıyoruz
şerefli1 link=topic=68183.msg775767#msg775767 date=1379455744' Alıntı:
en iyisi tarımı bıraklım akp bildiği gib kendi başı yapsın bizde elimizde benzin bidonları polisle uğraşalım kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw
çifcilerin hepimizın birlik olması lazım abi

malesef çiftçinin ürettiği hiç bir ürün para etmiyo tüketiciye ulaşana kadarda fiyatlar katlanıyo hergeçen gün bir önceki seneyi arar olduk allah sonumuzu hayretsin gidişat hiç mi hiçiyi değil çiftçiler olarak

m_koyuncu70 link=topic=68183.msg776528#msg776528 date=1379665121' Alıntı:
Elma 10 kuruş arkadaşlar 10 ton elma topladık 1000 lira yazık ya çekilen emege yazık 10 kuruşa elmamı olur ya
;D ;D toplama bırak kar edersin eger de şikayet edıyorsan Bu hukumetle olmaz sop-*-sa sop-*-sa noo*-*- noo*-*- anlş-*s anlş-*s

bizim üreticimizde devlete karşı isyan duygusu yok. hep şükür hep boynu bükük hep umutlu. kardeşim bu işler dünyada böyle yürümüyor. türkiye çapında çiftçiler birleşip bir eylem yapsa çok değil 3-4 gün üretim yapmasa 1 sene ürününü yere serse bak ülke ne hale geliyor. şuan başımızda bulunan sözde müslüman geçinen emperyalizmin kuklası haline gelmiş üretici çiftçi düşmanı dolandırıcı şerefsizleri başımızdan def etmedikçe bu ülkede hiçbirşey yoluna girmez. çekersin krediyi kuru ekmek acı soğan yersin faiz ödersin eşşek gibi köle gibi çalışır durursun. kimse kızmasın gocunmasın durum bu..

Nobran link=topic=68183.msg776611#msg776611 date=1379682573' Alıntı:
bizim üreticimizde devlete karşı isyan duygusu yok. hep şükür hep boynu bükük hep umutlu. kardeşim bu işler dünyada böyle yürümüyor. türkiye çapında çiftçiler birleşip bir eylem yapsa çok değil 3-4 gün üretim yapmasa 1 sene ürününü yere serse bak ülke ne hale geliyor. şuan başımızda bulunan sözde müslüman geçinen emperyalizmin kuklası haline gelmiş üretici çiftçi düşmanı dolandırıcı şerefsizleri başımızdan def etmedikçe bu ülkede hiçbirşey yoluna girmez. çekersin krediyi kuru ekmek acı soğan yersin faiz ödersin eşşek gibi köle gibi çalışır durursun. kimse kızmasın gocunmasın durum bu..

alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s ok-*-s