Mısırlar hizla büyüyor

Misirlar 5 yaprakta,ot durumu ..çok
20190512_172817.jpg
20190512_172806.jpg
20190512_172810.jpg

Tarla kenarına yakın yerde ot var ama diğer yerler iyi.Mısırlar biraz seyrek gibi ya da resim öyle görünüyor.Sanki 21-22 cm e ekilmiş gibi.
Herbisid ne kullandınız? Bereketli olsun.
Merhaba,tarla kenarlari aynen yoğun otlu diğer taraflarda daha az. Misirin 4-8 yaprak dönemi tespit amaçlı çekmiştim o fotoyu vaktim çok azdi sonra değerlendirmek üzre;
12 mayis pazar günü alson (dar yaprakli otlara)125gr/da ile Arrat(geniş yaprakli otlara) 25 gr/karıştırarak attim.Henüz daha sonucu görmeğe gidemedim.Pioneer
Geniş yaprakli danelik misir özelliğinden dolayi 17,5cm ekilmesini söyledim.17,7 cm ayarliydi sanirim.sik olmaması gerekiyor. Çift kaçanlar olabilir çıkmayan olabilir.O yüzden 18cm yerine 17,5 cm e ekim önerildi.

Image1558004209.991323.jpg

Bizim Mısır’larda var bir sıkıntı sık sık yağmurdan dolayı ara çapası yapamıyorum büyümüyorlar4 nisanda ektim önceki yıllarla mukayese edince durum daha da kötü evet neredeyse hepsi 5-6 yaprak oldu ama gelişmiyor
Image1558004288.868019.jpg

Şöyle bir durum da var varsa bir yol gösterici yardımcı olsun aksine ayçiçekleride çok güzel gelişiyor
Image1558004397.446100.jpg

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Hocam Allah bereketini arttırsın. Biz pioner ı 13-14 cm arayla ekiyoruz. Adengonun sonraki ekilecek üründe verim kaybı yaşatacağını duydum, ben batsutax kullandım, yapraktan uygulamada yapacakmısınız.?
Sağolun.
Pioneer tohumlari sık ekilmemeli,18 cm.ekilmeli.
17,5 idealdir.
Pioneer geniş yaprakli olduğu için geniş yer ister ve bu şekilde büyük ağır koçan yapabilir.
Geniş yaprakli olmasinin avantaji;altinda yabanci ot barindirmamasi dir.Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca ve avugur

Hocam Allah bereketini arttırsın. Biz pioner ı 13-14 cm arayla ekiyoruz. Adengonun sonraki ekilecek üründe verim kaybı yaşatacağını duydum, ben batsutax kullandım, yapraktan uygulamada yapacakmısınız.?
Tabana ne gubresinden ne kadar attiniz.Verim hedefiniz nedir.Tahlilde ph,fosfor,potasyum sonuclari nasil.
Yapraktan gübreye gerek yok.Olağan üstü bir sorun yoksa.

Ekli dosyayı görüntüle 38110

Bizim Mısır’larda var bir sıkıntı sık sık yağmurdan dolayı ara çapası yapamıyorum büyümüyorlar4 nisanda ektim önceki yıllarla mukayese edince durum daha da kötü evet neredeyse hepsi 5-6 yaprak oldu ama gelişmiyor Ekli dosyayı görüntüle 38111
Şöyle bir durum da var varsa bir yol gösterici yardımcı olsun aksine ayçiçekleride çok güzel gelişiyor Ekli dosyayı görüntüle 38112
Maşallah,aycicekleri iyi.
Misirlara ara çapası istiyor nemi atmasi hava almasi için.Sıcak artarsa 1,2 günde düzelir.Takviye olarak,combi,dezin gibi iz elementler uygulanabilir.
Traktör izleri var misira ne uygulandi?