Mısırda ot ilacı

48 da. Misirim var.
Arrat ,geniş yaprakli yabancı otlar için 20-25gr/da
8-10 da lik 200gr.Bu sene 75 tl den satiyorlar.
Ben ekim 2018 son tarihli buldum.2000gr.mını 520 tl den aldim.Yarısını seneye kullanmayi düşünüyorum.200gr.52 tl gelmiş oldu.
Alson, dar yaprakli otlar için geçen sene 30 tl/lt almıştım.Bu sene ne kadar bilmiyorum.8-10 dekara atilir.
Her ikisi beraber da.maliyeti 10.25tl oldu.

Zarar mı verir üstat neden öyle dediniz
Eskiden bizlerde atiyorduk.Sonradan toprakta kalinti yaptigindan dolayi o zaman atilan cesit ilaclari yasakladilar.Hatta bende 2 lt kaldi duruyor.Toprak yaş iken atiliyordu.Yada arkadan yağış olursa etkili oluyordu..
Ama sonradan üstüne bir daha atmak gerektiği için.Uğraşı ve maliyeti çoğaltiğindan.Gözden düştü

Eskiden bizlerde atiyorduk.Sonradan toprakta kalinti yaptigindan dolayi o zaman atilan cesit ilaclari yasakladilar.Hatta bende 2 lt kaldi duruyor.Toprak yaş iken atiliyordu.Yada arkadan yağış olursa etkili oluyordu..
Ama sonradan üstüne bir daha atmak gerektiği için.Uğraşı ve maliyeti çoğaltiğindan.Gözden düştü

Hatırladım bende ayçiçeğine triffin denenden atmıştım pembe ilaç atıp kobra çekiyorduk

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10

Bizden mısır 8 yaprak dönemde ot ilacını üstten uyguluyoruz, aynı ilaçları kullanıyoruz.
Toz ilaçlar, kalıntı bıraktığından dolayı kullanımından vazgeçiliyor, ayrıca arıya zararlı oluyor.Aslında ara çapalama ve gübreleme daha güzel, mısırın kökünün oynaması gerekir, derler.

Mısırda ot ilacı olarak Corvette kullandım sonuç harika yalnız dozajı aşmayın dekara 60 70 gram uygulama yeterli oluyor ilacı attıktan bir kaç gün sonra sulu gübre uyguladım holder ile mısır ilaç yüzünden geriletmesin diye kullandığım gübre uan 32 gübretaş ürünü bidonlarda satılıyor