Mf 2635 2019 model rodaj

Merhaba arkadaşlar bugün itibari ile mf2635 satin aldim bursa gscr global mf bayisinden her konuda yardımcı oluyorlar bu konuda tavsiye ederim servis tarla sürüm egitimi için gelecekler iyi bir rodaj için traktörü tam kapasitede kullanmami tavsiye ettiler 30 saatte ysg değişimi yapılacak ilk dört ceker deneyimim ford 6600 kullaniyorduk artik yardimci kuvvet olarak hizmet edecek inşaallah sormak istediğim 12 numara 4lu pulluk var hangi viteslerde sürüme girmeliyim gerçi servis egitime gelecek ama kullanan arkadsslarin yorumlarini da bekliyorum

Resimler ve ekler

• IMG-20190516-WA0017.jpg
    IMG-20190516-WA0017.jpg
    364.8 KB · Görüntüleme: 170
  • IMG-20190506-WA0005.jpg
    IMG-20190506-WA0005.jpg
    360 KB · Görüntüleme: 156
Abi başlık güzel forum daki bilgili abilerim de gelip bilgi verirlerse iyi olur takip etmek istiyorum bu arada hayırlı olsun öncelikle rodajın mantığı traktörü üzmeden ilk yağ değişimine kadar çok devir çevirmeden ani gaz tepkimelerinden uzak kullanmaktır çünkü artık her ne kadar lazerle piston silindir kesilse bile piston silindirin üstünde gözle görülmeyen çapaklar girinti çıkıntılar kalıyor bu çapaklar fazla devir çevirdiğimiz zaman pistonun çok hızlı gelgitin den dolayı silindiri pistonu çiziyor bu çapaklar yağ degisiminlerinde yağda parıltılı bir şekilde görülüyor zaten bu yüzden rodajın mantığını ben fazla devir cevirtmemek olarak biliyorum ama bazilari da 0 traktörü zorlayın işte yolda boş gezmeyin arkanıza römork takin yoksa sağır kalır diyor hangisi doğrudur acaba?

Specification of TSJ436 Engine
Max Rating58.8 KW (80 ps@2200 rpm)
Intermittent Rating54.7 KW (74.5 bhp@2200 rpm)
Constant Speed49.9 KW (67 bhp@1500 rpm)
Type ConfigurationVertical In-Line Diesel EngineBore95 mmStroke127 mm
No of Cylinders4Displacement3600 cc
Compression Ratio18:3:1
Cycle4 StrokeRotationClock Wise (Viewed from Front)
AspirationTCICCombustion SystemDirect InjectionFuel PumpVE -
RotaryGoverningMechanicalEngine Starting System.
ElectricalCooling SystemWaterElectrical System12 Volts
Fly WheelCan be made to Suit Application.
Fly Wheel / HousingSAE 1 or SAE 3Mass EmissionTractor : TREM III A
Industrial : BS III (CEV)
Global : TIER 4FINT/ EU STAGE III AWeight270 KG *Dimension696 * 539 * 797 mm *
Motor 1500 devir max tork, 2200 devir max güç, 2500 devir motor max devri bulunduğu için toprak işlemelerinde 2000-2200 devir kullanılarak rodaj yapılması iyi olur.Yüke girmeden motorun ısıtılması faydalıdır.

Merhaba arkadaşlar bugün itibari ile mf2635 satin aldim bursa gscr global mf bayisinden her konuda yardımcı oluyorlar bu konuda tavsiye ederim servis tarla sürüm egitimi için gelecekler iyi bir rodaj için traktörü tam kapasitede kullanmami tavsiye ettiler 30 saatte ysg değişimi yapılacak ilk dört ceker deneyimim ford 6600 kullaniyorduk artik yardimci kuvvet olarak hizmet edecek inşaallah sormak istediğim 12 numara 4lu pulluk var hangi viteslerde sürüme girmeliyim gerçi servis egitime gelecek ama kullanan arkadsslarin yorumlarini da bekliyorum
Merhaba arkadaşım bendede Massey ferguson 2635-Turbo var yaklaşık 1 yıl oldu alalı şimdiye kadar 600 dekara yakın yeri sürdü ekti biçti taşıdı ufak defek sorunların dışında bir arızamız olmadı..Yakıtı 75 bg bazı diger traktörlere göre bir tık üstte oda Rodajı düzgün yapılınca aynı seviyeye geliyor... Rodajda harareti zorlamadan yükselttikten sonra tak pullugu çifte sür 2000-2200devir arası hafif hafif zorla unutma ilk 100 saatte ne kadar düzgün açabilirsen yıllarca öyle ekonomik binersin... Açıkçası bu kadar ebatı ufak ve ekonomisi orta seviye bir traktöre göre tüm beklentilerimi karşıladı diyebiliriz bilindigi gibi yerli üretim bir seri 2600 manisada toplanıyor parçada zerre kadar şüphen olmiyacak şekilde bol ve ekonomik...SHUTTLE olmaması hayal kırıklıgı :)... Massey ferguson servisindende ben inanılmaz memlunum bize 30 km filan ANKARA -AKGUNLER ...Arıyorum kafama takılan bişi olunca abdullah'ı 60 dkda tarlada bile olsam adam gönderiyor bakım maliyeti orta seviye dayanıklılıgı ithallere göre 5te3 gibi ama ayni bg ve aynı marka traktörün ithalinden 100 bin aşşagı fiyatı onun için normal karşılıyorum traktör 3 vites eski masseyciler bilir 3 vites kolu olur bunda 2 vites kolu var ancak 2.kol çift kullanımlı yani 285'den pekbi farkı yok sistemin çifte 4lü 12no alpler pullukla sürüyoruz biz çekişi güzel derin sürümde agır hizmet vitesinin tavşanında 2 te sürüyorum zorlanırsa hemen kamlumbagaya alıyorum pratik oluyo. Çizel 5li ideal kültivatör gaziantep 11'li tırmıklı agır seri ondada ideal yol vitesinin kamlumbagasında 1'de düz tarlada sıkıntı olmuyor mibzer 18'li ekermak çok rampa tarla haricinde çekimi kolay gübreleme 800 kg ekermak ideal ilaçlama 15 mt 800 lt lucas holland tam traktöre göre bence gule güle kullan hayırlı ugurlu bereketli olsun ....
20190324_164305~2.jpg

• Beğen
Tepkiler: blanebate
Merhaba arkadaşım bendede Massey ferguson 2635-Turbo var yaklaşık 1 yıl oldu alalı şimdiye kadar 600 dekara yakın yeri sürdü ekti biçti taşıdı ufak defek sorunların dışında bir arızamız olmadı..Yakıtı 75 bg bazı diger traktörlere göre bir tık üstte oda Rodajı düzgün yapılınca aynı seviyeye geliyor... Rodajda harareti zorlamadan yükselttikten sonra tak pullugu çifte sür 2000-2200devir arası hafif hafif zorla unutma ilk 100 saatte ne kadar düzgün açabilirsen yıllarca öyle ekonomik binersin... Açıkçası bu kadar ebatı ufak ve ekonomisi orta seviye bir traktöre göre tüm beklentilerimi karşıladı diyebiliriz bilindigi gibi yerli üretim bir seri 2600 manisada toplanıyor parçada zerre kadar şüphen olmiyacak şekilde bol ve ekonomik...SHUTTLE olmaması hayal kırıklıgı :)... Massey ferguson servisindende ben inanılmaz memlunum bize 30 km filan ANKARA -AKGUNLER ...Arıyorum kafama takılan bişi olunca abdullah'ı 60 dkda tarlada bile olsam adam gönderiyor bakım maliyeti orta seviye dayanıklılıgı ithallere göre 5te3 gibi ama ayni bg ve aynı marka traktörün ithalinden 100 bin aşşagı fiyatı onun için normal karşılıyorum traktör 3 vites eski masseyciler bilir 3 vites kolu olur bunda 2 vites kolu var ancak 2.kol çift kullanımlı yani 285'den pekbi farkı yok sistemin çifte 4lü 12no alpler pullukla sürüyoruz biz çekişi güzel derin sürümde agır hizmet vitesinin tavşanında 2 te sürüyorum zorlanırsa hemen kamlumbagaya alıyorum pratik oluyo. Çizel 5li ideal kültivatör gaziantep 11'li tırmıklı agır seri ondada ideal yol vitesinin kamlumbagasında 1'de düz tarlada sıkıntı olmuyor mibzer 18'li ekermak çok rampa tarla haricinde çekimi kolay gübreleme 800 kg ekermak ideal ilaçlama 15 mt 800 lt lucas holland tam traktöre göre bence gule güle kullan hayırlı ugurlu bereketli olsun ....Ekli dosyayı görüntüle 39373
maşallah tüm kullanılacak traktöre özgü aletleri de yazdınız :)
güzel makina maşallah

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci36
maşallah tüm kullanılacak traktöre özgü aletleri de yazdınız :)
güzel makina maşallah
[emoji4] Zirai aletlerde bayagı bir tecrübem oldu hacet yapar el övünür derlerdi dogru imiş onu anladım deneye yanıla yazdıgım yerli markaların sadece yazdıgım ürünlerde başarılı oldugunun sonucuna vardım paylaşmak istedim ...
ALLAH'cc razı olsun daha daha iyiside sende olur inşALLAH...

Merhaba arkadaşlar traktör den 1 ay kadar önceye kadar memnundum 690 saate geldi son bir ayda problemler başladı yakit aşırı derecece artti ilk calistirmada anormal derecede kara duman atıyor 3vites takviyeden ara ara atiyor 2.vitese kemikli gecmesi zaten adigimdan beri var onun haricinde 250 saate frenlere ayar yaptirmistim yine ayari kaçtı sag arka fazla tutuyor takviye takıldığı zaman gostergedeki l isigi yanmıyor onun haricinde bir sabah traktör calismadi daha dogrusu calisiyor stop ediyor kontakta problem cikti 12 dölüm yer sürdüm bir depo mazot yaktı dun servise bıraktım traktörü yakit pompası söküldü bandirma bosch servisinde inceleme yapılacakmış bakalım sonuç ne çıkacak

Resimler ve ekler

• 20200928_142213.jpg
    20200928_142213.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 51
Merhaba arkadaşlar traktör den 1 ay kadar önceye kadar memnundum 690 saate geldi son bir ayda problemler başladı yakit aşırı derecece artti ilk calistirmada anormal derecede kara duman atıyor 3vites takviyeden ara ara atiyor 2.vitese kemikli gecmesi zaten adigimdan beri var onun haricinde 250 saate frenlere ayar yaptirmistim yine ayari kaçtı sag arka fazla tutuyor takviye takıldığı zaman gostergedeki l isigi yanmıyor onun haricinde bir sabah traktör calismadi daha dogrusu calisiyor stop ediyor kontakta problem cikti 12 dölüm yer sürdüm bir depo mazot yaktı dun servise bıraktım traktörü yakit pompası söküldü bandirma bosch servisinde inceleme yapılacakmış bakalım sonuç ne çıkacak
Dayı bizde de var 2635 1000 saati geçti yılda 100 dönüm yer işliyo yakıt çok çok az 1 dönğme yani 1000 m2 1 litre yakıt tüketimi var. Gücü 75 hp traktöre göre iyi 4lü 11 numara geniş ara pulluk 13lü kazayağı kullanıyoruz. 4.senemiz maşallah daha anahtsr vurulmadı çok ufak tefek sorunlar oluyor normal oda