Maxima 9115 Aktarma 7li 14 numara ünlü

Ynt: Maxima 9115 Aktarma 7li 14 numara ünlü

Iyice kücük çocukların benim babam senin babanı döver muhabbetine dönmüş iş. Kendi traktörü haricinde hepsi kötü. Biri der efendim ithal biri der efendim yerli uzar gider... bu yerli ithal olayına gelince yerli çok güzel traktörlerimiz var 6 7 sene öncesine kadar tamamı yerliydi uzelle koç. Şimdi bu ketun ithal merakı nereden çıktı o da bilinmez. İthal mallar çok güzel ona lafım yok. Ama bu kadar katı olmanın da hiçbir mantıği yok. Çünkü yerli traktörlerimizde de gayet güzel olanlar var. Yok 1. sınif çiftçi şunu kullanmaz bunu kullanmaz. Sen nasıl kendi kendine 1. Sınıf çiftçi oldun o da bir merak konusu. Yerli güzel traktörlerden biri de bence maxima eksiği var ama fena da değil götürdüğu pulluk az bir pulluk değil. Tamam ithal aksamda var içinde ama sonuçta dışardan hazır gelenden daha yerli. Bir şeye siyah ya da beyaz derken gri yönlerini de görmek gerekir diye düşünüyorum.

Beyler her iki markanın da fanatiği değilim. Hatta ikisinden de pek hazettigim söylenemez.

Lakin 1 traktörü arıza yaptı diye bir markayı karalamak olmaz.

Daha dogrusu bu sekilde bir yere varılmaz.

e2a5y2u6.jpg

Yukarıdaki fotografı dün çektim. Şimdi NH kötü mü oldu?

Gecen paylaşıldı. Traktörün bir numarası denen Fendt yanıyordu.

İki markayı, iki traktörü karşılaştırın ama böyle olmaz.

Ne zamandır forumda böyle hararetli konu açılmamıştı , konuyu açan kardeşimizinde üslübu ve tarzı biraz bodoslama olunca haliyle forumun elektriği yükseldi , malum toprakla uğraşıyoruz , herkez çıplak ayak ile toprağa bassında stres seviyesi düşsün biraz , kimseye akıl vermek haddimize değil lakin böyle hızlı ve çılgın geçnlerin ömrü burada uzun olmuyor , ya ortama uyuyorlar yada umduklarını bulamayıp ayrılıyorlar yada forumdan atılıyorlar , öncelikle samimiyet ve sakinlik bekliyoruz konuyu açan kardeşimizden , sonrasında büyüğüne büyük gibi , küçüğüne küçük gibi hitap etmesini , ne güzel paylaşım yapmışsın , forumda nadir olan traktörlerden birini paylaşmıssın , konu her halükarda ilgi çekecek , ne diye millete sert dalıp boşuna tepki çekiyorsun , hiç gerek yok , çizgini koru yeter , yoksa herkezin en güzel malı kapısında duran traktördür gerisi hikaye.

Yav bi traktör çıkarmış Tümosan övüp duruyorlar Sanki bana ne olduysa Tümo daha yenii 115-125 Hp traktör çıkardı diye seviniyorlar Karşılaştırdığı NH 400 Hp de şuan neyini kıyaslıyorsunuz hala anlamadım Tamam iyi güzeldir bişey demiyom ama abartmaya gerek yok Herkesin malı kendine güzel Arkadaş

2 gün önce Mfnin lastik tekrar patladı saman yapıyorduk yakın bi yerde tekeri çıkardık tamire gitti mecburen saman makinasını Td ye taktık daha römork yarı olmadan yağmur yağınca işi bırakıp evet gitmek zorunda kaldık ve artık tarla çamur olduğu için Td hem mamkinayı hemde 2 römoğu çekemeyeceği için batar kokusuyla dayım tümosanı gönderdi benle 65-80 4x4 2009 model kabinli baktım neyse römoğu taktık hafif bir rampa var abim 4 çekere tak dedi zorla taktım ama bilmiyordum ilk defa taktım bide ille durduracan heralde Td den inince öyle oluyo vites ortada gacu gucur zorla geçiyo frenler çok sert zaten hafif bastın mı kitliyo direksiyon sorunluydu olduğun yerde gaz vermezsen kara direksiyon gibi neredeyse böyle bi kaç eksiği vardı teknolojiye gelince ben 2009 model traktörü bi an 1990 model sandım o derece yani tasarım ayrıca bi gıcık duruyo kabin içinde klasik serilerde neyse götürdüm eve bişey söylemedim sonra abim geldi Td ile biraz laf açıldıktan sonra dayım övmeye başladı geçen tümo ile bi hendeğe düştm diye merdivenlere kadar değiyordu hatta biri eğilmiş diyo 4x4 de alıyım belki çıkar dedim diyo sonra bi gaza yüklendim fare gibi zıpladı çıktı diyo ama boş römorkla aynen böyle yani adam övüyo traktörünü ama benim gözümde beş para etmez Tümo

Maxima ile TD serisini bir tutmayın canım okadarda değil :) td ile hafif iş yapabilirsiniz ama Maxima ancak sürüme aysana rotovatöre ve tillere gider Maxima ile ekim yapılmaz gübe ilaçta atılmaz kalan işlerde de muhakkak td serisinden iyidir. Sadece sağlamlığı tartışılır onu da bikaç sene içinde görürüz

ismail_17 link=topic=76858.msg908885#msg908885 date=1407056836' Alıntı:
Sitenin eski üyesi arkadaşlar ile sıkıntı yok gerçekten süper götürüyorlar konuyu sağolsunlar.
Yeni üyeler alışıp öğreninceye kadar sıkıntı .
Ramazan TM 120 6200 kg mi çok ağır bay-*s
Maxsima nın ne kadar toplam ağırlığı acaba :S
Maximanın ağırlığı 6400kg... anlş-*s

Bu forumun insanlarıda bi alem nedersek arkasını arıyolar... bils-*- Hep bir önyargı,yav arkadaşım size yalan borcum mu var bilmesem söylemem 6400KG. uyrra*-*- cidd*-*-*