massey ferguson vs steyr 8043

Merhaba arkadaşlar. Bizim 2010 senesinde rektefiye edilmiş 98 model mf 240s traktörümüz var.dayımların ise 92 model steyr 8043 leri... Dayımın oğlunun aşırı baskılarına dayanamayıp çekiştirmeyi planlıyorum sizce şansım yüzde kaç? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ynt: massey ferguson vs steyr 8043

Çekişmede önemli konular, en önemli ağırlık, ağır olan şanslı , önce davranmak önce hızlanan şanslı, lastik havaları , lastikleri yere en iyi en fazla tutunan şanslı havaları biraz inik olan şanslı , çeki seviyesi yüksek olan şanslı yukarıda olan şanslı , lastikleri sağlam zeminde olan şanslı, en uygun vites ve gaz seçimini yapan şanslı , mesela 240 ta hiç çekişme yapmadım ama takviye 2 ve defransiyel kilidi basılı el gazı sona yakın olabilir .

Bunları yerine getir zaten fark yaparsın , çok önemli değil çekmek çok değişik hilelerde yapılabilir, pullukta deneyin daha iyi .

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74

240 herkesin bildiği üzere seri olmasıyla meşhur.Bu konuda 8043 ' ten daha avantajlı olduğunu söyleyebilirim .Her iki traktörde birbirine yakın güce ve ağırlığa sahip.45 hp ve yanılmıyorsam az küsüratlı 2000kg.Bence düz zeminde yapılacak bir çekişmede 240 ' ın en az 1500d/d ile debriyajı erken kavramasını sağlayıp söküp almasını beklemelisiniz.Lastik durumu,ebatı ve ağırlıkları birbirine yakın ve Çeki ve zemin durumu eşitse eğer::..Ben böyle bir çekişmenin favorisini seri olmasından ötürü 240 olarak görüyorum.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74

Arkası 265 ler ile aynı, büyük kovan olan 99 model 240 ' lar var.( yanlış hatırlıyorsam bilen arkadaş düzeltsin, hatırlamış olurum) bu dediğim tip ise çeker diye düşünüyorum. Onlar baya bir çekişlidir, ağırlığında vereceği asılma faktörü ile her türlü alır. Yine de bağlamayın siz yazık traktöre.