Massey Ferguson 265 S PTO Kolu Kırıldı (yardım!)

02.01.2016
2,334
3,121

Traktörüm serviste olduğu için bugün komşunun mf 265s traktörüyle bademlere antraknoz ilaçlaması yaptım. Kuyruk mili kumanda kolu aşırı sert olduğu için devreye almak ,çıkarmak ve engebeli arazide tekçeker ile çalışmak tam bir işkenceye dönüştü. En sonunda devreden çıkmayınca biraz zorladım, yumuşamaya başladı ve tam çıktı derken; kol şey gibi elimde kaldı.

Değerli Arkadaşlar...
Bunu nerde yaptıralım, ayrıca maliyeti bize kaç olur?

Şansıma bir de yanımda Td75 var, o da marş basmıyor. Bütün traktörler sorun yaratacak zamanı buldu.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Fazla pahalı bişey değil yenisiyle değiştir takmasida basit.patoz calistirdigim dönemlerde 275 ligi birkaç günlüğüne şoföre vermiştim nasıl beçermiş kırmış galiba ayağıyla tak çıkar yapıyormuş.ozaman ne kadar a aldığımı hatırlamıyorum ama kaynak parasına değiştir mistim

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fazla pahalı bişey değil yenisiyle değiştir takmasida basit.patoz calistirdigim dönemlerde 275 ligi birkaç günlüğüne şoföre vermiştim nasıl beçermiş kırmış galiba ayağıyla tak çıkar yapıyormuş.ozaman ne kadar a aldığımı hatırlamıyorum ama kaynak parasına değiştir mistim

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bugün tamirciye götürdüm. Parça değişecek. Işçilikle beraber 300 civarıymış.

Geçmiş olsun abi Emanet malla böyle sorunlar yaşamak kötü gerçekten. Bizimde başımıza geldi değiştirmişlerdi parçayı fiyat hatırlamıyorum. Napalım olacak böyle şeyler[emoji23][emoji23]

Geçmiş olsun abi Emanet malla böyle sorunlar yaşamak kötü gerçekten. Bizimde başımıza geldi değiştirmişlerdi parçayı fiyat hatırlamıyorum. Napalım olacak böyle şeyler[emoji23][emoji23]
Emanet mal saf çelikten olsa bile hassas oluyor. Kendi malın olsa yeden yere vursan bişey olmaz. Şimdi traktörü tamirden aldım, parçası ucuz dedikleri mf'nin ufak bir parçası işçilikle birlikte 320 lira tuttu. Hiçbir traktörün parçası ucuz değilmiş.

Emanet mal saf çelikten olsa bile hassas oluyor. Kendi malın olsa yeden yere vursan bişey olmaz. Şimdi traktörü tamirden aldım, parçası ucuz dedikleri mf'nin ufak bir parçası işçilikle birlikte 320 lira tuttu. Hiçbir traktörün parçası ucuz değilmiş.
Ucuz ne kaldı abi bi teneke motor yağı 300 liraya dayandı şanzıman yağı desen aynı kıytırık bi yağ filtresi bile 40 50 lira.
Bitti bitti hayat bitti artık

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin 58 58
Geçmiş olsun Mf 200/100 serisinin çoğunda o sorun var. Bizimkide stop etmeden geçmezdi tamburlu ot biçme ile çalışırken stop ederdim marş zorlanır duman çıkardı. Altta bir kapak var orayı açıp baskıdan ayar yapıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96
Geçmiş olsun Mf 200/100 serisinin çoğunda o sorun var. Bizimkide stop etmeden geçmezdi tamburlu ot biçme ile çalışırken stop ederdim marş zorlanır duman çıkardı. Altta bir kapak var orayı açıp baskıdan ayar yapıyorlar.
Debriyaj kuyruk mili moduna alinmasi gerekiyor 265s var bizdede debriyaji ayarladimi sikinti olmuyor rahat geçiyor

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün