Malı Alınacak Markalar / Firmalar

Adet yerini bulsun. Konuyu ben açtım, ilk örnek de benden gelsin.

Yukarıda bahsettiğim konudaki mesajımı aynen aktarıyorum. Asıl yeri burası:

Çelmak hakikaten iyi. Bizde çelmak 2 tane tambur biçme, 1 tane 4 ' lü yıldız çevirme, 1 tane 10 ' lü yıldız çevirme var. Geçen yıl 2500 dekar, bu yıl da şimdiden 300-400 dekar civarı biçme-çevirme yaptılar, hala tıkır tıkırlar. Hele askeri alanlardaki işlerde.. Bildiğin dağı, taşı biçtik. Başka bir marka olsa paramparça olurdu.

Birtek sıkıntımız biçmelerin milleri. Ağır yükte yada çok ağır şartlarda orta mil kesiyor. Geçen yıl 3 kez, bu yıl 4 kez mil kesti makinala. Hatta orta mili biraz geliştirin, sağlamlaştırın diye haber yolladık. Büyük ihtimal dikkate alırlar.

Ama kırılan, yamulan parçalarla ilgili de sorunumuz yok. Tek telefonla garantiden yolluyorlar milleri. Üstelik ertesi gün de kapımızda oluyor.

Çevirmede de durum aynı. Geçen yıl çevirme ile ilgili sorunlar yaşadık. Yeni bir tasarımdı. Haber verip durumu anlattık. Merak etmeyin, gerekirse makinayı parçalayın ama işinizi görün, işiniz bitince haber verin, dediler

Tamir onarım falan değil. Bu sezon başında komple sıfır 10 ' lu çevirme göndermişler tırla. Sıfırı indirip eskisini aldılar.

Kullanıcı hatasıymış, kendi hatalarıymış öyle bir ayrım yok!

Garanti belgesiymiş, faturaymış, yok!

Makina arıza mı yaptı?

Bir telefon açıyorsun, parça kapında, arıza büyükse komple makina kapında..

Firmanın iş ahlakı mükemmel. Adamların malını alıyorsan, gerçekten garantili olduğunu, kafanın rahat olacağını biliyorsun.

Çelmak bu çizgiyi bozmadığı sürece, bundan sonra alacağım 'herhangi' bir makinayı Çelmak üretiyorsa, ondan başkasından kesinlikle almam.

Bu firmayı tanımam ama mukemmel bir hizmet üretici böyle olmalı kendilerini tebrik ediyorum[emoji122][emoji122]