Ls ultra 65 mi yoksa plus 80 mi

Selamun aleykum ls ci arkadaslar. Ben ls u 60 kullanicisiyim bu yil balya makinasi aldim. Traktorumu degistirmeye karar verdim. 150 donum arazim var hangisi daha mantikli olur 80 lik buyuk mu gelir diger ekipmanlarim icin acaba acil bilgilendirirseniz sevinirim. Ve birde yakit olarak ikisi arasinda nasil bir fark olur .

Ilker abi yakit olarak nasil abi kullandinmi sen hic.
2011 den beri kullanıyorum. Yakıt işe göre iyi. Fakat balya konusunda bi bilgim yok. 90 lık vardı bi tanıdıkta oda balyada kullandı baya memnundu. Bilemiyorum ne olur!

Bn kullandığım ekipmanlara göre söyleyim ; 100 litre mazotun

4-14 turan ile mevsime baglı olarak 50 - 65 dekar arası yer sürüyorum. ( sulu tarım yapıyorum sürümler genelde derin olur)

11 li kaz ayağı ile 120 -160 dekar arası yer sürüyorum.

80 diş agır tip 4 metre tırmık ile 200 dekar yer hazırlıyorum.

7 li patlatma ilede yaklaşık 80 dekar civarı sürüyorum.

Hava koşulları burada en büyük etken.

Yakıt bnce normal. Zannetmeyin ki bizim traktör az yakıyor diyenin az yaksın. Tam kapsamlı iş yapıyorsanız emin olun her marka yakar.

Selamun aleykum ls ci arkadaslar. Ben ls u 60 kullanicisiyim bu yil balya makinasi aldim. Traktorumu degistirmeye karar verdim. 150 donum arazim var hangisi daha mantikli olur 80 lik buyuk mu gelir diger ekipmanlarim icin acaba acil bilgilendirirseniz sevinirim. Ve birde yakit olarak ikisi arasinda nasil bir fark olur .
Bizde daha balya sezonu girmedi ama bi tanidigimiz erken bicmis cavdarlari ot niyetine. oraya balyaya gittim u60 tan sonra ilk defa plus 80 le balyayi orda yaptim. 750 kuyruk mili devrinde motor devri 1400 1500 arasi motorun keyfine diyecek yok. Kesinlikle tavsiye ederim

Ilker kardeşime katılıyom gecen inan madım ve o kadar az yakıyor ki yani kokluyor motor tavsiye derim 80 kardes bakma sen millete kotu diyene yeni cıkyı piyasaya ama sıkıntısız ve üstün bir kaliteli yinede cok traktöre göre fazlası var