LS PLUS 90 C Teknik Özellikler

Ynt: LS PLUS 90 C Teknik Özellikler

arkadaşlar bizim bir tanıdığın plus 90 ı var, 500 dekardan fazla arazi işliyor, kendi hatasımı bilmiyorum sanırım aşırı zorlatmaktan olduğunu duydum, sonuç motoru bitirmiş mahvetmiş yani.sevis garanti kapsamında motoru değiştirmiş.
aslında iveco motorları çok kaliteli motorlardır, sorun çıkaracağını zannetmiyorum.ayrıca traktör heem uygun fiyatlı hemde konforlu ve ergonomik bir yapısı var..arka hidrolik kontrolları, kısacası bütün donanımları.
bazı yerli firmalarımız ls den daha düz bir traktöre bile 1 beygir güce 1000 lira para çekiyorlar, konfor ve ergonomi adına ls çok önde olduğunu düşünüyorum.motor ve diğer çalışan aksaamlarındada çok baasit ve sık sık arızalar vereceğini düşünmüyorrum.

Ynt: LS PLUS 90 C Teknik Özellikler

Arkadaşlar LS plus 70c ehl powershuttle ile basımdan gecen bi olayı anlatayim
Traktörü Ankara Gönül oto bayiden aldım
İlk sene balyada kullandım traktör ilk baslarda çok yakıyordu (biz alismisiz steyr,fiat70-56 yakitina)
Neyse zamanla traktörün saati 600 saati geçtikten sonra yakitta ciddi düşüş oldu diger emsallere
Gore %25 düşüş oldu çok sevindirici ayrıca balya yapanlar bilir traktör sabah 08:00 sen gece 22:00
Arası çalışıyor bu traktörlerin en güzel yani motor ısındıkça çalışması çok guzellesiyor
Gelelim basımdan gecen olaya;
Urfa dan Mardin Kiziltepeye doğru yola ciktim, tam urfanin girişinde yokuş aşağı biyer var traktörün
Arkasında balya makinası var yokuş aşağı iniyom makina motora yüklendi bende hafiften frene basım
dedim freni hafifçe pompalarken birden fren boşaldı yokuş aşağı frende yok allaha emanet gidiyoz zor bela motoru
durdurdum ama ecel terleri döktüm resmen ölümle burun buruna geldim motoru uygun bir yere çektim.telefona sarılıp anadolu motoru aradım
karşıma bi bayan çıktı durumumu anlattım ne cevap verse iyi bana motorun bakımlarını yapmadığimi (halbuki ben traktorun bakimini serviste yaptirip yola cikmistim elimde raporlarimda mevcuttu)ve bu yüzden boyle olduğunu servisi olmayan urfadan ancak kendi imkânlarımla servise goturmem gerektiğini söyledi(anadolu motor yetkililerine bu durumdan bahsettiğim de adamlar çok mahcup oldular ve çok kez özür dilemek için aradılar) .benim beynine kan sıçradı düşünün ölümden dönmüşüm ve yardim için arıyorum böyle bi cevap alıyorum telefonu kapatıp traktörü aldığım bayiyi aradım duru mu mu anlattım .Allah razi olsun Ferhat Gönül beyden hemen mardinden servisi gondertti traktörü tamir edip yola koydular.
Daha sonra traktör iki defa daha arıza verince Ankara Gönül oto Ferhat bey traktörü yenisiyle değiştirdi.
Traktör alırken hangi marka olursa olsun önce adam gibi bayiden alcan bir olayla karsilasinca fabrikanın arkasında durmadigi traktörün bayi arkasında durdu.