Ls hakkında düşünceleriniz

Ynt: Ls hakkında düşünceleriniz
vitesi neden bilmiyorum ama halatlı sistem yapmışlar buda biraz sert girmesine sebep oluyor. halatlı sistemin mantığını çözemedim
Halatlı sistem: uzun devir çalışmalı, max tork ve max güç devri arası açık olan motorda kullanılabilir, U serisinde, 1400 max tork, 2600 max güç noktası var.Hafif ön kepçede çiftlik içinde kullanmak için yapılıyor, fazla vites değiştirmeyelim, devirle güç ve hız kontrolü yapalım, sarsıntı azalsın.
Kısa devir çalışmalı motorlarda halatlı sistem kullanılamaz.Motor karakteristiği uygun düşmez, örneğin 1500 max tork, 1900 max güç noktası olursa her 400 devirlik farkta vites değiştirmemiz gerekecektir, buda traktörde kesilmeye neden olacaktır.Akıcı sürüş rampada kaybolur.
Halatlı sistemi kullanıcı olarak beğenmiyorum.Özellikle debriyaj telinin kopması tehlikeli oluyor.

Resimler ve ekler

• 2012ls_tractor_catalog_eng.pdf
    3.6 MB · Görüntüleme: 17
LS 90 ' da teknik özelliklerde yazan bu ibare ( Çap x Strok (mm): 99 x 104 ) anlamı şudur beyler bu motorda tork yok denecek kadar az bütüün marifeti mazotla yapıyor demektir buda şu demektir MAZOT CANAVARI ( lisede Fizik dersini hatırlaya varsa tork, dönme momenti, kuvvet derslerini hatırlayanlar varsa ne demek isteğimi anlarlar) TÜRKİYEDE torku düşük motor asla başarılı olamaz
At binenin, kılıç kuşananındır.
Tam güç motor kullanma alışkanlığı bulunmuyor, sürücü kursu açsak iyi olacak. :)
Steyr 768, Çap/Strok: 100*100 mm, tam güç kullanıma yatkın karakteristik taşıyor, özgül yakıt tüketimi : 169 gr.kw/h olarak geçer. Zamanında 110*110 mm bir motor olsaymış durum değişirdi. :)

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı

bir Ls plus 90 kullanıcısı olarak cevap vermeye çalışayım.
1-ilk olarak traktör tüm yerlilerden kat kat üstün.
2-new hollandın çakması demiş bi arkadaş. Ls fabrikası korede new hollandın ve class ın avrupa serilerine fason üretim yapıyor hatta class ların kaputu ls ile birebir. Eski kasa ls lerin farı new holland ile birebir. İnanmayanlar için yakında resimlerini eklerim.
3-mazot pompasının elemanı bozuldu demiş arkadaşın biri. Kardeş zaten pompası bosch marka ls ile ne alakası var kalitesiz mazot kullanırsan hepsinin bozulur.
4- çekişi zayıf diyenler var Ls forumuna bizzat benim eklediğim video var( birde bunu izleyin bakalım başlığıyla) 5 li 12 numara pullukla boşta gider gibi gidiyor.
5-tek hak verdiğim konu 2. elinin zayıf oluşu nedeni ise piyasaya yeni giriyor olması ama Anadolu Holding bunun Kocaelinde fabrika için yer tahsisi yapılmış hatta temeli bile atılmış. Fabrika bitiitğinde bırakın değer kaybetmeyi bu kaliteyi bu kadar uygun fiyata alanlar kar bile edecekler.

umarım faydalı olmuşumdur. Bu arada diğerleri sadece traktör
Ustam yorumunun üzerinden yıllar geçmiş tek hak verdiğin konuda yanılmışsın.
Ama diğer dediklerin kesinlikle doğru.