kuyruk milli pompa saatte kaç litre mazot yakıyorsunuz

Biz geçen yıl 6 lık giriş çift4 lük çıkış yaparak 400 metre mesafe ve hafif eğimli tarlada 200 fıskiye dönderiyoduk heralde 750 litre atanlardandı veya 900 de olabilir. Td100 ile basıyoduk 14 gaz 750 devirde saatte 10 litre civarı yakıyodu. Ayrıca 11 gazda su bastığımız zamanlarda oldu motor çevirmem demez ama sezon sonu turbo yersin. 4 lük borudan saatte 60 ton su geçtiğini nerden biliyorsunuz bence daha fazladır tecrübelerimde öyle gördüm. Mesela saatte 300 ton su basan santrafişler var bunların çıkışına 5 tane 4 lükmü koymak lazım o zaman?

Sizin 3 adet 4 luk cikis almaniz daha yakıtı dusurecektir ayrica 750 degilde 540 ile 1400-1500 devirde calismaniz daha iyi olacaktir pompalar belli devirden sonra su basincini arttirmak yerine suyu cignemeye basliyor.

Arkadaşlar tekrar söylüyorum bizim ailede deden toruna yani bana geçen 30 senelik tecrübe ne olursa olsun sen dengeli sulama yapmak istiyorsan 16 17 gazda 80 fıskiye başka birşey bilmem fazlası bana göre yalan Deutz motor hakkında bir bilgim yok ama araştırmalarım verimli olduğunu gösteriyor konya Niğde Kayseri taraflarında bulabilirsiniz onu
60 ton konusu budur başka yolu yoktur hadi pompadan motordan 20 ton yanilayim
Ben senede 300-500 dönüm civarlarında seneye göre pancar ekerim
Ama bunları Allah'a şükür pompa ile sulamiyorum gürün Gökpınar kapalı sulama sistemi ne geçti vanayı açıp suluyorum 5 senedir bizde pompa tarih oldu kenerda duruyor artık
Bu arada patates in cinsi ne
Kapali sistemde vanayi acip salma mi suluyosunuz. Yoksa damlamami

5 lik alış 5 lik çıkış li santrafuj le yağmur lama yaptım.5 lik boru ile 650 metre suyu götürdüm 5 likten 3 Luk yağmur lama (2 hat ) hatinda bir tarafı 5 bir tarafı 2,5 olan tabancalarla 85 ile 100 tabancaya bastım. Saat te 6-6.5 litre yakti 13 gazla calistirdim.ayriyeten tabancaları her boruya taktim

Hiç işim gücüm yok milleti yanıltmaktan başka zaten.
Resim atarım yakın zamanda görünce inanırsınız.
Ayrı yetten 4 lük boru 60 ton taşır tamamen yanlış benim jet55 atıyor 60 ton suyu ben 2 tane çalıştırıyorum kocamaz 4 lük kademeli pompa ile verdi olarak üstünde 140 metreküp yazıyor

Hiç işim gücüm yok milleti yanıltmaktan başka zaten.
Resim atarım yakın zamanda görünce inanırsınız.
Ayrı yetten 4 lük boru 60 ton taşır tamamen yanlış benim jet55 atıyor 60 ton suyu ben 2 tane çalıştırıyorum kocamaz 4 lük kademeli pompa ile verdi olarak üstünde 140 metreküp yazıyor
60 ton suyu havuza dök suyu basınçlı sisteme ver anlarsın
Ben diyorum ki o pompanın üstünde yazan dökme suyun verileri bunu bir anla
Resimle değil video çek at fiskiyenin capinida
Sen eğer o kadar tapanca baglarsan onu çalıştırmaz işettirirsin

giriş 6 lık cıkış 4 lük tarlayamesafe 40 boru tarla içinde 60 boruya kadar cıkıyor
kot farkı baya var suya göre yukarıda kalıyortarla
bu şekilde 750 devirde 14 gaz ile toplamda 54 tabanca çalıştırıyoruz
ful depo ile 12 saat sulasa depoda ya mazot kalmaz yada eve ancak götürür genelde 10 saatte takvıye yapıyoruz

[video=youtube;W-FqObFYR70]https://www.youtube.com/watch?v=W-FqObFYR70[/video]

giriş 6 lık cıkış 4 lük tarlayamesafe 40 boru tarla içinde 60 boruya kadar cıkıyor
kot farkı baya var suya göre yukarıda kalıyortarla
bu şekilde 750 devirde 14 gaz ile toplamda 54 tabanca çalıştırıyoruz
ful depo ile 12 saat sulasa depoda ya mazot kalmaz yada eve ancak götürür genelde 10 saatte takvıye yapıyoruz

[video=youtube;W-FqObFYR70]https://www.youtube.com/watch?v=W-FqObFYR70[/video]
Tek dörtlük basar 750 fıskiye sayısına göre fiskiyen saat te 1.5 ton su atan fiskiye çıkışı 6 lık olsa çatalla ikiye bolsen 70 80 sularsin ama aynı yakıtı daha çabuk bitirirsin
Kod farki ne kadar yüksekte

Tek dörtlük basar 750 fıskiye sayısına göre fiskiyen saat te 1.5 ton su atan fiskiye çıkışı 6 lık olsa çatalla ikiye bolsen 70 80 sularsin ama aynı yakıtı daha çabuk bitirirsin
Kod farki ne kadar yüksekte

valla kesin bişey diyemiyorum ama 20 metre vardır bu ırmak cukurda kalıyor
usta pekı bu malzemelerle max nekdar mesafedekı bi tarlayı sulayabıilirim

Çıkışı nekadar sıkarsak yakıt okadar artar çünkü pompa büyük bendeki domak dkp 606 ile mf 5440 ilede denedik tek 4 luk çıkış ile motor cok sikintiya girdi belli devirin uzerine cikamadi salmastradan su kacmaya basladi su ucundan 5 metre firliyordu
3 luk borunun rahat kapasitesi 60 ton
4 luk borununki 100-140 ton
5 lik borunun 200-300 ton
6 lik borunun 300-400 ton
Daha basinca gelen 5 lik bi pompa isinizi daha iyi görür
Domak sitesinde birsuru 4 luk 5 lik traktör arkasi modeller var hepsi farkli basinc seviyesine gore ayarlanmis su isinde devri yakalayamaz isen bosa cok yakit yanar

valla kesin bişey diyemiyorum ama 20 metre vardır bu ırmak cukurda kalıyor
usta pekı bu malzemelerle max nekdar mesafedekı bi tarlayı sulayabıilirim
300 350 daha fazlada sulayabilrsin ama sürtünmeden dolayı basınç gittikçe azalır ve tapanca sayısını düşürmek zorunda kalırsın
Biz zamanında 500 metre uzaktaki tarlayı sulamistik 40 tabanca vardı yer düz ama fıskiye suluyormu suluyor işemeden biraz canlı fakat başka çözüm yok kendimizi kandirdik 10 dönüm civarı bir şeydi
Ve traktöre ne kadar gaz versemde basınç değişmiyor du

Çıkışı nekadar sıkarsak yakıt okadar artar çünkü pompa büyük bendeki domak dkp 606 ile mf 5440 ilede denedik tek 4 luk çıkış ile motor cok sikintiya girdi belli devirin uzerine cikamadi salmastradan su kacmaya basladi su ucundan 5 metre firliyordu
3 luk borunun rahat kapasitesi 60 ton
4 luk borununki 100-140 ton
5 lik borunun 200-300 ton
6 lik borunun 300-400 ton
Daha basinca gelen 5 lik bi pompa isinizi daha iyi görür
Domak sitesinde birsuru 4 luk 5 lik traktör arkasi modeller var hepsi farkli basinc seviyesine gore ayarlanmis su isinde devri yakalayamaz isen bosa cok yakit yanar
Evet alınca soruyorlar traktör kaç HP ona göre fan çapı uyguluyor

Resimler ve ekler

• IMG_20180506_000617.png
    IMG_20180506_000617.png
    557.5 KB · Görüntüleme: 195