Küçük Kubotacıklar ve yaptığı büyük marifetler...!

Ynt: Küçük Kubotacıklar ve yaptığı büyük marifetler...!

kubota 2530 2.el almak istiyorum nelere dikkat etmeliyim yardım ederseniz sevinirim 15 dönüm zeytinliğim var işimi görür diye düşünüyorum yanılıyormuyum ?

Kubota 2530 ve anonio carraro 4000 arasinda kaldim meslektaslarim bu isten anlayan arkadaslarim abilerim veya kullananlar bana yardimci olabilirmi. Ben traktor konusunda biraz acemiyim de. Seralarimda ve kucuk capli tarlalarda kullanmak icin alacagim. Lutfen yardimci olun.

karitli link=topic=47991.msg959504#msg959504 date=1421607478' Alıntı:
Kubota 2530 ve anonio carraro 4000 arasinda kaldim meslektaslarim bu isten anlayan arkadaslarim abilerim veya kullananlar bana yardimci olabilirmi. Ben traktor konusunda biraz acemiyim de. Seralarimda ve kucuk capli tarlalarda kullanmak icin alacagim. Lutfen yardimci olun.

aman deyim. Her ikisini de kullanmış biri olarak söyleyim, Antonio Carraro ' dan uzak dur.

Şanzıman yada ön differansiyele aktarma yapan organlarından (düşün, neresi olduğu dahi daha bulunamadı) kaynaklanan kronik problemi vardır 4000 serilerinin. Bildiğin Ocağı ' na incir acı diker. Sürekli aktarma milini keser.

Güçlüdür, köpek gibi asılır ama çok dayanıksızdır Antonio ' lar. Şöyle anlatayım:

Ikisini yan yana koyacaksın,

250 saatte bir Antonio hurda gibi durur,
500 saatteki kubota (hangi pis işte kullanılırsa kullanılsın) sıfır gibi.

Manevraya hiç girmiyorum.

mustafagursacli link=topic=47991.msg463892#msg463892 date=1320248777' Alıntı:
Allah nasip eder Sungurluya tayinim çıkarsa bi b2530 da o zaman alacağım çok hoş makina her eve lazım ilacı gübreyide onla at 1 ton kaldırıyor

Aynı paraya alınabilecek küçük ( mf 240 ayarı ) traktörlerden avantajı nedir peki?

karitli link=topic=47991.msg959504#msg959504 date=1421607478' Alıntı:

kubota 25hp carrora jona 4000 40 hp

sebazios link=topic=47991.msg959560#msg959560 date=1421612509' Alıntı:
aman deyim. Her ikisini de kullanmış biri olarak söyleyim, Antonio Carraro ' dan uzak dur.

Şanzıman yada ön differansiyele aktarma yapan organlarından (düşün, neresi olduğu dahi daha bulunamadı) kaynaklanan kronik problemi vardır 4000 serilerinin. Bildiğin Ocağı ' na incir acı diker. Sürekli aktarma milini keser.

Güçlüdür, köpek gibi asılır ama çok dayanıksızdır Antonio ' lar. Şöyle anlatayım:

Ikisini yan yana koyacaksın,

250 saatte bir Antonio hurda gibi durur,
500 saatteki kubota (hangi pis işte kullanılırsa kullanılsın) sıfır gibi.

Manevraya hiç girmiyorum.
bende antonıo carroranın 7800 s ini almayı düşünüyorum onu kullanma şansınız oldumu rgs falan var çok işlevsel bi makina

Oncalikle cevap yazdiginiz icin tesekkur ederim.Ben seracilia baslayali 4 sene oldu daha traktor alamadim. Hic traktorum olmadi 2 tane buyuk capa motorum var onlarla idare edyorum ama kucuk bir traktor sart. Benim dedigim yeni cikan tigre 4000 31beygir nasil oldugunu hic bilmiyorum. Kubotayi arastiriyorum iyi diyenler cok. Nasip olursa bahara kararimi verip alacagim insaallah. Sizin oneriniz nedir

karitli link=topic=47991.msg959641#msg959641 date=1421619161' Alıntı:
Oncalikle cevap yazdiginiz icin tesekkur ederim.Ben seracilia baslayali 4 sene oldu daha traktor alamadim. Hic traktorum olmadi 2 tane buyuk capa motorum var onlarla idare edyorum ama kucuk bir traktor sart. Benim dedigim yeni cikan tigre 4000 31beygir nasil oldugunu hic bilmiyorum. Kubotayi arastiriyorum iyi diyenler cok. Nasip olursa bahara kararimi verip alacagim insaallah. Sizin oneriniz nedir
yeni çıkan tigre 4000 i 40hp diye tanıttılar face sayfasında
https://www.facebook.com/video.php?v=1536613803262519&set=vb.100007417419723&type=2&theater

fiyat 46bin lira

Kaan Arıza 1 köy tv reklam
yerlileri inceledinmi daha ekonomiktir diye düşünüyorum ama aynı kalitedemidir acaba
reklamda gel otur diyo yaa yanına :D o çamurluğa insan sığabiliyor mu acaba
bu arada 2 tane çapa motorum var demişsiniz neden 2 tane alma ihtiyacı duydunuz
ve çapa motoruyla çalışmak ne kadar yorucu
ufak tefek işler için traktörün girmediği yerlerde kullanmak için almak istiyorum bende ama yorucu olacağını da düşünüyorum

Capa motoru konusunda uzmanim. Almadan once bahcenizin kum mu cakilli mi yoksa sert kara toprak mi iyi tespit etmeniz gerek. Kumsalsa hafif, sertse agir capa motoru almalisiniz. Alacaginiz capanin buyuklugu yerinizin buyuklugu ile dogru orantili artar. Tecrubeme dayanarak soyluyorum alacaginiz capa 10bg den yukari 6,7bg den asagi olmasin. Kesinlikle goz boyayan iri cusseli ama kucucuk motoru olan capa almayin.