Korunga tarlasına yulaf ekimi

Ustalar 5 yıllık korunga tarlasına kaba yem olarak yulaf-fiğ ekmeyi düşünüyorum, kafama takılan şu; korunga toprağa azot toplayan bi bitki, bu bağlamda ekim esnasında gübre kullanmalı mıyım? Kullanacaksam hangi gübreyi kullanmalıyım ?

Ustalar 5 yıllık korunga tarlasına kaba yem olarak yulaf-fiğ ekmeyi düşünüyorum, kafama takılan şu; korunga toprağa azot toplayan bi bitki, bu bağlamda ekim esnasında gübre kullanmalı mıyım? Kullanacaksam hangi gübreyi kullanmalıyım ?
Alt gübreleri sadece azottan ibaret değil. Muhtemelen bazı besin maddelerini topraktan fazla alarak fakirleştirmiştir. O yüzden bence atmalısın... korungadan memnun kaldınız mı? Çiçekteyken arı koysam sonra biçsem otu kaldırsam nasıl olur sizce. Arazim kurak ve tabanı taş olduğu için olur mu bilmiyorum

Korungadan çok memnun kaldım, yonca denedim biraz Kıraç diye arazi o tutmadı, korungadan verim aldım 4 yıl, şimdi miadı doldu artık yeniden dikim yapacağım ama bi yulaf-fiğ ikinci ürün olarakta sap mısır alıp sonra korungaya tekrar dönüş yapayım diyorum, eksileri olurmu bilen ustalar yazsın.
Arıcılar korungayı hiç kaçırmazlar bizim burada (Samsun) ama o konuda bilgi sahibi değilim.