John Deree 5715 Turbo 4x4 2005 Model Traktör Almayı Düşünüyorum Tavsiyeleriniz

Öncelikle herkese iyi günler dilerim.
Şuan Same Explorer 80 kullanıyorum. Edirne merkezde Servis veya herhangi bir ustası olmamasından ötürü motoru değiştirmeye karar verdim. John Deree 5715 Turbo 4x4 2005 model bir traktör buldum. Forumda mutlaka bu motoru kullananlar vardır. Benimle Tecrübelerinizi paylaşmanızı biraz olsun yol göstermenizi istiyorum sizlerden. Genç bir çiftçiyim bazı konularda biraz tecrübesizlik var.

İlk olarak Motorun çekiş gücü nasıl (toprak yapısı önemli ama ) 12 inç kaçlı pulluk çekebilirim. (bizim buralar kara toprak biraz sert bir torak tipi)

2. olarak vitesi 12 ileri 12 geri olarak belirtilmiş 3 ana vites mi yapıyor yoksa 4 ana vitesi mi var

3. olarak motorun yoldaki hızı ne kadar 25-30 km görüyor mu

4. olarak John Deree'ler söz konusu olduğunda, yakıtı içiyor diye bir söz oluyor her defasında yakıt konusu Başımı Ağrıtır mı ?

5. olarak bu serilerde kuyruk mili için kaç seçim var ?

Yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım fazla uzatmamışımdır. İyi günler dilerim

9 vitestir onlar 3 te geri vardır. Yol hızı 30 dur e fazla. Yakıtı fazla degildir. Çekişide gayet iyidir. Tek sorunu hidrolik aksami zayıftır ağır ekipman taşımaya falan gelmiyor ek pistonla falan çözüm bulmaya çalışılıyor ama yinede çok verimli olduğunu dusunmuyorum. 3500 saatte bir debriyaj kesinlikle ister.

• Beğen
Tepkiler: ErkutP
Tamamı 9 ileri 3 geri vites bildiğim kadarıyla, yakıt olarak Same'den kayda değer derecede fazla yakacağı kanaatindeyim.

Hidrolik kaldırma kapasitesi 2000 yada 2200 kilo, yeterli sayılır ama Same'den az.

12 Numara 4 lü puluk çeker, Çekişte Same'yi aratmaz.

Sağlamlık olarak da Same derim.

Şahsi kannatim uzak durun, Same illa gidecekse başka bir şey ile takas yapın.

Bizim taraflarda o tarz motorları alanlar pek mutlu olmadı, zira ilanlarda da çok uygun fiyatlara satılıyor. P

Hız olarak Same asfalt ve nakliye de her türlü üstün gelir.

5715 te adam akıllı çeki demiri bile yok Same nin asansör çeki demirini bile özletir. Tandem römork ta çeki oku insafına kalabilirsiniz

9×3 şanzımana sahip 30 kmh azami hıza sahip kuyruk mili olarak sadece 540dk mevcut temiz bulunursa güzel sağlam çekişte iyi bir traktör bizde var 2007 den beri kullanmaktayız sadece debriyaj baskı ayağı kırıldı onun harici sadece yağ değişimi için servise gitmekteyiz hidrolik kapasitesi az kollar zayıf görünüyor fakat o bg gücüne göre bence yeterli bizim bu civarlarda same olmadığı için kıyaslayamayacağım. Ama tavsiye edilebilir düşünülebilir bir traktör bence birde siyah gövde ve yeşil mevcut yeşil gövde tercih edin siyahlar çerkezköy montaj malzemeler biraz farklı inşallah verdiğim bilgiler size yardımcı olur

• Beğen
Tepkiler: ErkutP
Hocam konuyu tekrar canlandırıyorum ama jd 5715 in motor verilerine hiç bir sitede ulaşamadım. Jd nin kullandığını bir motor ama yinede bulamadım. Bu konuda bana yardımcı olabilir misin?
Motor şase no sundan bulunabilir, burada bir komşuda var, 66,4 kw motor gücü var, ayrıca Same 80 ile denemede yaptık.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı

9×3 şanzımana sahip 30 kmh azami hıza sahip kuyruk mili olarak sadece 540dk mevcut temiz bulunursa güzel sağlam çekişte iyi bir traktör bizde var 2007 den beri kullanmaktayız sadece debriyaj baskı ayağı kırıldı onun harici sadece yağ değişimi için servise gitmekteyiz hidrolik kapasitesi az kollar zayıf görünüyor fakat o bg gücüne göre bence yeterli bizim bu civarlarda same olmadığı için kıyaslayamayacağım. Ama tavsiye edilebilir düşünülebilir bir traktör bence birde siyah gövde ve yeşil mevcut yeşil gövde tercih edin siyahlar çerkezköy montaj malzemeler biraz farklı inşallah verdiğim bilgiler size yardımcı olur
66,4 kw;89 hp ( brüt ), Tork:317 n.m. 1400 max tork, 2400 max güç noktası var. Çamur zeminde daha çok esnek motor tercih ediyoruz, mekanize, esnemeden taka tukalı araba gibi yürüyen motorlara genelde palet takılıyor veya demir teker takılıyor.Demir tekerli traktör esneklik istemez, lastik tekerlerde ise esneyen motor çamurda iyi tutunuyor.
Bu modele alt şasili ön sıyırga ve diskli pulluk kullanıldığı için hidrolik kapasite ekipmana göre yeterlidir. Fakat yaş mısır yeri sürümünde 4 14 klasik pulluk kullanırsak yetersiz kalacaktır.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı