JOHN DEERE Traktorleri Sahipleri Şikayet-Arıza-İstek-Menmuniyet Bölümü

Ynt: JOHN DEERE Traktorleri Sahipleri Şikayet-Arıza-İstek-Menmuniyet Bölümü

Arkadaşlar 5050e nasıldır yakıt konusunda bende 240s var değiştirmeyi düşünüyorum 4*4 le 50 donum kadar yer işleyeceğim ve nakliye

arkadaşlar80 lik 90lık john deerelerin yekıtı ne kullananlar varmı bende 5090r var yeni aldım kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum çiftte ne yakar pancar sökümünde ne yakar 6 sıralı ekim makinasında ne yakar

90r yenılerı common raıl guzel motor kendı segementınde 1 numaraya oynar mf lerın yenılerıde guzel onun ıcın 1 numaraya oynar dıyorum
cıftde yakıtları dekara 2lıtreden ınmez bu kesın pancar sokerken fazla yakacagını dusunmuyorum ama ara ıslerde de yakar araya kucuk bır motor koşsan daha ıyı olur bence

ooktay42 link=topic=70027.msg978614#msg978614 date=1425632488' Alıntı:
arkadaşlar80 lik 90lık john deerelerin yekıtı ne kullananlar varmı bende 5090r var yeni aldım kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum çiftte ne yakar pancar sökümünde ne yakar 6 sıralı ekim makinasında ne yakar
5090r yi kaça aldın ?

• Beğen
Tepkiler: malayani

2011 110a aldım güzel motor ama yakıtı biraz fazla yakıyor pompadamı bi sorun var bilmiyorum tarla sürmede 7-8 litre yakıyor 2500 metrede

nisansss link=topic=70027.msg807218#msg807218 date=1386588299' Alıntı:
5625 satıllı çiftçeker var pulluk vs ekipmana yanaşıp takamiyorum .motor hassas değil .hidrolik kolları mesafesi az kalınca ya çok gidiyor yada az tam istediğim gibi değil.satıldada böyle debriyajda böyle servis normal diyor sürüngende yanaş dedi ama milimlik yanaşma bundada olmuyor ben inanmıyorum bilgisi olan varmı
vitesi c1 takıp yavaş yavaş yanaşacaksın yarım debriyaj o azaman çabuk kavramıyor.

Selamın aleyküm bizde 2011 model jd 6330 var direksiyonun yanında yay gibi bi işaret var o yanıp sönmeye başladığında traktör güçten düşüyor bunun çözümü nasıl acil bi el atın

Arkadaşlar bende 5055 4wd şubat 2015 aldım. Nadası 12lik 4 lü pullukla B 3. vitesle ancak yapabiliyorum. Yakıtıda ölçemedim ama nh la yanyana tarlada çalıştık. nh hem işi seri bitirdi hemde az yaktı. Ben benzinliğe o eve gitti. Tarlalar hemen hemen aynı... Bu traktör dönümde ne yakar. Hangi vites hangi devir idealdir. Lütfen yardımcı olun.

76 mdel 1130 var sıyah duman yapıyor gaza yuklenınce daha cok sonra azalıyor bayılınca cok yapıyor acaba enjektorlerdenmı yoksa pompadamı sorun var sıboblardan olabılırmı motor durumu iyi fren pedallarıda sert oylemı oluyor bunlar

ayrıca kuyruk mili devrini 750 devir yaptırdım çok memmunum biraz hızı artırılsa daha iyi olur ayrıca ana satıcı satış sonrası hiç ilgilenmiyor attığım msn lere bir kez dönüş yaptılar daha sonra tavır yaptılar ayrıca lastik ebatını büyüttüm şimdi çok memnunum tek damper oda düzelirse çok çok memnun kalacağım

gönenli hüseyin link=topic=70027.msg989733#msg989733 date=1428154061' Alıntı:
vitesi c1 takıp yavaş yavaş yanaşacaksın yarım debriyaj o azaman çabuk kavramıyor.

motorla şanzuman arasında debriyajın olduğu kısımda altta bir kapak var civatayı aç içeride biriken yağı boşalt civatayı tekrar tak ( ayrıca bu bölüme yağ sızmışsa işin çok zor kardeş)

Cevap: Ynt: JOHN DEERE Traktorleri Sahipleri Şikayet-Arıza-İstek-Menmuniyet Bölümü

Arkadaşlar daha önce burada 5055 E traktörümün powrresever (şatıl) daki arızasından dolayı Çankırı dan Binoto Servisi ile ilgili şikayetimi dile getirmiştim. Bugün itibariyle şikayetime konu olan sorunum giderildi ve çok iyi bir şekilde ilgi, alaka gösterildi. Buradan Çankırı John Deere Bayii ve Servisi olan BİNOTO ya Teşekkür Ederim.

Cevap: Ynt: JOHN DEERE Traktorleri Sahipleri Şikayet-Arıza-İstek-Menmuniyet Bölümü

5083E 2015 model bendede bu debriyaj şatıllarından sorunu var araştırdım bu traktörlerde normal debriyaj balatası yok ıslak kavrama diyorlar ve debriyaj elektronik traktörde beyin var her komutu o veriyor debriyaj da elektronik anahtar var beyine sinyal gönderiyor beyin valf ile debriyaj açıyor muş. Bilgisayarla basınç ayarları kalibrasyon yapılması gerekiyor birde şanzıman yağı temiz olması gerekiyor farklı yağ koyma başka bir römork veya hidrolik ekipman kullanımı onun piston ndaki yağ sizin yağa karışıp yağı bozuyor.

• Beğen
Tepkiler: parsibey