John deere 5083e hakkında!!

Dalgıç mazot basıyor mu kontrol et, mazot hortumları çatlama yapıyor, özellikle dalgıç depo arası önemli, mazot filtresi depişmediyse onu değiştir.sorun düzelmiyorsa sıkıntı pompaya inebilir, traktör kaç saatte
Traktör 2100 saatte 2012 model dalgıc mazot basıyor catlak lar var ama mazot fln kacırmıyo yanı bide dumanı da kalkarken yapıyo baska zmn duman da yok

5083 euro 3 motor.Euro 3 un en kotu tarafi kendini zor toplamasi,bide motor sogukken cok zor kalkar.Yerine gore b ile kaltigimiz oluyo.Ama bizim traktor 3 silindir 5065.5083 4 silindir herkes cekisi iyi atik diyor.Yukarida Fuat abi soylemis onlara bak, bide mazot deposunun cikisinda icerde suzgec vardir oda tikanmis olabilir.Bizim basimiza gelmisti.
peki o süzgeci nasıl cıkarcaz bilader ben cıkartabilir miyim

peki o süzgeci nasıl cıkarcaz bilader ben cıkartabilir miyim
Cikartirsin zor bisey degil.Depoya bagli 2 hortum vardir,deponun on kisminda olan geri donustur o degil.Deponun orta kisimda traktorun govdesine yakin hortum var demir kelepce tutar,onu gevset hortumu cikar sonra demir bi L var onuda gevset cikar.Demir L nin ucunda parmak seklindedir suzgec.Demirden de suzgeci sok icini disini guzelce yika tak.Ama once depoyu alttan bosaltman gerekiyo.Ben senede 1 defa temizlerim.

Cikartirsin zor bisey degil.Depoya bagli 2 hortum vardir,deponun on kisminda olan geri donustur o degil.Deponun orta kisimda traktorun govdesine yakin hortum var demir kelepce tutar,onu gevset hortumu cikar sonra demir bi L var onuda gevset cikar.Demir L nin ucunda parmak seklindedir suzgec.Demirden de suzgeci sok icini disini guzelce yika tak.Ama once depoyu alttan bosaltman gerekiyo.Ben senede 1 defa temizlerim.
Tamam bilader cok sagol bi deneyım bakıyım kesin dolmustur süzgec balya yaparken cok mazot koyyoz bidonla felan