John Deere 5075e eksantirik değişiminin performansa etkisi

S.a arkadaşlar önce 2012 5065 vardı çok memnunduk yenilemek için 2015 5075 aldık bunda da düşük devirde bayılma sorunu var euro 3 motor olduğu için. Euro2 ye çevirme planimiz var eksantrigi değiştiren arkadaşlar ne kadar memnun cekisinden yakitindan. Maliyeti ne oluyor. Birisi garantiden değiştirmiş galiba bu şekilde değiştiren var mı hiç

• Beğen
Tepkiler: serdar38
John Deere kerim kronik sorunudur ilk kalkışta duman atma sorunu siyah duman atıyorsa sıkıntı yok fakat beyaz duman atarsa pompanın avansı yüksek demektir servis çözer.her şekilde 5 e serileri pompaya ayar ister ayardan sonra ilk kalkistaki baygınlık düşer fakat 5050 gibi ouro 2 gibi performans beklemeyin sadece %75 ini verir.ama kalktimi gider.agir iş yapiyorsaniz 18 gazdan aşağı indirmeyi devri çünkü tork beygir ve turbo birleşimi 18 gazda olur 5050 e de 15 gazda buluşur aradaki farklar bunlar.son olarak 5050 e ouro 2 diğer 55.65.75 ouro 3 tür fakat bize göre değil ilk kalkistaki baygınlık düşük performanss ouro 3 olduğundan egzantirik mili diye bir parça var 5050 e nin egzantirigini takıyorlar traktör ouro 2 formatına iniyor ozaman ilk kalkistaki sıkıntı minimuma düşüyor mutlaka deneğin 2000 TL masrafı var ama mükemmel oluyor bilginize

Bendede 2017 75e var aynı durumu yaşıyorum 1c ile kalkış yaptığım an arkada bişey olmamasına rağmen sanki 5 ton yük arkasındaymış gibi zorlanarak kalkıyor ama biraz gaza yüklenmek lazım öyle durumda sıkıntı olmuyor o olayı minimuma indiriyor hızlı bir makina köydeki nh ve Erkunt kullanıcıları dalga geçiyorlardı 3 piston ve 75 beygir bu makine 4.14 numaralı Alpler pulluğunu çekemez bizimle gelemez çiftte diyorlardı 85 Erkunt nh 100 beygir (bu arada erkunt benim gibi 4.14 numara pulluk arkasında ) ona rağmen tarlada madara ediyorum hepsini hız olarak yetişemiyorlar 🤣🤣🤣