John Deere 5065E hobi cevizlik sürümü

maşallah zevkli olmuş
benimde köyün altında 2-3 dekar küçük bi yerim var şuan bugday ekiliyor eskiden bahçe yeriymişti
ama tarla küçük oldugundan ne traktör sıgıyor ne bişiy rahat iş yapamıyosun yani
oraya cevizlik kurmayı düşünüyorum ama domuzdan korkuyorum aceba emegimi ziyan edermi
yoksa etrafını çit ile çevirmemmi gerekir?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ziyaretci96
maşallah zevkli olmuş
benimde köyün altında 2-3 dekar küçük bi yerim var şuan bugday ekiliyor eskiden bahçe yeriymişti
ama tarla küçük oldugundan ne traktör sıgıyor ne bişiy rahat iş yapamıyosun yani
oraya cevizlik kurmayı düşünüyorum ama domuzdan korkuyorum aceba emegimi ziyan edermi
yoksa etrafını çit ile çevirmemmi gerekir?

Videodaki bahçe amcaoglumun benim 12 yaşında 100 ve 7 yaşında 50 ağacım var verimde sizede tavsiye ederim bahçe işi gerçekten çok zevkli.

• Beğen
Tepkiler: efehakan
artık 3 dekar yere ne kadar agaç sıgarsa dikmeyi düşünüyorum
ve o çevrede cevizlik hiç yok tek benımkı olacak
bu yüzden domuz riski korkutuyor beni yeni fidanları hış ederse diye korkuyorum
Eğer öyle bir risk varsa etrafını muhakkak çevirin toprak işlemesini içinde 30 ila 55 hp lik bir traktör çevrenizde denk geldiği zaman sürersiniz

• Beğen
Tepkiler: efehakan
2 yıl önce kabak ekmiştim domuz haş etmişti kabakları
bende etrafını çevirip Yaşar Bey gibi elma erik ceviz dikmeyi düşünüyorum
ticari kazanç olarak degilde elimin altında ugraş olsun diye
birgün ailecek dostlarda gidip altında mangal yapıp piknik yapsak o bile yeterli
5er metre aralıklarla dikmeyi düşünüyorum
bizim burada küçük traktör bulmak çok zor artık mf 188 lik ile aralara girip kültivatör çekeriz

Neden abi hava şartları hiç mi müsait değil?
Bu sene Pınarbaşı yakınlarında kirwelerimiz var patatesten zarar ettiklerini söylediler.

Hava soğuk olur nisan ayında patates pancar ekinler yandı. Temmuz ağustosta bile günes battımı gömlekle dışarda gezilmiyor kışın -25 oluyor. Toprakta yer yer farklı kahverengi ve kırmızı toprak iyi. Fakat beyaz olan yerler kireç gibi ekin bile zor yetişir.

Hava soğuk olur nisan ayında patates pancar ekinler yandı. Temmuz ağustosta bile günes battımı gömlekle dışarda gezilmiyor kışın -25 oluyor. Toprakta yer yer farklı kahverengi ve kırmızı toprak iyi. Fakat beyaz olan yerler kireç gibi ekin bile zor yetişir.

Her ilde farklı durumlarda hava şartları var. Allah yardımcınız olsun

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün